Pęknięty tłok w d4d

Moderator: luk4s7

DawidCobra
Posty: 25
Rejestracja: 03 sie 2019, 03:56

Re: Pęknięty tłok w d4d

Post autor: DawidCobra »

Mam wycenę na 42 tys, czekam na propozycję drugiego wariantu naprawy. Ot I tak. Decyzja podjęta już w rodzinie by robić. Więc robimy.

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Pęknięty tłok w d4d

Post autor: Rokfor32 »

Tak ogólnie.

Problemem jest wada fabryczna odlewu tłoka - pisałem już o tym wcześniej w temacie o tym problemie. Na Twoich fotach też masz oba tłoki pęknięte dokładnie wzdłuż sworznia.

Podobno ten problem został wyeliminowany dopiero gdzieś koło 2014 - 2015r - a więc nie dla modelu J12.

Oznacza to, że robiąc silnik od serca, i na fabrycznych częściach - serwis nadal Ci zamontuje ... wadliwe tłoki. Bo po prostu nie ma innych - do modelu J12. Znaczy się - są, do wcześniejszej wersji, czyli jak do J9 - ale one faktycznie sa mocno różne (kształt komory wirowej jest bardzo inny, to nie są milimetry wykrywane suwmiarką). I bardzo wątpię, żeby aso zastosowało cokolwiek innego - niż pasujące numery do VIN. Te tłoki są oczywiście nowe - ale nie wyprodukowane wczoraj, ino 15 lat temu, i leżą w magazynie.

Zatem, podsumowując, masz sporą szansę na remont za 45 tysi - i dostanie w efekcie silnika, w którym za 100 do 200 tysi km ta wada ujawni sie ponownie.

Temu opcja 2, czyli silnik możliwie najmłodszy (hil, J15, dyna) nie jest wcale taki głupi.

A jak już się upierasz na odtworzenie na częściach OEM - to może warto te tłoki, co mają zostać zamontowane, dać do prześwietlenia (defektoskopia rentgenowska)? Ja bym tak zrobił, ładując tyle kasy.

DawidCobra
Posty: 25
Rejestracja: 03 sie 2019, 03:56

Re: Pęknięty tłok w d4d

Post autor: DawidCobra »

Dziękuję rokfor kylon I wszyscy za szczere i cenne porady. Kierownik serwisu jest w moim odczuciu ok człowiek. Niedługo wracam z morza to zajadę na serwis osobiście. Teraz święta za chwilę nikt do tego głowy nie ma teraz. Serdecznie wszystkich pozdrawiam, jeszcze raz dziękuję.

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ