Automatyczna skrzynia biegów

Moderator: luk4s7

Lakusz
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2020, 19:31

Automatyczna skrzynia biegów

Post autor: Lakusz »

Witam, mam pytanie czy normalnym zjawiskiem jest aby skrzynia na zimno lekko ciągnęła na postoju ? Później wszystko się normuje. Ponadto przy zmianie z N na R i na D słychać jakby jakieś przełożenia ...
Drugie pytanie czy jak rozłącze akumulatory to komputer się zrestartuje ?

stachu_l
Posty: 420
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Automatyczna skrzynia biegów

Post autor: stachu_l »

Co znaczy:
Lakusz pisze:
08 gru 2020, 22:50
lekko ciągnęła na postoju
Czy jest ustawiona na P i ciągnie? Prawie nie możliwe bo tam jest mechaniczna blokada (chyba, że została zniszczona)
Jest ustawiona na R albo D i samochód się zaczyna poruszać na płaskim ternie - tak powinno być nie tylko na zimno.
Obciążą silnik - na zimno olej jest bardziej lepki i gęsty więc może troche bardziej obciążać ale nie wiem jak to jest wyczuwalne - u siebie nie zauważyłem.
Przy zmianie R-N, N-D, P-R zmienia się konfiguracja w skrzyni i jakieś reakcje na przełączenia są odczuwalne. Dodatkowo stojąc na hamulcu jak przełączasz sekwencję P-R-N-D to załączasz napęd najpierw do tyłu a potem do przodu więc przekazujesz moment napędowy na wszystko za skrzynia (reduktor, wały napędowe, mosty) najpierw w jednym a potem w drugim kierunku - tu zawsze będą jakieś luzy czy sprężystości więc to przełączenie może być odczuwalne ale raczej delikatnie. Jak są to jakieś stuknięcia, czy inne dziwne dźwięki to trzeba sprawdzić.
Warto też troche poszukać na forum:
O wpływie oleju (i jego wymianie) na płynną prace skrzyni: viewtopic.php?f=14&t=15887&p=211966&hil ... at#p211966
O obciążeniu silnika (R, D) na zimnym: viewtopic.php?f=14&t=14750&p=200422&hil ... at#p200422

I pewno wiele innych - opcja szukaj i to kółeczko zębata obok okienka - szukanie zaawansowane, np "automat" ale tylko w tematach i tylko dział techniczny a może tylko j12

Lakusz
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2020, 19:31

Re: Automatyczna skrzynia biegów

Post autor: Lakusz »

Uspokoiłeś mnie, dziękuję. Masz rację w tym co piszesz, a ja chyba jestem przewrażliwiony. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ