zakup - wspomaganie kierownicy

Moderator: luk4s7

Izza
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2020, 20:15
Auto: Kruszynka, J12
Kontakt:

zakup - wspomaganie kierownicy

Post autor: Izza »

Cześć
jak już wspomniałam w waciku powitalnym przymierzam się do pilnego zakupu LC j12. Dzisiaj go macałam na żywca i zrobiłam małą rundkę. Jechało się przyjemnie, w miarę cicho (jak na diesla), tylko dość ciężko chodziła kierownica.
Auto od spodu pomalowane na czarno, rdzy jako tako nie widać.
Jutro jadę do ASO na przegląd przedsprzedażowy i teraz pytanie - czy kierownica chodzi ciężko? tzn to nie jest jakaś masakra, ale w rav4 czy hondzie civic chodzi duuużo lżej. Coś zasugerować dodatkowo do sprawdzenia w ASO?
LC rocznik 2007 KDJ120L-GKAEYW.

Z góry dzięki za pomoc :)

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: zakup - wspomaganie kierownicy

Post autor: stachu_l »

Jak ostatnio odstawiałem swoją LC120 i w zastępstwie jeździłem Corolla to faktycznie kierownica chodziła lżej w Corolli.
Jeżeli chodzi "uciążliwie" ciężko i jeszcze coś tak "strzela"/stuka przy kręceniu to może oznaczać zablokowany (zardzewiały, zapieczony) przegub. Jest dość słabo rozbieralny/naprawialny i najczęściej kończy się to wymianą. Jeżeli ASO ma kilka egzemplarzy pod opieką to będą wiedzieć o co chodzi.
To pomalowanie na czarno - jeżeli świeże to podejrzane - często stosowane do ukrycia rudej. Jak szukałem swojej to widziałem egzemplarz zamalowany "totalnie" łącznie z zaciskami hamulcowymi.

Izza
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2020, 20:15
Auto: Kruszynka, J12
Kontakt:

Re: zakup - wspomaganie kierownicy

Post autor: Izza »

jechało się naprawdę dobrze, nic nie stukało, nic nie hałasowało ponad to jak hałasuje diesel. Ale oki, poproszę w ASO, żeby sprawdzili "upierdliwie". Bo na chwilę obecną, to się zakochałam :)

Izza
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2020, 20:15
Auto: Kruszynka, J12
Kontakt:

Re: zakup - wspomaganie kierownicy

Post autor: Izza »

a hamulce potestowałam w czasie jazdy - bez zarzutu - może coś w ASO wyjdzie w tym zakresie.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: zakup - wspomaganie kierownicy

Post autor: pmcomp »

Izza pisze:
06 sie 2020, 20:23
a hamulce potestowałam w czasie jazdy - bez zarzutu - może coś w ASO wyjdzie w tym zakresie.
Nie zdziw sie jak wyjdzie. Ale to dopiero jak zdejma kola i otworza zaciski. U mnie tez bylo super na drodze i na sciezce diagnostycznej a wyszlo, ze dwa tloczki do wymiany. Te cholerne hamulce tak mają.

Powodzenia. Moim zdaniem auto warte grzechu.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: zakup - wspomaganie kierownicy

Post autor: pmcomp »

Izza pisze:
06 sie 2020, 20:23
a hamulce potestowałam w czasie jazdy - bez zarzutu - może coś w ASO wyjdzie w tym zakresie.
Nie zdziw sie jak wyjdzie. Ale to dopiero jak zdejma kola i otworza zaciski. U mnie tez bylo super na drodze i na sciezce diagnostycznej a wyszlo, ze dwa tloczki do wymiany. Te cholerne hamulce tak mają.

Powodzenia. Moim zdaniem auto warte grzechu.

PS. ja tam bym sie „martwil” ew. problemami z silnikiem, wtryskami i tlokami, a nie z hamulcami.Ale to loteria. Moja budka miala wymienione wtryski w ASO przy 150 czy tam 180 tys. Mam lepsze ... samopoczucie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Izza
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2020, 20:15
Auto: Kruszynka, J12
Kontakt:

Re: zakup - wspomaganie kierownicy

Post autor: Izza »

no jestem, mam nadzieję, szczęśliwą posiadaczką LC 120 rocznik 2007 :)

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: zakup - wspomaganie kierownicy

Post autor: aadamuss »

Gratulacje :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ