KDJ120/125 1KD-FTV - wymiana oleju w skrzyni ATM

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: KDJ120/125 1KD-FTV - wymiana oleju w skrzyni ATM

Post autor: sebastian44 »

Ja pisałem to co myślę, bezinteresownie, kolega zrobi jak uważa. Mi to obojętne czy odda fure do serwisu płacąc stawkę godzinową 150 zł/h czy zrobi to u siebie pod blokiem. Nie mam swojego "samoobsługowego" serwisu ani żadnych korzysci z tego tytułu.

Chciałem tylko podtrzymać idee forum doradzając że pewne rzeczy można zrobić samemu, tanio i dobrze, wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i myślą że "serwis" odprawia czary nad ich samochodem i za te czary trzeba zapłacić "magiczną" sume pieniedzy.

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: KDJ120/125 1KD-FTV - wymiana oleju w skrzyni ATM

Post autor: hetman »

Ło matko 2000 zł za wymianę oleju z odkręceniem miski i wymiana filtra?? I to jest normalna cena, trzymajcie mnie bo zaczynam orbitować. Chyba jednak jeszcze nie zarabiamy jak nasi zachodni sąsiedzi, ale ASO o tym nie wie ;))

Na poważnie, nie wiem jak w toyocie, ale w innych autach wymiana taka oleju zamyka się w dobrym nie autoryzowanym serwisie za polowę tej ceny z faktura.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: KDJ120/125 1KD-FTV - wymiana oleju w skrzyni ATM

Post autor: kylon »

Nikt nie pisze że to normalnie. Raczej chodzi o próbę wyjaśnienia że nie kosztuje 5,5 pln i dlaczego. Ale niektóre automaty Toyoty mają inaczej skonstruowany filtr skrzyni. Nie zawsze to jest puszka z siatką. Kosztują one od 300 do 600 pln ale jest jeden rodzaj skrzyni gdzie filtr kosztuje 1200. Do tego olej i wymiana i szybciutko przekraczamy 2 tysie. Raz masz uszczelkę a raz miskę klejoną. Jak jest klejona to też musisz ileś czasu poświęcić na wyczyszczenie kleju. A potem klejenie. Musi przeschnąć a stanowisko blokuje.

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: KDJ120/125 1KD-FTV - wymiana oleju w skrzyni ATM

Post autor: hetman »

Ceny części i płynów czasem zabijają, ale to inna inszość. Dlatego tak jak piszesz dobrze wiedzieć co się składa na daną wycenę.

bernilas
Posty: 71
Rejestracja: 14 sie 2011, 14:31
Auto: LC 120
Kontakt:

Re: KDJ120/125 1KD-FTV - wymiana oleju w skrzyni ATM

Post autor: bernilas »

Potwierdzone ceny:

- wymiana oleju w skrzyni biegów automatycznej wraz z olejem - 480zł brutto - ale klient musi się pod tym podpisać że odpowiedzialność bierze na siebie bo procedura zakłada wymianę także filtra.

- wymiana oleju wraz z filtrem i uszczelkami i olejem - 1500zł brutto (procedura ok 3h)

Mowa oczywiście o ASO Toyota.

artw
Posty: 33
Rejestracja: 06 kwie 2018, 12:08
Kontakt:

Re: KDJ120/125 1KD-FTV - wymiana oleju w skrzyni ATM

Post autor: artw »

bernilas pisze:Potwierdzone ceny:
A to ciekawostka, bo ja otrzymałem oficjalnie od Toyota Polska informację, że karta przeglądowa nie przewiduje wymiany filtra (patrz mój drugi post w tym wątku).

bernilas
Posty: 71
Rejestracja: 14 sie 2011, 14:31
Auto: LC 120
Kontakt:

Re: KDJ120/125 1KD-FTV - wymiana oleju w skrzyni ATM

Post autor: bernilas »

Zagłębiając się , po 2007r produkcji Toyota nie przewiduje wymiany - i to się zgadza.
Natomiast doradca podpowiada skromnie że wartoto zrobić.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: KDJ120/125 1KD-FTV - wymiana oleju w skrzyni ATM

Post autor: kylon »

Tak jak karta przeglądowa przewiduje wymianę filtra powietrza co drugi przegląd. Kto mi to wytłumaczy? I bardzo często zostaje brudny. Na ostatnim przeglądzie mojego Revo filtr nie został wymieniony a według mnie kwalifikował się. Ale wielkorotnie widziałem też mega brudne z liściami i syfem i też nie wymienione.

bartsiedlce
Posty: 41
Rejestracja: 18 paź 2010, 22:42
Auto: Toyota LC12, 2005 rok, 3,0 D4D
Kontakt:

Re: KDJ120/125 1KD-FTV - wymiana oleju w skrzyni ATM

Post autor: bartsiedlce »

Ja wymieniałem wczoraj olej w skrzyni. Usługę wykonał duży warsztat. Miska została zdjęta, olej spuszczony całkowicie, filtr wymyty benzyną, następnie przepłukany olejem. Całość kosztowała 384 zł brutto, z fakturą.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: KDJ120/125 1KD-FTV - wymiana oleju w skrzyni ATM

Post autor: kylon »

Janteż biorę 246,00 pln brutto za robotę plus części ale staram się zrozumieć koszty innych. Każdy ma swoje kalkulacje i każdy ma swoich klientów.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: KDJ120/125 1KD-FTV - wymiana oleju w skrzyni ATM

Post autor: rolkos »

Ja bym bardzo chętnie zapłacił. Moja 120 była w wielu warsztatach tych renomowanych i tych nie renomowanych i praktycznie normą jest partactwo. Od tamtej pory to co mogę robię sam, chociaż pewnie wolałlbym pojechać gdzieś w weekend niż grzebać przy samochodzie.

Przykład z ASO zdiagnozowali uszkodzony alternator (dziwny dźwiek) zapłaciłem, zregeneraowałem i co, nic objaw nie ustąpił okazało się że to była wiskoza.

W innym warsztacie wymiana łożyska piasty, po wymianie brak tarczy kotwicznej.

Warsztat super reonomowany na jerozolimskich. wymiana linki ręcznego i regulacja ręcznego. Koszt 1200zł, linka przykręcona blachowkrętem do ramy odpadła po 1 dniu. Ostatecznie były 3 wizyty, a i tak problem grzania się tarcz nie został rozwiązany.

Wymiana sprzęgła, wszystko fajnie, tylko dlaczego kable na srzyni nie zostały do niej przypięte tylko sobie wiszą luzem (czym to się może skończyć w terenie wiadomo).

Nie wiem z czego to wynika, może z obłożenia i braku konkurencji, ale generalnie jest partactwo. I nigdy nie wiesz czy tym razem im się uda zrobić prawidłowo.

Wracając do wymiany oleju w skrzyni, robi się to na tyle rzadko że ja bym nie oszczędzał na filtrze tylko go wymienił zamiast myć.

artw
Posty: 33
Rejestracja: 06 kwie 2018, 12:08
Kontakt:

Re: KDJ120/125 1KD-FTV - wymiana oleju w skrzyni ATM

Post autor: artw »

Informacyjnie. Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni wraz z wymianą filtra kosztowała mnie w niezależnym warsztacie 1200 zł. brutto (2 godziny roboty). Jeśli ktoś jest zainteresowany namiarami na dobry warsztat zajmujący się automatycznymi skrzyniami biegów w okolicy Bielska-Białej, proszę o PM.

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: KDJ120/125 1KD-FTV - wymiana oleju w skrzyni ATM

Post autor: mutaz »

sebastian44 pisze:
01 mar 2019, 09:16

Tak jak piszesz wymiana moze byc samego oleju lub też zrzucenie miski i wymiana filtra.
Pierwsza opcja to jakies 4 litry oleju (40 zł za litr, oryginał toyoty) plus banalna robocizna. Druga to trochę wiecej oleju, 6-8 litrow
Proszę o info czy 6l oleju w wersji z wymianą filtra wystarczy czy dokupić ze 2 litry? Skrzynia ATM A750F. Ponoć wchodzi 5L wiec mam zakupione 6L ale widzę rożne opinie a w moim najbliższyzm serwisie Toyota jak zamawiałem 6l to musiałem czekać na dostawę bo nie mieli od ręki- głupio byłoby mieć auto rozbabrane i brak mozliwosci dokupienia oleju

pozdrawiam

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: KDJ120/125 1KD-FTV - wymiana oleju w skrzyni ATM

Post autor: sebastian44 »

NIe pomogę, sam robiłem tylko wymiane bez filtra, zrzucenie miski i wymiane filtra zleciłem w warsztacie. Pewnie lepiej miec troche wiecej tego oleju niż mniej.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: KDJ120/125 1KD-FTV - wymiana oleju w skrzyni ATM

Post autor: plum76 »

jak pamietam 5,5litra wchodzi. Mi zawsze zostawało w butelce troche.
paweł

ODPOWIEDZ