Radio/Wyświetlacz J12

Moderator: luk4s7

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: stachu_l »

Nawigacja nie używa wzmacniacza - ma własny jednokanałowy - sygnał lewego głośnika (ten po wzmacniaczu) idzie ze wzmacniacza do nawigacji a potem dopiero do głośnika. Pozostałe sygnały idą od wzmacniacza do głośników bez pośrednictwa nawigacji ale jest sygnał MUTE łączący nawigację ze wzmacniaczem.
Nie badałem tego dokładnie ale logicznie rozumując to nawigacja generuje MUTE i wycisza wzmacniacz potem włącza własny wzmacniacz i generuje komunikat do lewego głośnika w drzwiach kierowcy (prawego jak kierownica jest po prawej).
Wzmacniacz może być wyciszony przez jakieś wewnętrzne zabezpieczenia ale także przez fałszywy sygnał MUTE - cos w nawigacji, problemy z kablem - styki, przetarta izolacja - zwarcie. Niestety nie wiem jaki jest aktywny sygnał MUTE (jakieś napięcie, zwarcie do masy, nie podłaczony itp)

rydzyn
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2020, 22:15

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: rydzyn »

legend pisze:
06 lis 2020, 14:41
Moje radio też niestety od czasu do czasu przestaje grać (i to czasem przez kilka tygodni).
Zaobserwowałem że jest to poprzedzone lekkim "strzałem" w głośnikach przy włączaniu (tak jakby jakiś układ zabezpieczając się aktywował i wyłączał wzmacniacz).
Nie ma dźwięku, ale działają komendy głosowe z nawigacji (tylko głośnik w drzwiach kierowcy).
WItam.
Mam ten sam problem z tym ze ostatnio w trasie gdy radio działało poprawnie i korzystałem z Nawigacji w pewnym momencie zaczęło delikatnie śmierdzieć aż doszło do strasznego pisku i dymu z głośnika średniotonowego w lewych przednich drzwiach!!!
Zastanawiam się czy przyczyną nie może być nawigacja bo widzę że wszystkim ten sam głośnik szwankuje.

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: stachu_l »

Nawigacja jest fizycznie wpięta w głośnik nisko (może nisko-średnio tonowy) obstawiam, że przenosi dość dobrze częstotliwości do 2000 może 3000 Hz. Pasmo w telefonie masz od 300-3000 Hz więc ograniczenie 3000 Hz daje ciągle zrozumiałą mowę. Pozostałe dwa głośniki opisane na schemacie tweeter i squawker są połączone razem i mają jeden kanał ze wzmacniacza. Ten kanał nie idzie przez nawigację. Nawigacja ma jeszcze sygnał MUTE którym wycisza wszystkie kanału jak generuje komunikat.
Jeżeli po tym dymie ciągle słychać komunikaty to raczej nie nawigacja a jakies problemy ze wzmacniaczem pod fotelem.
Jak był dym to warto powąchać gdzie śmierdzi - zapach przypalanej elektroniki czuć dość długo w pobliżu samego urządzenia lub w jego środku czy przy otworach wentylacyjnych.
Jak sam głośnik się przypalił to albo dostał taki sygnał (za wysoki w sensie mocy np ten pisk) albo dostał np prąd stały - jakieś zwarcie.

WielebnyBorsuk
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2021, 21:40

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: WielebnyBorsuk »

Cześć wszystkim!

Odkopuje ten wątek zamiast tworzyć nowego.

Mam podobny problem: Zakupiłem nowy radio/wyświetlacz by zastapić fabryczne, na moim LC120 z 2006. Z odkręcaniem konsoli, zakupem ramki i wmontowywaniem dałęm sobie rade, natomiast wydaje mi śię że albo mogłem zakupić złą uprząż/przejsciowkę/adapter, albo kompletnie nie rozumiem jak się podłącza radia.

Zakupione radio ma adapter z dwoma wejsciami ISO. Dodatkowo, kupiłem kabel/adapter do Toyoty, z dwoma wyjsciami ISO i dwoma wejsciami 'Toyotowymi'. O, ten: Obrazek

Wszystkie wyjścia z 'trzonu' kabli wychodzące do zegarka / fabrycznego radia / klimy mają zupełnie inne końcówki, w zasadzie to są te same które pmcomp przedstawil na zdjeciu z pazdziernika 2020.

Czy kupiłem zły adapter? Jesli tak, gdzie mam podłączyc poprawny? Do 'kostki' pod śrubą z lewej strony?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

michalmx4
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2021, 22:57

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: michalmx4 »

Cześć
Temat się zatrzymał, a szukam rozwiązania.
Czy mając nawi fabryczną można ją wyrzucić i włożyć w miejsce magnetofonu, panel od klimy z wyświetlaczem?
Zyskujemy teoretycznie miejsce na 2 DIN stację.
Nie znalazłem wątku o wymianie panelu klimy.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: aadamuss »

W setce zrobiłem to i w J12 powinno się udać. Jesli na alli sprzedają to można :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


michalmx4
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2021, 22:57

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: michalmx4 »

W teorii tak powinno być, ale 2 jednym. Z wątków natknąłem się na problem ze kostki nie pasują 😭. I też nie było jednoznacznie zamknięcia tematu.

kac78
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2021, 00:50

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: kac78 »

Witam mam pytanie czy ktoś z Was może potrafi mi powiedzieć jak zmienić ekran botowania bo mam padnięty napęd dvd i za każdym razem odpala mi się na navi a wolałbym klimę czy radio .

Vodca
Posty: 30
Rejestracja: 05 cze 2018, 18:54
Auto: KDJ120, urban cruiser
Kontakt:

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: Vodca »

odświeżam wątek, jeżeli ktoś wymienił w miejsce fabrycznego radia, podrzućcie opinie o stacji multimedialnej navipremium tej ze zdjęcia we wcześniejszym wątku...
dzięki

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: mutaz »

Wymieniłem ale kupiłem od chinczyka- to jest moim zdaniem to samo radio. Generalnie wszystko działa, radio ok, mam wersje ze wzmacniaczem pod siedzeniem kierowcy (radio było osobno, panel klimy osobno- bez navi), po włozeniu karty sim jest internet wiec goglemaps itp działają, kamera cofania działa po wbiciu recznego (na ten czas radio jest wyciszane) zestaw głosnomówiący też dobrze działa mikrofon podciagniety pod słupek kierowcy na wysokosci głowy, aplikacje jak w androidzie co kto woli, jedyny minus to rozmiar ekranu- mogliby wywalić naped CD i powiekszyć na max ekran, są co prawda wersje z duzym ekranem bez przycisków mechanicznych ale w terenie jak trzesie autem to wole czuć przycisk pod palcem i skrecić głosnosc pokretłem. Aha i przyciski na kierownicy działają. Myśle że warto.

RaKu69
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2021, 09:26

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: RaKu69 »

Podaj model jaki kupiłeś od skośnookiego przyjaciela.

Wysłane z mojego M2007J22G przy użyciu Tapatalka


mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Radio/Wyświetlacz J12

Post autor: mutaz »

https://www.aliexpress.com/snapshot/0.h ... 0277349993
Właściwości produktu: China + PX6 64GB CAN 4G LTE widze ze znacznie podrożały kupowałem po 1565zł

ODPOWIEDZ