Coś wyje

Moderator: luk4s7

polo172
Posty: 8
Rejestracja: 29 sty 2020, 07:32

Coś wyje

Post autor: polo172 »

Witam. Mam LC 4.0 z 2004 roku w automacie podczas jazdy powyżej 100 km/h i po dodaniu ostro gazu coś wyje. Również po przełączeniu reduktora na L też słychać wycie zaraz po ruszeniu. W jęki sposób w domowych warunkach z kanałem można zweryfikować czy to most któryś czy reduktor?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Coś wyje

Post autor: sebastian44 »

Ale słychać " UUUUUuuuuuUUUUuUUU" czy raczej "EEEOooooEOooooEOooo" ? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8395
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Coś wyje

Post autor: Rokfor32 »

W domowych warunkach można zaprosić specjalistę na kawę, i żeby przy okazji posłuchał co to za dźwięk. :wink:

polo172
Posty: 8
Rejestracja: 29 sty 2020, 07:32

Re: Coś wyje

Post autor: polo172 »

A jakieś rozpięcie wałów i sprawdzenie luzów na planszy od mostów czy reduktora na nic nie nakieruje??

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Coś wyje

Post autor: sebastian44 »

Chyba jednak łatwiej oddac do kogoś kto ma pojecie jeżeli samemu sie go nie ma.

Alternatywą jest rozkręcanie samochodu na chybił trafił.

Wybór należy do Ciebie...

polo172
Posty: 8
Rejestracja: 29 sty 2020, 07:32

Re: Coś wyje

Post autor: polo172 »

Coś tam się przy samochodach robiło a le nie przy takich. Nie chciałbym za wiele rozbierać żeby znaleźć przyczynę dlatego pytanie do znawców jak sprawdzić. Jednak są tylko chętni żeby krytykować a nic pomóc. Więc po co forum.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Coś wyje

Post autor: sebastian44 »

Jak cos robiłeś przy samochodach to sam powinienes wiedzieć że "wyć" w aucie może bardzo dużo rzeczy. Łożyska w mostach,wałach, kołach, reduktorze, skrzyni, rolkach osprzetu i milionie innych miejsc. Do tego opony, moze jakies gwizdy z dolotu i co tam jeszcze do wyboru. Nikt przez internet tego Ci nie wywróży.

NIkt nie bedzie strzępił klawiatury jak sprawdzić każdą z tych rzeczy z osobna.

Wiec albo bierzesz sie za to sam żeby doprecyzować w czym problem albo oddajesz do fachowca. Jak bedziesz wiedział cos wiecej to na forum możemy cos doradzić, ale nie na tym etapie niekoniecznie.

Postawa roszczeniowa na tym forum pt " samochód hałasuje co to może być" i oczekiwanie odpowiedzi nie cieszy sie popularnością ;)

PS w dalszym ciągu nie przywitałes sie w odpowiednim wątku zgodnie z regulaminem wiec powinienes sie cieszyc że w ogóle ktos odpisuje

polo172
Posty: 8
Rejestracja: 29 sty 2020, 07:32

Re: Coś wyje

Post autor: polo172 »

Ja nie szukam które łożysko mi w moście wyje tylko chciałbym określić czy to przedni most czy reduktor. Wymontować i wysłać do fachowca żeby zregenerował . Nigdy nie miałem stałego napędu na 4x4. Ok dam se radę. Nie zawracam głowy.

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Coś wyje

Post autor: jezus »

Obecnie mam podobny problem.
W trakcie wyjazdu z rodziną na trasie około 2,5 tyś km około 10 razy coś na kilka sekund zawyło. Tak jakby się łożysko obracało na bieżni, czy zacierała jakaś pompa w skrzyni itp. Trudne do zweryfikowania. Nic nie cieknie, nie ma luzów, oleje czyste, łożyska w sumie wszystkie nowe.
Znalazłem właśnie sposób i warunki jakie muszę spełnić w czasie jazdy by znowu zaczęło wyć. Teraz wsadzę mechanika na prawego , otworzę okno i niech nasłuchuje jak zawyje. Stawiam cholera na łożysko w przedniej gruszce, ale równie dobrze może to być łożysko koła.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Coś wyje

Post autor: zombi »

Najlepszy do tego jest Pan z takim stetoskopem. Kiedyś w przypływie rozpaczy chciałem zakupić, ale cena dla jednostkowego zastosowania trochę duża.
[youtube]https://youtu.be/K1w-escpkMk[/youtube]

Na początek próbowałbym ustalić czy poszukiwany dźwięk zależny jest od prędkości auta, czy obrotów silnika.

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Coś wyje

Post autor: jezus »

zombi pisze:
29 sty 2020, 15:15
Najlepszy do tego jest Pan z takim stetoskopem. Kiedyś w przypływie rozpaczy chciałem zakupić, ale cena dla jednostkowego zastosowania trochę duża.
[youtube]https://youtu.be/K1w-escpkMk[/youtube]

Na początek próbowałbym ustalić czy poszukiwany dźwięk zależny jest od prędkości auta, czy obrotów silnika.
Już napisałem, że znalazłem sposób jazdy kiedy znowu zahuczy i to nawet kilka razy w przeciągu kilku kilometrów. Prędkość i dziurawa droga ma tu znaczenie. Brak znaczenia czy hamuję, czy jadę na luzie oraz z pewnością nie zawyje jak rypie 130 po autostradzie. :mrgreen:
Jutro lub pojutrze testujemy i na podnośnik.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Coś wyje

Post autor: kylon »

Jezus
Zajrzyj do czopa piasty. Już raz chyba to przeżywałeś?

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Coś wyje

Post autor: jezus »

Myślisz że łożysko się obraca czasami na czopie..? mam takie podejrzenie, aczkolwiek luzu nie ma, a łożyska dopiero kilka tyś km mają, nawet dwa tygodnie temu przed wyjazdem zmieniałem flansze (zabierak) , szpilki, tulejki na nowe i łożyska wyglądały z wierzchu okay, ale fakt, bieżnia czopu jest już lekko mówiąc nie świeża.
Drugie podejrzenie pada na łożysko flanszy przedniego mostu (gruchy), jest lekki luz góra/dół, tak jakby chciał być dokręcone, ale to trzeba przemyśleć.

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Coś wyje

Post autor: jezus »

@Kylon, na stronie masz w tytule że do HDJ 80 , ale już w opisie HDJ 80 brak.
https://www.wyprawa4x4.pl/czop-piasty-hdj8-hzj78.html

Teraz patrząc na fotkę widzę wprasowaną od tyłu mosiężną tuleję która robi u mnie za łożysko igiełkowe.
Ta ze zdjęcia jest ze dwa razy węższa niż u mnie.
Z tego co pamiętam są dwa rodzaje tych tulejek, u mnie są te szersze, a z opisu wychodzi że wąskie, nawet jak kupiłem u Was to przyszły inne niż miałem. Dopiero przypasiły te z 60-ki za ponad 300zł za szt. Kurde ciężko dobrać nawet po VIN-ie.

U nie jest taka http://www.euro4x4parts.com/parts/pfu10 ... 60041.html

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Coś wyje

Post autor: kylon »

Są dwa rodzaje czopów. Ludzie mieszają nimi zmieniają przeguby albo zabieraki.

ODPOWIEDZ