glosna praca silnika

Moderator: luk4s7

martin766
Posty: 23
Rejestracja: 20 sie 2014, 10:33

glosna praca silnika

Post autor: martin766 »

Witam ponownie ,mam pytanie , tlc po odpaleniu pracuje glosno , slychac zawory jak klepia ,ma przejechane ponad 300tys km, po przejechaniu kilkunastu km, lub porządnym nagrzaniu silnika problem znika ,czy to może być wina oleju ,czy w tlc sa popychacze hydrauliczne? , co radzicie

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: glosna praca silnika

Post autor: kylon »

Patrz dział wtryskiwacze :wink:

Awatar użytkownika
rmaster
Posty: 190
Rejestracja: 23 lis 2013, 14:43
Auto: KDJ 120
Rav4 3,5 v6
Kontakt:

Re: glosna praca silnika

Post autor: rmaster »

I to raczej patrz szybko przy tym przebiegu. Kylon dobrze radzi. Zawory są na płytkach ale to nie one.

Awatar użytkownika
raymund60
Posty: 79
Rejestracja: 08 mar 2013, 11:04
Auto: TLC 150 prado. R 1200 GS.
Kontakt:

Re: glosna praca silnika

Post autor: raymund60 »

hmmm, gdy zakupiłem 120 z przebiegiem 210 tys to takie objawy już były w dni kiedy temperatura otoczenia oscylowała w okolicy zera i poniżej. oczywiście po rozgrzaniu się silnika hałas zanikał i tak było do przebiegu 290 tys kiedy to samochód sprzedałem nic nie robiąc przy nim. auto kupił mieszkaniec miasteczka w którym żyje i mam dalej oko na ten samochód. w chwili obecnej auto ma 320 tys przebiegu i dalej nic przy wtryskach nie było majstrowane, auto jak było głosne w zimne dni tak jest dalej i dalej jeździ, ba, ciąga lawetę z autami rozwożąc je po klientach

Awatar użytkownika
rmaster
Posty: 190
Rejestracja: 23 lis 2013, 14:43
Auto: KDJ 120
Rav4 3,5 v6
Kontakt:

Re: glosna praca silnika

Post autor: rmaster »

Jak by ktoś chciał to mam na zbyciu takie trzaskające 4 wtryski które były na stole. Tanio po 100 oddam. Dorzucam zdjęcie tłoka z dziurą w nietypowym miejscu. Na szczęście nie z mojej. Oczywiście takie klepanie na zimnym nie musi oznaczać że wtrysk źle rozpyla ale nie świadczy dobrze o jego kondycji. Na pewno warto by to było dać na stół i sprawdzić, a przy tym przebiegu pewnie już nie wrócą na swoje miejsce. U mnie też sporadycznie klepał bo auto rozgrzewam webastem i prawie nigdy nie jest palony zimny ale zdecydowałem się na nowe, i tego efektu na szczęście nie ma.
(Jak by ktoś chciał to mam parę webast wodnych do sprzedania, założenia)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: glosna praca silnika

Post autor: rolkos »

Jeśli nic nie klepie i silnik pracuje równo, pali w normie nie dymi - ma 317kkm, warto myśleć o jakimś sprawdzeniu wtrysków? Jeśli już miałbym coś robić to wolę same wtryski nie cały silnik wymieniać.
W sumie nie jest tak cichy jak diesel w kompakcie ;)

Gawlik
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2018, 17:06
Auto: 1KD-FTV, J120
Kontakt:

Re: glosna praca silnika

Post autor: Gawlik »

Wiecie co, ja przy przebiegu 270 tyś. km wymieniłem wszystkie wtryskiwacze na nowe i problem głośniejszej pracy na zimnym też jest. Ustaje dosłownie natychmiastowo jak tylko silnik zagrzeje się do temperatury normalnej jego pracy czyli około 85-90 st. Nie mam pojęcia co to jest i gdzie szukać. Nie ma znaczenia czy zimą czy latem

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: glosna praca silnika

Post autor: 021CLT »

Klepią zawory i będą klepać. Taki typ, a że są hydrauliczne to luz zaworowy sam się ustali po rozgrzaniu. To nie jest wina wtryskiwaczy. Oczywiście uszkodzone wtryskiwacze dają objawy ale nie klepania, które niknie po osiągnięciu min temp.
W mojej 120 przejechane 415tys, wtryski jak nowe i nigdy nie ruszane, klepanie w zimne dni da się zauważyć jak silnik jest zimny.
A ha, póki silnik nie osiągnie temp nie polecam wciskania gazu powyzej 2tys. Np odpalasz rano i po 1,5 km wyjeżdżasz na autostradę czy obwodnicę...szkoda bryczki.

Gawlik
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2018, 17:06
Auto: 1KD-FTV, J120
Kontakt:

Re: glosna praca silnika

Post autor: Gawlik »

Ja tam szanuje swoją furę, nie deptam ma zimnym, filtru i olej wymiana co 10 tyś. wszystko wymieniane na bierząco. Wtryski po kupnie dałem do sprawdzenia i wyszło że do roboty więc wymieniłem wszystkie na nowe na oryginalnych uszczelnieniach wszystkiego oczywiście. Na autostradzie nigdy więcej niż 120 a z reguły tak po 100 km/h. Wczoraj auto przekroczyło 300tys i padł czujnik ABS :lol:

Awatar użytkownika
rmaster
Posty: 190
Rejestracja: 23 lis 2013, 14:43
Auto: KDJ 120
Rav4 3,5 v6
Kontakt:

Re: glosna praca silnika

Post autor: rmaster »

Obym się bardzo mylił. Od kiedy 3.0 D-4D ma hydrauliczne popychacze?
Klepią zepsute wtryski.

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: glosna praca silnika

Post autor: 021CLT »

WOW! Więc tyle lat żyłem w takiej nieświadomości... Zapytaj w którymkolwiek ASO, czy kiedykolwiek robili regulacje luzu zaworowego :D, może będziesz pierwszy któremu to zrobią, choć instrukcja przewiduje taką czynność.

Awatar użytkownika
rmaster
Posty: 190
Rejestracja: 23 lis 2013, 14:43
Auto: KDJ 120
Rav4 3,5 v6
Kontakt:

Re: glosna praca silnika

Post autor: rmaster »

Widzisz człowiek całe życie się uczy a głupi umiera.

Tu masz numer szklanki zaworowej 13751-46030 i występują co dwie setki.
Nie wiem dlaczego myślisz że nikt tego nie robił? Normalna obsługa.
Teraz widać jak ludzie dbają o swój samochód.

Pomyśl nad klepiącym wtryskiem.

Gawlik
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2018, 17:06
Auto: 1KD-FTV, J120
Kontakt:

Re: glosna praca silnika

Post autor: Gawlik »

Czy ja dobrze rozumiem, wg Ciebie żeby wyregulować luzy zaworowe to trzeba wymienić szklane? Jak dla mnie to to jest trochę niedorzeczne ale może niech się mądrzejsi wypowiedzą...

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: glosna praca silnika

Post autor: luk4s7 »

Nie wiem co w tym niedorzecznego. W wielu modelach Toyoty tak się reguluje luz zaworowy. Przy normalnej eksploatacji robi się to może 1-2x przez cały żywot silnika.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: glosna praca silnika

Post autor: Rokfor32 »

Gdzieś od rocznika '04, dotyczy to wszystkich silników toyoty.

I - nie jest niedorzeczne. Chodzi o masę bezwładną, a więc i zakres pracy (obrotów) rozrządu - te szklanki sa sporo lżejsze, niż wersje z płytkami.

ODPOWIEDZ