Niebieska dioda

Moderator: luk4s7

yupiter
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2020, 17:45

Niebieska dioda

Post autor: yupiter »

Mam J12 z 2005 roku w dieslu z automatem. Od momentu zakupu, który był już jakiś czas temu, światło z widocznej na zdjęciu niebieskiej diody wali mi po oczach - szczególnie w czasie jazdy po zmroku. Za cholerę nie wiem, co to świecenie oznacza. Nigdzie w instrukcji o tym nie ma ani słowa. Wygląda na fabryczną, a z drugiej strony też jest jedna, tylko się nie świeci. Nie macie pomysłu, do czego ona jest i jak ją wyłączyć? Zakleiłem ją jakąś naklejką, ale w zasadzie to ona czemuś musi służyć. Pozdro. Piotr
Załączniki
Niebieskie_PG.jpg
Niebieskie_PG.jpg (29,55 KiB) Przejrzano 2113 razy

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Niebieska dioda

Post autor: kylon »

To nie jest nic oryginalnego ;-)

yupiter
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2020, 17:45

Re: Niebieska dioda

Post autor: yupiter »

To znaczy? Gdyby żona wibrator podłączyła do zapalniczki świeciłoby się pewnie na czerwono.. :D
YP

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Niebieska dioda

Post autor: mutaz »

Przeciwnie - to jest oryginalne bo jest tylko u Ciebie. Może to kontrolka wymień olej w skrzyni aut. :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Niebieska dioda

Post autor: kylon »

Nie no wibratory są teraz na baterie lub USB. Może to jakiś tajny sygnał podłączenia przyczepy lub alarmowy. O czym alarmuje nie wiem ;-)

yupiter
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2020, 17:45

Re: Niebieska dioda

Post autor: yupiter »

Alarmowy raczej nie, bo świeci w czasie jazdy, a gdy już pojazd stoi i wszystko jest wyłączone, wtedy nic się nie świeci.
Najlepsze jest, że poprzedni właściciel też nie wiedział, od czego jest to ustrojstwo.
P.

yupiter
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2020, 17:45

Re: Niebieska dioda

Post autor: yupiter »

Alarmowy raczej nie, bo świeci w czasie jazdy, a gdy już pojazd stoi i wszystko jest wyłączone, wtedy nic się nie świeci.
Najlepsze jest, że poprzedni właściciel też nie wiedział, od czego jest to ustrojstwo.
P.
Załączniki
Niebieskie_PG1.jpg
Niebieskie_PG1.jpg (20,36 KiB) Przejrzano 2084 razy

SHREK81
Posty: 54
Rejestracja: 14 wrz 2019, 14:10
Auto: LC 120 Luna 2008 r.

Re: Niebieska dioda

Post autor: SHREK81 »

Może jak zapniesz pasy to zgaśnie :D :D

yupiter
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2020, 17:45

Re: Niebieska dioda

Post autor: yupiter »

:D Nie ma tak dobrze :D
Ostrzeżenie o niezapiętych pasach jest nieco poniżej, tam gdzie napisano "passenger" - tam miga wtedy czerwona dioda.
Nie mam zupełnie pomysłu, co to może być ta niebieska.
Mój poprzednik zakleił ją jajkiem wielkanocnym :mrgreen:
P.

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Niebieska dioda

Post autor: mutaz »

Nic tylko zedrzeć plastik i zobaczyć po kablach czy to czasem niepodpięte pod gniazdo zapalniczki.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3395
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Niebieska dioda

Post autor: luk4s7 »

yupiter pisze:Alarmowy raczej nie, bo świeci w czasie jazdy, a gdy już pojazd stoi i wszystko jest wyłączone, wtedy nic się nie świeci.
Przecież to banalnie oczywiste! Ta dioda informuje kiedy jedziesz - świeci, oraz kiedy wszystko jest wyłączone - gaśnie. Żebyś miał pewność że jedziesz i na przykład nagle nie wysiadł. Wiesz czym grozi wysiadka z pędzącego auta?! Każde auto powinno to mieć! ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Niebieska dioda

Post autor: zombi »

luk4s7 pisze:
06 paź 2020, 23:15
.... Każde auto powinno to mieć! ObrazekObrazekObrazek
Piszesz takie rzeczy na publicznym forum i za chwilę EU wprowadzi nam takie udogodnienia - idąc za głosem obywateli ;)
Dioda będzie homologowana i nie będzie podlegać wymianie. Jasność świecenia poniżej 80% wartości nominalnej, skutkuje koniecznością natychmiastowej utylizacji pojazdu.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Niebieska dioda

Post autor: rolkos »

Zdejmij te plastiki, demontaż dość prosty (poszukaj na YT) i zobacz gdzie idą kabelki. To nie jest oryginalne wyposażenie.

Żeby się pozbyć otworu, kup panel na Allegro. Nie jest to drogie. Aukcja nie aktualna ale coś napewno znajdziesz ;)
https://archiwum.allegro.pl/oferta/toyo ... 65923.html

Na OLX trochę droższe
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... CQbDt.html?

yupiter
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2020, 17:45

Re: Niebieska dioda

Post autor: yupiter »

No fakt, chyba najlepiej będzie otworzyć i zobaczyć, gdzie kabelki idą. Mam nadzieję, że to nie jaka bąba :shock:

ODPOWIEDZ