Wentylowane fotele J12

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Wentylowane fotele J12

Post autor: Beduin »

Taka myśl mnie przy niedzieli naszła, czy da się dołożyć jakiś system wentylacji do skórzanych foteli w 120?
Są maty - wiem. Ale czy dało by się tak z pstryczka bez kładzenia maty na fotel?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Wentylowane fotele J12

Post autor: luk4s7 »

Można. Można. Wszystko można. Proszszsz https://youtu.be/66JSqDfw46w

Czyli gotowy kit tylko trzeba fotele dostosować.

W pierwszym odruchu się podjarałem. Obejrzawszy jednak cały film gdzie trzeba ciąć fotel i montować chińskie kabelki i wiatraczki jakoś mi przeszło. Może i to tylko takie wrażenie sprawia ale... ochota mnie przeszła.

Dlatego nie planuję dokładać skórkowanej tapicerki do mojego auta (choć nawet przez jakiś czas rozważałem pewną propozycję). Podoba mi się w J15 od wyposażenia Invincible że przednie fotele mają fabryczne grzanie i wentylacje. Faktycznie to działa, wydajnie wentyluje i jest przyjemnie. No ale nie mam więc chwałę szmatę welurową.

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Wentylowane fotele J12

Post autor: Beduin »

No tak. Początek jest obiecujący ale chyba aż tak mi nie zależy Obrazek
Przeszukując sieć natknąłem się jeszcze na tego typu rozwiązania pod innymi nazwami handlowymi, choć wszystko na pierwszy rzut oka wyglada identycznie to zakładam, że może tak nie być. Nie mam jednak na tyle odwagi, żeby sprawdzać działanie tego rozwiązania na własnych plecach i...tyłku.

Gdzieś, ktoś, kiedyś polecał tutaj na forum matę Waeco i mam to w pamięci.

Jak nikt tu nic mądrego nie napisze, to zaryzykuje (choć ciężko to nazwać ryzykiem) i sprawdzę majfrienda: https://a.aliexpress.com/_d7h4zZZ

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: Wentylowane fotele J12

Post autor: oradek »

Może nie przerabiać, tylko kupić jakieś gotowe fotele z wentylacją?

Fotele różnią się głównie mocowaniem, ale to przecież można przerobić.

Wystarczy dobrać fotel o podobnej szerokości.

O.Radek lj73 2LT-II


Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Wentylowane fotele J12

Post autor: Beduin »

Tego rozwiązania w ogóle nie brałem pod uwagę. Wiem, że ludzie wymagający dużego komfortu wymieniają fotele, najczęściej na Recaro. Ale to raczej nie dla mnie.
W zeszłym roku pierwszy raz miałem okazję jechać w dłuższą trasę samochodem z wentylowanymi siedzeniami no i się zakochałem! Po przejechaniu trasy c.a. 3000 km uznałem, że idealny dla mnie samochód musi posiadać wentylowane fotele i aktywny tempomat. No i masz babo placek! Kupiłem 120 bez jednego i drugiego. Obrazek
Marzenia są przecież po to, żeby je spełniać! W 120 mam tempomat wiec to już „prawie jak” aktywny tempomat.
Teraz dołożę jakieś dmuchanie do foteli i będzie „prawie jak” fotele wentylowane.

Jeśli w Polsce byłaby firma, która specjalizuje się w dokładaniu wentylacji do foteli i daje na to gwarancje to pewnie bym skorzystał z takiego rozwiązania.
Propozycja Luk4s7 jest dla mnie zbyt ryzykowna, bo po kupnie seta za granicą, kwestia reklamacji staje się lekko upierdliwa. Kto ma to zamontować w kraju? Tapicer? Elektryk samochodowy? Jeden rozbierze fotel, drugi zamontuje kit, potem ten pierwszy znowu zmontuje? Do kogo iść w rasie kłopotów lub reklamacji? Zbyt to skomplikowane vs otrzymany efekt.

Chyba Tadeo chwalił tę matę Waeco.

https://www.conrad.pl/p/mata-chlodzaca- ... ia-1558039

Jedyną moją uwagą co do niej jest estetyka kolorystyczna. Dlatego jestem gotów kupić taką matę „pod kolor” za 200 zł, która ma generalnie dobre opinie użytkowników i zobaczyć czy sprawdzi się u mnie.
Sprawdzi się, to super. Nie sprawdzi się, to niewiele stracę, przełknę walory kolorystyczne i kupię Waeco.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Wentylowane fotele J12

Post autor: luk4s7 »

Bedu, ale to już Ci się pocą klejnoty choć jeszcze cieplej wiosny próżno wyglądać? Latem to dopiero będzie żar tropików Obrazek

Może koraliki na początek? Podobno to robi robotę. No i klimat niepowtarzalny się robi we wnętrzu. Do tego proporczyki, indiańskie talizmany na lusterko, trochę kwiatów, koloru i wyjdzie pięknie! Tak to widzę:

Obrazek

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Wentylowane fotele J12

Post autor: Beduin »

Łooo Panie! Piękna Tata! Bardzo mi się te zdobione auta podobają. Ale nie w naszej szerokości geograficznej ;-)
Koraliki miałem w J95. Było lepiej niż bez nich. Ale z racji, że wszedłem na wyższy poziom samochodowy, to i oczekuję wyższego poziomu siedzeniowego.

P.S.
Mam też psa z kiwającą głową, ale teraz leży w skrzyni razem z koralikami ;-)

ODPOWIEDZ