Wypadnaie zapłoniu i kopcenie

Moderator: luk4s7

Dawid055
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2019, 15:27

Wypadnaie zapłoniu i kopcenie

Post autor: Dawid055 »

Witam
Mam problem ze swoją Toyota l 120 4,0 benzyna plus gaz. Auto zaczeło kopcić na zimnym wolnym silniku na biało i czuć Zapach benzyny w spalinach. komputer wyrzuca błąd wypadania zapłonu na 4 cylindrze.
Wymienione zostały świece, cewki uszczelka pod kolektorem dolotowym, auto już nie dymi ale wciąż czasami wypada zapłon, oraz przy zatrzymywaniu się tuż przed punktem zero, auto poszarpuje.
Następnie wymieniona została sonda lambda, ale problem pozostał.
Mechanik twierdzi ze jest kompresja ale on zdjąłby głowice i oddał do regeneracji. Myślicie czy to ma sens? czy top błądzenie we mgle?

Pozdrawiam
Dawid

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: Wypadnaie zapłoniu i kopcenie

Post autor: oradek »

Dużo już wymieniłeś w tym aucie bez efektu.

Może już warto zasięgnąć opinii drugiego specjalisty.

Zdalnie to raczej nikt nie podpowie.

Najlepiej iść do warsztatu, który się zna na tych autach, można wtedy bez potrzeby wymiany po prostu przełożyć część ze sprawnego auta na chwilę, żeby zobaczyć czy coś to zmieni.

Może komputer padł? Czujnik położenia wału, przepływomierz, zła cewka założona, filtr paliwa, może instalacja gazowa daje zakłócenia... tak na ślepo to można pół auta wymienić.

Oradek lj73 2LT-II

Dawid055
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2019, 15:27

Re: Wypadnaie zapłoniu i kopcenie

Post autor: Dawid055 »

Polecacie jakiegoś mechanika w malopolsce?

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: Wypadnaie zapłoniu i kopcenie

Post autor: oradek »

Ja nie znam, ale powiem Ci, że walczyłem z isuzu trooper u 4 mechaników na Mazowszu, aż w końcu po 2 latach walki i wydaniu kupy kasy zaprowadziłem do Wrocławia, bo tylko we Wrocławiu i Krakowie są fachowcy od tych modeli aut.

Także bym się nie ograniczał na Twoim miejscu do swojego regionu zamieszkania, tylko szukał po prostu fachowca.

Oradek lj73 2LT-II

ODPOWIEDZ