Drżenie podczas postoju na hamulcu. Skrzynia AT.

Moderator: luk4s7

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Drżenie podczas postoju na hamulcu. Skrzynia AT.

Post autor: mutaz »

U mnie obroty falują stojąc na światłach jak jest załączona klima, jak wyłącze klime obrotomierz stoi jak drut- takie spostrzeżenie

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Drżenie podczas postoju na hamulcu. Skrzynia AT.

Post autor: stachu_l »

A może nie falują tylko "skokowo" przełączają się na wyższe i niższe - kilima tak ma, że "prosi" ECU (komputer) silnika o wyższe obroty gdy włącza sprzęgło elektromagnetyczne sprężarki. Jak parownik się schłodzi to sprężarka się wyłącza i obroty spadają bo sygnał "prośba" z ECU klimy do ECU silnika staje się nieaktywny aż do ponownego zapotrzebowania na chłodzenie.

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Drżenie podczas postoju na hamulcu. Skrzynia AT.

Post autor: mutaz »

No tak może precyzyjniej kolega to ujął, obroty wzrastają na kilkanascie sekund po czym spadają nieco i tak w kołko, nie jest to falowanie a raczej przebieg prostokątny. A co do drżenia na hamulcu to czasem też tak mam ale wydaje mi się ze to zalezy od sposobu hamowania- przy dosc szybkim hamowaniu przed swiatłami drżenie czasem jest a jak dojeżdzam hamując z wiekszej odległosci ale łagodnie tego nie ma, obserwuje to bardziej w zimie niż w lecie, skrzynia ponad 300tys po chyba pierwszej wymianie filtra i oleju.

Tundurella
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2012, 21:18
Auto: J120
Kontakt:

Re: Drżenie podczas postoju na hamulcu. Skrzynia AT.

Post autor: Tundurella »

Mialem to samo. Trzeba dokladnie sprawdzic poduszki skrzyni i silnika. Pamietam ze ktorąś wymienilem i drgania ustały. W 12+ letnim samochodzie poduszki raczej nie moga byc juz tip top (chyba ze byly wymieniane).

gwid
Posty: 9
Rejestracja: 28 maja 2010, 20:23
Auto: j95
Kontakt:

Re: Drżenie podczas postoju na hamulcu. Skrzynia AT.

Post autor: gwid »

Olej wypadało by wymienić dynamicznie tak mi gość co serwisował powiedział. Jak wymieniłem było lepiej i teraz znowu jest podobnie a z 60dych zrobiłem. Muszę się ponownie umówić. Jak zimny to telepie jak ciepły to elegancko i się zapomina.

Fazi
Posty: 474
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: Drżenie podczas postoju na hamulcu. Skrzynia AT.

Post autor: Fazi »

Ponieważ temat jest o drżeniu J12 - to mam pytanie:
120, 2007 rok, skrzynia automat 5-b, przelot 300.tys km

Jak jest zimna to w położeniu N - silnik ladnie pracuje
Ale po przełączeniu na D lub R auto wpada w drżenie - może nie za duże ale jednak
Po rozgrzaniu (jeździe ) jest trochę spokojniej
Olej w skrzyni był wymieniony - nie było tragedii

I druga bardziej denerwująca sprawa:
Przy jeździe szczególnie pod delikatną górke lub czasami nawet na prostej się uda to wyłapać, auto zapisna 5 bieg i rozpędzia się deliktanie od 70 do 80 km/h
I wpada w takie brzydkie wibracje .Kikdown na 4 i jest OK

Czy 120 ma jakieś typowe swoje bolączki ? Czytałem, że to może być poduszka pod silnikiem i skrzynią - ale jak to weryfikować ??

Fazi
Posty: 474
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: Drżenie podczas postoju na hamulcu. Skrzynia AT.

Post autor: Fazi »

Irek - sprzedałem Gustkowi - jeździ do dzis tylko radio głośniej używa

BOFH
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2024, 23:19

Re: Drżenie podczas postoju na hamulcu. Skrzynia AT.

Post autor: BOFH »

Ja miałem tak samo, na zimnym i na drive z hamulcem buda latała jak semita po pustym sklepie, wymieniłem poduszki pod silnikiem i wszystko wróciło do normy, nawet na załączonym reduktorze (na załączonym reduktorze telepało 2x bardziej przed wymianą)

ODPOWIEDZ