Termostat

Moderator: luk4s7

vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Termostat

Post autor: vito2190 »

Witam.
Coś dziwnego się dzieje w moim aucie najpierw nawiew na postoju dawał zimno.
Dodałem płynu bo było minimum jak jadę trzyma temperaturę jak zawsze na postoju spada? Do wymiany termostat?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18024
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Termostat

Post autor: kylon »

Poczytaj bo jest o tym na forum. Raczej mało płynu i nadal źle odpowietrzony.

vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Re: Termostat

Post autor: vito2190 »

Hej czytałem. odpowietrzalismy go dzisiaj i nic nie dało ewidentnie do wymiany termostat tylko jak już znalazłem gdzie jest to się załamałem....

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Re: Termostat

Post autor: vito2190 »

Nie masz może jakiegoś schemaciku jak to szybko wymienić bo pojutrze mam prawie 2 tys km do zrobienia z młodym na pokładzie i niechcialbym jakiś przygód..

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18024
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Termostat

Post autor: kylon »

Na szybciutko to można ;-). Jest trochę rozbierania. Ale jak na wolnych jest zimno a na większych obrotach ciepło to jednak bym termostat wykluczył. On nie ma nic wspólnego z obrotami.

vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Re: Termostat

Post autor: vito2190 »

To już naprawiliśmy był troszkę zapowietrzony. Było słychać jak woda w nagrzewnicy się przelewa dosłownie a teraz już tego dźwięku niema. Grzeje teraz cały czas tylko jak stoję to po chwili spada temperatura. A przez 10tys co zrobiłem tym samochodem to rowniutko trzymał.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Re: Termostat

Post autor: vito2190 »

Ma przejechane 328 tys teraz.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Termostat

Post autor: zombi »

Mogę sobie wyobrazić tylko jeden związek przyczynowo-skutkowy łączący obroty/termostat i ogrzewanie. Termostat musiałby być zablokowany w pozycji otwartej. Na wolnych obrotach spada ilośc wydzielanego ciepła, chłodnica z pomocą wentylatora szybko wychładza płyn i spada wydajność ogrzewania. Tyle, że w takim przypadku miał byś jeszcze jeden objaw - niedogrzany silnik. Łatwo możesz to sprawdzić. Zobacz czy chłodnica robi się ciepła, za mim silnik osiągnie odpowiednią temperaturę.

A w kabinie przy włączonym ogrzewaniu nie czujesz słodkawego zapachu i szyby nie parują?
Na Twoim miejscu, przed trasą, sprawdziłbym na 100% czy niema wycieków. Z jakiegoś powodu miałeś minimum w zbiorniczku.
Awaria samego termostatu będzie się objawiać przegrzewaniem lub niedogrzaniem silnika.

vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Re: Termostat

Post autor: vito2190 »

Wiesz ta chłodnica dobry pomysł całkiem z tego stresu zapomniałem o tym. Właśnie rozmawiałem z kolegą co mi nie dawno wymieniał rozrząd i pompę wody i myślę że go dobrze nie odpowietrzyl. Sprawdzaliśmy na podnośniku dzisiaj wszędzie suchutko. A samochodzie nic nie paruje i suchudko. Z rana sprawdzę ta chłodnice jak wyjdzie że puszcza to chyba mogę jechać ?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Re: Termostat

Post autor: vito2190 »

Hej sprawdziłem ta rurę grzeje się odrazu z silnie po odpaleniu.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ