Światło cofania - dodatkowe

Moderator: luk4s7

sailor
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2018, 09:58
Auto: LC 120 2008
Kontakt:

Światło cofania - dodatkowe

Post autor: sailor »

Czołem,
Może Ktoś wie gdzie z przodu samochodu znajdę sygnał związany z wrzuceniem wstecznego tak żeby wysterować przekaźnik dodatkowych świateł cofania na bagażniku
Z góry dziękuje

P.S
Może być w kabinie nie tylko komora silnika

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Światło cofania - dodatkowe

Post autor: everybike »

Najłatwiej jak podepniesz się do wstecznego z tyłu. Ja dodatkowo zrobiłem przycisk żeby włączyć też czasami na biwaku.

sailor
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2018, 09:58
Auto: LC 120 2008
Kontakt:

Re: Światło cofania - dodatkowe

Post autor: sailor »

everybike pisze:Najłatwiej jak podepniesz się do wstecznego z tyłu. Ja dodatkowo zrobiłem przycisk żeby włączyć też czasami na biwaku.
Niestety wyjście na dach mam spod maski wiec konieczne byłoby bieganie z przewodem od tylu do przodu, a i tak zasilanie lamp cofania idzie gdzieś z przodu tylko jaki kolorek i która kostka???
Może Ktoś już to ćwiczył
Pozdro

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Światło cofania - dodatkowe

Post autor: stachu_l »

Sygnał generalnie pochodzi z wyłącznika na skrzyni biegów (MT lub AT).
Schemat wskazuje że z wyłącznika wychodzi czerwony a potem na złączce IL3 (cokolwiek to nie jest) styk 1 robi się czerwony z czarnym paskiem.
Taki kabelek wędruje do tyłu jeszcze przez jakieś złączki ale nie zmianie już koloru do samych lamp. Ma odejście do gniazda przyczepy ale to także z tyłu.
W wersji NAVI jest podłączony do nawigacji (nie do wyświetlacza ale do skrzynki pod siedzeniem - Navigation ECU) na złączu N 4 styk 14 - kolor kabelka nadal czerwono czarny.
Tyle ze schematu - gdzie to jest fizycznie to trzeba poszukać

sailor
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2018, 09:58
Auto: LC 120 2008
Kontakt:

Re: Światło cofania - dodatkowe

Post autor: sailor »

[quote="stachu_l"]Sygnał generalnie pochodzi z wyłącznika na skrzyni biegów (MT lub AT).
Schemat wskazuje że z wyłącznika wychodzi czerwony a potem na złączce IL3 (cokolwiek to nie jest) styk 1 robi się czerwony z czarnym paskiem.
Taki kabelek wędruje do tyłu jeszcze przez jakieś złączki ale nie zmianie już koloru do samych lamp. Ma odejście do gniazda przyczepy ale to także z tyłu.
W wersji NAVI jest podłączony do nawigacji (nie do wyświetlacza ale do skrzynki pod siedzeniem - Navigation ECU) na złączu N 4 styk 14 - kolor kabelka nadal czerwono czarny.
Tyle ze schematu - gdzie to jest fizycznie to trzeba poszukać[/quote]



Dzięki wielkie, dla ułatwienia pod którym siedzeniem? Są gdzieś schematy elektryczne? Wirtualna maszyna odmówiła mi współpracy :cry:

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Światło cofania - dodatkowe

Post autor: stachu_l »

Navi ECU w 120 jest pod siedzeniem pasażera, pod siedzeniem kierowcy jest część audio - wzmacniacz w wersji rozbudowanego audio z oddzielnym wzmacniaczem.
U mnie do tego Navi ECU wkłada się DVD z mapami, od tylu (od kanapy drugiego rzędu).
Schematy są w książce Haynes'a https://haynes.com/en-au/toyota/prado/1996-2009 albo w Repair Manual (RM)
RM jest dostępny na stronie https://www.toyota-tech.eu/ tylko jest to dostęp płatny od godziny więc dobrze jest wiedzieć co potrzebne i ściągnąć tyle PDF ile się da - szybkie łącze i trochę wprawy to cały schemat (wiele PDF) ściągniesz w godzinę - godzina 3 Euro.

ODPOWIEDZ