J120 | 163KM | 4 biegowy automat | wybierak na pozycji '3'

Moderator: luk4s7

gracash
Posty: 23
Rejestracja: 08 sty 2014, 08:56

Re: J120 | 163KM | 4 biegowy automat | wybierak na pozycji '3'

Post autor: gracash »

Chyba nieprecyzyjnie sformułowałem problem. Chodzi o to, że bez wciśniecia przycisku shift nie mogę zmienić drążka z pozycji P na inną.
Jeślo byłoby tak jak napisałeś to za każdym razem po odpaleniu auta i chęci ruszenia miałbym wciskać shift i dopiero zmieniać pozycję skrzyni z P? Dotychczas wystarczało wciśnięcie hamulca...

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2080
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: J120 | 163KM | 4 biegowy automat | wybierak na pozycji '3'

Post autor: Jake »

Nie, napisales calkiem sensownie, to mi sie pomieszalo to jak to jest rozwiazne w J12 z tym jak jest w J8 i wielu innych starszych autach. Wygooglalem sobie zdjecie wybieraka z J120 i teraz Cie rozumiem. J120 nie ma przycisku na lewarku bo zeby przelaczyc z P na inna pozycje trzeba go ruszyc w prawo i dopiero do tylu. Mowisz o przycisku "shift lock" ktory jest na dole obok dzwigni, prawda? Tak, w tej sytuacji cos jest uszkodzone. Bo ten przycisk jest tylko na awaryjne sytuacja jak np. trzeba przetoczyc uszkodzony samochod lub wciagnac go na lawete. Przy wcisnietym hamulcu selektor powiniene sie odblokowac.
A dzialaja Ci normalnie swiatla stopu? Jesli nie, to sprawdz czujnik przy pedale hamulca oraz bezpiecznik od swiatel STOP w skrzynce bezpiecznikow. Bo to by dalo takie objawy.

RaKu69
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2021, 09:26

Re: J120 | 163KM | 4 biegowy automat | wybierak na pozycji '3'

Post autor: RaKu69 »

Jak miałem spalony bezpiecznik od hamulców (o ile dobrze pamiętam to nr 6), to też tak było: bez wciśnięcia guziczka nie można było ruszyć lewarka.

Wysłane z mojego M2007J22G przy użyciu Tapatalka


gracash
Posty: 23
Rejestracja: 08 sty 2014, 08:56

Re: J120 | 163KM | 4 biegowy automat | wybierak na pozycji '3'

Post autor: gracash »

Wielkie dzięki za podpowiedzi! Czujnika i świateł stop nie sprawdzianem, zrobię to po pracy.

ODPOWIEDZ