Schemat instalacji klimy do LC120

Moderator: luk4s7

SHREK81
Posty: 54
Rejestracja: 14 wrz 2019, 14:10
Auto: LC 120 Luna 2008 r.

Schemat instalacji klimy do LC120

Post autor: SHREK81 »

Panowie potrzebuję schematu klimy do LC 120 to wersja 7 osobowa z 2008 r. Może ktoś wie gdzie coś takiego znaleźć ? Szukałem na internecie ale na próżno, w książkach serwisowych też nic nie ma? :(

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Schemat instalacji klimy do LC120

Post autor: stachu_l »

Jaki schemat? Elektryczny, chłodniczy, rysunek części.
Jakie są części i jak ułozone względem siebie można zobaczyć:
http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/200 ... ler-unit/4
http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/200 ... r-piping/3
Schemat elektryczny i opisy diagnozowania problemów są (przynajmniej były) w Repair Manual (RM) na stronie https://www.toyota-tech.eu/ tylko dostęp do RM jest płatny.

SHREK81
Posty: 54
Rejestracja: 14 wrz 2019, 14:10
Auto: LC 120 Luna 2008 r.

Re: Schemat instalacji klimy do LC120

Post autor: SHREK81 »

Chłodniczy klimatyzacji najlepiej rysunek przewodów klimy.

SHREK81
Posty: 54
Rejestracja: 14 wrz 2019, 14:10
Auto: LC 120 Luna 2008 r.

Re: Schemat instalacji klimy do LC120

Post autor: SHREK81 »

O to mi chodziło wielkie dzięki :D

SHREK81
Posty: 54
Rejestracja: 14 wrz 2019, 14:10
Auto: LC 120 Luna 2008 r.

Re: Schemat instalacji klimy do LC120

Post autor: SHREK81 »

Wielkie dzięki za materiały dot. klimy usterka namierzona przewody tylnej klimy, teraz szukam miejsca gdzie mógłbym kupić nowe w rozsądnej cenie jak się nie uda to zostaje ASO jedynie 4700 zł.......Może ktoś się orientuje gdzie można nabyć przewody do LC 120 w rozsądnej cenie? Z góry dziekuje :?

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Schemat instalacji klimy do LC120

Post autor: stachu_l »

A jak to jest rozsądna cena?
Te obrazki od klimy mają takie numerki, jak się na nich kliknie to pokazuje się taka tabelka z wersjami dla różnego wyposażenia i rocznika - tam są numerki dwuczęściowe. Taki numerek z tabelki trzeba wstawić do wyszukiwarki i objawią się rurki. Na obrazku są 4 rurki (każda w dwóch kawałkach) - sprawdzałem dwie - są na ebay gdzieś po 150-180USD i to chyba z Emiratów. Czy to rozsądna cena uwzględniając wysyłkę, ewentualnie cło i VAT.
Kylon sprowadza z tamtego kierunku części. Możesz wyciągnąć z rysunku numery części i zapytać jego pracowników przez e-mail (podawał kilka razy na forum jak koledzy pytali o części). Transporty nie są jednak codzienne - myślę, że oczekiwanie to 2-4 tygodni ale się zapytaj.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: Schemat instalacji klimy do LC120

Post autor: KLOSZ »

Mozesz rowniez uderzyć do jakiejs ogarnietej firmy od klimatyzacji i mogą Ci połatać te przewody. Obecnie robią do klimy przewody tworzywowe, ktore nie korodują jak wcześniejsze aluminiaki i ponoć mają znacznie dłuższą trwałość. Sam ostatnio robilem u siebie płukanie całej instalacji + wymiane kompresora, skraplacza i wlasnie łatanie przewodów do tylnej klimy (puscily mi w okolicach przejscia przez podłogę - standard w LC120 z tylną klimą) i zrobili mi wlasnie takie wstawki. Nie wiem z jakiego miasta jesteś, ale w Łodzi mogę polecić firme Grapow.

SHREK81
Posty: 54
Rejestracja: 14 wrz 2019, 14:10
Auto: LC 120 Luna 2008 r.

Re: Schemat instalacji klimy do LC120

Post autor: SHREK81 »

Z centrum wschodu Lublina :D :D :D Kylon dał mi dobrą cenę, ale znalazłem dojście do ASO Lublin i zrabowali mi jeszcze wszystko 3800 :( , ale huk....odżałuje bo ta fury szukałam ze 3 lata mam zamiar trochę nią pojeździć, a i 5 sierpnia lecę na Chorwację to troch czas mnie ciśnie :D . Tak że wielkie dzięki za porady, to forum to fajna sprawa zawsze można zasięgnąć języka od ludzi lepiej zorientowanych, wielkie dzięki.
Jak wymienię rurki to żuwce fotki będzie można ocenić ich stan, a może ktoś będzie zainteresowany ich naprawa.....

ODPOWIEDZ