Schemat ABS J120 D-4D

Moderator: luk4s7

Gawlik
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2018, 17:06
Auto: 1KD-FTV, J120
Kontakt:

Schemat ABS J120 D-4D

Post autor: Gawlik »

Hej brygada, :)
Jak w temacie, mam problem z układem ABS, święci się kontrolka ABS i kontrolka awarii układu hamowania. Byłem na diagnostyce w serwisie Toyoty i stwierdzili że lewy tylny czujnik zawodzi. Po wymianie czujnika na nowy dalej kicha. Stąd moja prośba, ma ktoś schemat elektryczny układu ABS? Niestety w autodata jest tylko schemat sterowania silnikiem a jak pytałem w serwisie to nie udzielają takich informacji...

stachu_l
Posty: 420
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Schemat ABS J120 D-4D

Post autor: stachu_l »

Myślę, że dla Toyoty lepszym źródłem informacji będzie https://www.toyota-tech.eu/.
Ta strona zawiera całą Repair Manual (RM) dla TLC120 tylko dostep kosztuje 3Euro za godzinę.
Jest tam schemat ale na pewno także rozdział o ABS z listą błędów, sposobem sprawdzania elementów (co mierzyć, jak mierzyć, oczekiwane wartości itp). Ja wyciągałem informacje o TEMS i było ładnie opisane.
Jak przebijesz się przez wielostopniowe menu tej RM to na końcu jest wyświetlany PDF który mozna sobie ściągnąć na komputer i zachować. Jak nie czytasz RM online tylko otwierasz informacje i ladujesz PDF to w godzinę powinno dać sie ogarnąć ABS i może nawet cały schemat.

ODPOWIEDZ