jakie głosniki w LC120 ?

Moderator: luk4s7

Arteles
Posty: 15
Rejestracja: 17 maja 2020, 17:45

Re: jakie głosniki w LC120 ?

Post autor: Arteles »

To ciekawe co piszesz o zestawie Parrot. Mnie spotkał inny problem. Wywaliłem z instalacji ten zestaw bo kupiłem radio na Androidzie. Podłączyłem do fabrycznej instalacji i nie grają tweetery i glosniki sredniotonowe w przednich drzwiach. Podobnie jak u Ciebie. Co wiecej nie działa Fader. Tzn wszystko jest podłączone pod FRONT.. jak próbujesz grać tylko tyłem to wycisza całkowicie. Subwoofer gra.

Mam prośbę. Czy masz instrukcje montażu tego zestawy?? Szukam sposobu powrotu do fabrycznej instalacji.

Radio miałem dokładnie takie samo.

Wilczysko
Posty: 25
Rejestracja: 09 paź 2016, 10:21
Auto: LC120
Kontakt:

Re: jakie głosniki w LC120 ?

Post autor: Wilczysko »

tom136 pisze:
16 lip 2020, 16:01
W LC120 nie ma zwrotnic, głośniki średnio i wysokotonowe są zasilane bezpośrednio ze wzmacniacza fabrycznego który ma 8 kanałów oraz wbudowane filtry. Ma podwójne wyjście na subwoofer , który ma dwucewkowy głośnik. Do przednich drzwi idzie po dwie pary przewodów. Ogólnie trudny temat do modernizacji
Czy to oznacza, że nie ma sensu zmieniać głośnika w tylnych drzwiach jednodrożnego na jakiś dwudrożny współosiowy? ...bo słabo kumam powyższe... :-)

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: jakie głosniki w LC120 ?

Post autor: stachu_l »

Wersja audio ze wzmacniaczem pod fotelem kierowcy (ta "bogatsza", bo jest także wersja ze wzmacniaczem zintegrowanym z radiem) ma oddzielne sygnały dla przednich drzwi - jeden zasila głośnik niskotonowy a drugi dwa głośniki - średnio i wysoko tonowy. Myślę, że te dwa głośniki same tworzą swoistą zwrotnicę odtwarzając tylko swoje części pasma. Tylne drzwi dostają tylko jeden sygnał w obu wersjach ("bogatej" i "ubogiej"). Tam można zastosować zwrotnicę i dwa głośniki - rozumiem, że jeden dwudrożny współosiowy to z punktu widzenia elektrycznego i akustycznego są dwa głośniki i jakaś zwrotnica tylko fizycznie są skręcone razem.
W Wersji "bogatej" taka zamiana w przednich drzwiach nie ma sensu bo tam podział pasma robi wzmacniacz i trzeba by zbadać jaki zakres trafia na głośnik niskotonowy a jaki na głośniki średnio/wysoko tonowe.
Wersja "uboga" ma także pojedynczy sygnał do przednich drzwi więc tam można próbować zamieniać głośniki na dwudrożne.

Oczywiście "pojedynczy sygnał" odnosi się do jednych drzwi - inne sygnały trafiają do drzwi lewych i prawych przód i tył.
tak więc wersja "uboga" (wzmacniacz zintegrowany z radiem") ma klasyczny układ 4 sygnałów:
- Lewy Przód
- Prawy Przód
- Lewy Tył
- Prawy Tył

Wersja "bogata" (oddzielny wzmacniacz pod siedzeniem kierowcy) na więcej sygnałów:
- Lewy Przód niskotonowy
- Lewy Przód średnio/wysoko tonowy
- Prawy Przód niskotonowy
- Prawy Przód średnio/wysoko tonowy
- Lewy Tył
- Prawy Tył
- Lewy Subwoofer
- Prawy Subwoofer (Subwoofer fizycznie jest jeden ale dostaje dwa sygnały)

Wilczysko
Posty: 25
Rejestracja: 09 paź 2016, 10:21
Auto: LC120
Kontakt:

Re: jakie głosniki w LC120 ?

Post autor: Wilczysko »

a czy wiecie jaką moc ma wzmacniacz w wersji "bogatszej" - czyli jakiej mocy dobrać głośniki?

ODPOWIEDZ