Nie odpala po odczekaniu kilkunastu minut na zapłonie

Moderator: luk4s7

analfabeta677
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2019, 10:11
Auto: Toyota Land Cruiser 120 3.0 Diesel 120kW 2002rok

Nie odpala po odczekaniu kilkunastu minut na zapłonie

Post autor: analfabeta677 »

Witam.

Na wstępie pozdrawiam serdecznie Forumowiczów.

Mój problem polega na tym że moja TLC L12 3.0 D 120KW 2002rok (334 tyś km) nie odpala po odczekaniu kilkunastu minut z przekręconą stacyjką.
Silnik kręci lecz najwidoczniej nie dostaje paliwa, po psiknięciu plakiem odpala i już chodzi normalnie. Ostatnio nie chciał zapalić po staniu 6 dni bez odpalenia. Zauważyłem też że czasem zdarza się ze podczas przyspieszania jak by się dławił i po odpuszczeniu gazu i dodaniu go znowu wraca wszystko do normy. Mechanik wymienił czujnik położenia wałka rozrządu lecz nie pomogło. Rozrząd był wymieniany 70 tyć km temu.

Proszę o pomoc.

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Nie odpala po odczekaniu kilkunastu minut na zapłonie

Post autor: mutaz »

Ostatnio pytałem mechanika jak to jest z regulacją luzów zaworowych które ponoć trzeba robić co ok 50tys, z tego co mówił to brak luzu powoduje własnie problemy z odpalaniem, jesli pali dobrze to znaczy ze luz jest i nie trzeba grzebać- tak mi sie przypomniało ale nie wiem czy to ten trop.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nie odpala po odczekaniu kilkunastu minut na zapłonie

Post autor: kylon »

A sprawdzałeś czy po prostu nie cofa się paliwo bo jest zapchany odpowietrznik i robi się podciśnienie w zbiorniku.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Nie odpala po odczekaniu kilkunastu minut na zapłonie

Post autor: zombi »

A ja miałem takie objawy w Jeepie, powodem był uszkodzony 2 wtrysk. Obawiam się, ze musi to ktoś (spec od silników) diagnozować krokczek po kroczku.

analfabeta677
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2019, 10:11
Auto: Toyota Land Cruiser 120 3.0 Diesel 120kW 2002rok

Re: Nie odpala po odczekaniu kilkunastu minut na zapłonie

Post autor: analfabeta677 »

Witam,

naprawiłem jedną z awarii.

AWARIA I
Tego problemu nie udało się rozwiązać (choć nie testuje czy występuje nada po naprawie II)- Mój problem polega na tym że moja TLC L12 3.0 D 120KW 2002rok (334 tyś km) nie odpala po odczekaniu kilkunastu minut z przekręconą stacyjką.Silnik kręci lecz najwidoczniej nie dostaje paliwa, po psiknięciu plakiem odpala i już chodzi normalnie. Ostatnio nie chciał zapalić po staniu 6 dni bez odpalenia.

AWARIA II
Tutaj okazało się że trzeba wymienić zawory SCV koszt 1100,00 zł brutto- Zauważyłem też że czasem zdarza się ze podczas przyspieszania jak by się dławił i po odpuszczeniu gazu i dodaniu go znowu wraca wszystko do normy. Mechanik wymienił czujnik położenia wałka rozrządu lecz nie pomogło. Rozrząd był wymieniany 70 tyć km temu.

Pozdrawiam serdecznie.

analfabeta677
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2019, 10:11
Auto: Toyota Land Cruiser 120 3.0 Diesel 120kW 2002rok

Re: Nie odpala po odczekaniu kilkunastu minut na zapłonie

Post autor: analfabeta677 »

NAPRAWIONE. Przyczyną okazały się padnięte akumulatory które były o różnej mocy i producencie. Po wymianie na 2 nowe tej samej mocy i producenta nie ma problemu od 6 miesięcy.

Pozdrawiam
analfabeta677 pisze:
03 lip 2020, 10:02
Witam.

Na wstępie pozdrawiam serdecznie Forumowiczów.

Mój problem polega na tym że moja TLC L12 3.0 D 120KW 2002rok (334 tyś km) nie odpala po odczekaniu kilkunastu minut z przekręconą stacyjką.
Silnik kręci lecz najwidoczniej nie dostaje paliwa, po psiknięciu plakiem odpala i już chodzi normalnie. Ostatnio nie chciał zapalić po staniu 6 dni bez odpalenia. Zauważyłem też że czasem zdarza się ze podczas przyspieszania jak by się dławił i po odpuszczeniu gazu i dodaniu go znowu wraca wszystko do normy. Mechanik wymienił czujnik położenia wałka rozrządu lecz nie pomogło. Rozrząd był wymieniany 70 tyć km temu.

Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Nie odpala po odczekaniu kilkunastu minut na zapłonie

Post autor: aadamuss »

kylon pisze:A sprawdzałeś czy po prostu nie cofa się paliwo bo jest zapchany odpowietrznik i robi się podciśnienie w zbiorniku.
Kylon czy jest gdzieś zawór zwrotny który zapobiega cofaniu paliwa ? LC 100 4.2 ostatnio dwa razy musiałem dłużej kręcić, zeby auto zapaliło.
Pozdr adam

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Nie odpala po odczekaniu kilkunastu minut na zapłonie

Post autor: aadamuss »

Chyba znalazłem przyczynę - pęknięcie na korku od filtra paliwa.
Obrazek

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ