Radio/Wyświetlacz J12

Moderator: luk4s7

Mikele
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2019, 21:07

Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: Mikele »

Na wstępie jako że jestem nowy na forum chciałbym się przywitać. Przychodzę do was z prośbą o poradę. Ostatnio za sprawą jednego z członków rodziny wyświetlacz centralny przestał działać poprawnie. Mianowicie pękła szybka i padł dotyk, ale grafika się normalnie wyświetla. W związku z tym że jest to jednostka sterująca większościom funkcji auta obsługa radia i klimatyzacji jest mocno utrudniona. Mam więc pytanie czy da się ją jakoś naprawić czy jedynie wymiana? Albo czy da się podmienić sterowanie klimy na to z uboższej wersji i wstawić jakieś aftermarketowe radio? Co drodzy państwo polecacie w tej sytuacji ?

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: irko »

Może zmienić na takie?



Montaż

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: 021CLT »

Kup używane na allegro czy OtoMoto i wymień, kilka śrub i złączek.
Ja osobiście nie polecam chińskich androidów, ale zrobisz jak uważasz.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: irko »

A dlaczego? Jakieś złe doświadczenia?

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: 021CLT »

Chińszczyzna nie jest kompatybilna z LC120, w szczególności jeśli masz wzmacniacz JBL lub Pioneer pod siedzeniem- nie wzbudza wzmacniacza lub wzbudza na kilka sek. Możesz wszystko podłączyć na krótko z głośnikami ale jakość dźwięku jest jak ze starego Safari. Gubi stacje radiowe poza obszarem zabudowanym. Generalnie jest cały wątek o wymianie oryginalnego audio na chińskie gównogranie...
Ja wróciłem do oryginalnego i byłem zadowolony.

Awatar użytkownika
rmaster
Posty: 190
Rejestracja: 23 lis 2013, 14:43
Auto: KDJ 120
Rav4 3,5 v6
Kontakt:

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: rmaster »

I jak masz sterowanie klimatyzacją nawiewami dotykowe z ekranu to chińskie tego nie ogarnia.
Musi być ten panel z wyświetlaczem.

Molu
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2016, 17:47

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: Molu »

Ogarnia.
Jak chcesz to mam oryginał, kurzy się od pół roku jakoś, chętnie się pozbędę :)

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: pmcomp »

Cześć, odkurzam trochę temat.

Jak sprawdzić czy ,moja 120-ka ma wzmacniacz JBL lub Pioneer?

Gdzie to sprawdzić po numerze VIN?

Dzieki, pozdro.

Dabr
Posty: 20
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Auto: j120 '07 D4D
Kontakt:

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: Dabr »

pmcomp pisze:
20 paź 2020, 14:14

Jak sprawdzić czy ,moja 120-ka ma wzmacniacz JBL lub Pioneer?
Chyba najszybciej zajrzeć pod fotel kierowcy, u mnie Pionieer (na żółtej nalepce pod osłoną).
Załączniki
20201020_184348.jpg
20201020_184348.jpg (32,3 KiB) Przejrzano 4583 razy

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: pmcomp »

A jak nic nie ma pod siedzeniem to nie ma?

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: stachu_l »

To znaczy, że masz wersję ze wzmacniaczem wbudowanym w radio (można by powiedzieć "uboga" ale generalnie inną) i wtedy wszystkie sygnały do głośników idą z tego radia. W takim wypadku, chyba jednak nie masz wbudowanej nawigacji oraz sterowanie klimą oddzielnymi przyciskami (+ mały wyświetlacz LCD).
W takim przypadku jest to prawie normalne radio z 4-ma wyjściami na głośniki LP, PP, Lt, PT. Jedyne co specyficzne dla tego radia to połączenie ze zmieniarką CD - sterowanie przy pomocy AVC-LAN - taki ulubiony BUS i protokół transmisji Toyoty. Jak zmieniarka CD nie potrzebna (ta w schowku) to można wpakować dowolne radio (znaczy także cały "kombajn" z nawigacją itp) tylko musi się zmieścić i trzeba odpowiednio połączyć sygnały.
Wersja "uboższa" zawsze była łatwiejsza do podmiany bo nie musiała być tak mocno dedykowana (np nie musiała obsługiwać klimy)

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: pmcomp »

Dzieki za info.
Mam radio z magnetofonem i zmieniarką wbudowaną plus oddzielny panel klimatyzacji i ogrzewania. Takie:

Obrazek

Takie mam wyjścia tyłu radia, podobno po tym widać czy jest bezpośrednio do głosników czy mam jakis wzmak. Co ciekawe mam z tyłu subwoofer.

Obrazek



Zacząłem mysleć o zamianie na jakiegoś Androida. Tylko taki Android jak ja chcę kosztuje 2700,- w Warszawie albo 1400,- w Legnicy.

https://www.youtube.com/watch?v=rzX1c60F6bM

Obrazek


A ten z Legnicy podobno lubi sie wieszać, a wsparcie i serwis żadne. Strach. Zalezy mi na obsłudze karty SD.


BTW wczoraj podczas jazdy dwa razy zniknął mi dzwięk. Jakby funkcja mute. Działaja wszystkie funkcje ale brak dźwieku. Po chwili samo "zadziałało". Wracając wieczorem drugi raz stało się to samo i "nie zadziałało", dzisiaj rano znowu działa. Jak nie ma dźwięku to w setupie dźwieku nie moge zmienić funkcji ASL tzn. nie moge jej wyłączyć.
Muszę sprawdzić czy ten ASL ma na to jakis wpływ czy to np. wina "przegrzania" radia.
Miał ktoś z Was kiedyś podobny przypadek?

Pozdro

CooL
Posty: 119
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:40

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: CooL »


pmcomp pisze: BTW wczoraj podczas jazdy dwa razy zniknął mi dzwięk. Jakby funkcja mute. Działaja wszystkie funkcje ale brak dźwieku. Po chwili samo "zadziałało". Wracając wieczorem drugi raz stało się to samo i "nie zadziałało", dzisiaj rano znowu działa. Jak nie ma dźwięku to w setupie dźwieku nie moge zmienić funkcji ASL tzn. nie moge jej wyłączyć.
Muszę sprawdzić czy ten ASL ma na to jakis wpływ czy to np. wina "przegrzania" radia.
Miał ktoś z Was kiedyś podobny przypadek?

Pozdro
Jeżeli mówisz o radiu fabrycznym, to miałem taki sam objaw. Jak było bardziej wilgotno, to po około godzinie jazdy radio "przestawało grać" tak jak mówisz, wyświetlacz działał, dźwięku nie było. Jak "ostygł" to znowu działał. W ASO stwierdzili, że trzeba naprawić wzmacniacz. Wyjęli wzmacniacz, po tygodniu oddali i wszystko działa do dziś.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: pmcomp »

Dzieki za info.

legend
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2019, 18:19

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: legend »

Moje radio też niestety od czasu do czasu przestaje grać (i to czasem przez kilka tygodni).
Zaobserwowałem że jest to poprzedzone lekkim "strzałem" w głośnikach przy włączaniu (tak jakby jakiś układ zabezpieczając się aktywował i wyłączał wzmacniacz).
Nie ma dźwięku, ale działają komendy głosowe z nawigacji (tylko głośnik w drzwiach kierowcy).
Byłem z tym w dobrym serwisie car-audio, ale tylko na "okazaniu".
Powiedzieli, że bez rozebrania wzmacniacza nie są w stanie powiedzieć co jest nie tak.
Poprzednio zdarzyło się to zimą przy mrozach, a ostatnio w sierpniu jak były upały.
Teraz od kilku miesięcy wszystko działa poprawnie...

ODPOWIEDZ