Oryginalne dywaniki welurowe w kolorze beżowym

Moderator: luk4s7

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Oryginalne dywaniki welurowe w kolorze beżowym

Post autor: wojfil »

Dobry wieczór.
Temat brzmi dosyć egzotycznie i... tapicersko, ale takim własnie jest :) .
Czy jest jakieś miejsce gdzie można kupić jeszcze oryginalne dywaniki welurowe (i na dodatek beżowe) do LC120?

Kilka lat temu wyrzuciłem oryginały i klops, nie umiem trafić na dobry zamiennik: jak nie słaby materiał (który jest najardziej GOLD czy jakiś inny PREMIUM z selekcjonowanej sierści bizonów peruwiańskich ;) ) to kształt - firmy szyjące wzięły z jakiegoś źródła zły krój dywaników przednich i powielają ten kształt.

Będę wdzięczny za pomoc,

Wojtek

PS.
...a może te ze 150 jakoś podchodzą?

Awatar użytkownika
Matiw91
Posty: 27
Rejestracja: 21 sie 2019, 08:37

Re: Oryginalne dywaniki welurowe w kolorze beżowym

Post autor: Matiw91 »

Temat stary, ale może komuś się przyda:
- faktycznie beżowe dywaniki welurowe do LC 120 wg pracownika Toyoty z Łodzi są niedostępne;
- dostępne są natomiast dywaniki do LC 150. Dostałem na próbę, wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na upartego jest to pewna alternatywa, najgorzej wypada dywanik kierowcy, bo jest najmniejszy w porównaniu do oryginału.
Czarne oryginały są dostępne, nawet na allegro gdzieś widziałem niedawno.
P.S. oryginały mam w stanie niezłym, jeśli ktoś byłby zainteresowany ich skopiowaniem, to mogę pożyczyć :)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Oryginalne dywaniki welurowe w kolorze beżowym

Post autor: luk4s7 »

Ze skopiowaniem nie ma problemu jeśli masz dobrze pasujący wzór (lub oryginał). Rozmawiałem kiedyś z firmą http://autodywaniki.pl o niezbyt dobrze dopasowanym dywaniku drugiego rzędu w J95 ich produkcji (był jeden obejmujący obie strony razem z tunelem środkowym) - był o jakieś 2-3cm za wąski. Powiedzieli abym wysłał im szablon lub stary dywanik i zrobią identyczny. Ostatecznie nic z tego nie wyszło ale jak widać to najłatwiejsze.

Podejrzewam że ten który miałem powstał z połączenia dwóch (lewy i prawy) ale bez sprawdzenia w użytkowaniu. Od razu po włożeniu leżał dobrze ale jak się po kilku dniach ułożył i lepiej dopasował do krzywizny tunelu, to po bokach brakowało te 2-3cm. Jeśli zaś chodzi o jakość materiału i wykonania to oceniam tak na 4/5. Użytkowałem przez 5 lat ale żeby to naprawdę dobrze wyglądało to powinno się zmienić po maksymalnie 3 latach. Cena jednak dość przystępna więc żalu wielkiego nie ma.
Teraz w J15 mam oryginalne zakupione wraz z autem i wypadają jakościowo podobnie, a może wręcz pokusiłbym się o ocenę bliższą 3/5.

ODPOWIEDZ