niskie obroty brak mocy

Moderator: luk4s7

moral
Posty: 39
Rejestracja: 24 lis 2010, 13:58
Auto: Landek 120 '03
Kontakt:

niskie obroty brak mocy

Post autor: moral »

Cześć

od 3 dni po uruchomieniu silnika na 2 biegu a potem na 3 brak mocy i niskie obroty (jak by był zdławiony)
Po około 5 km problem ustępuje. Temperatury na zewnątrz ok +5C, skrzynia aut. przebieg 195 tys. regularny serwis w ASO
Pomysł na możliwe przyczyny?
Z góry dziękuję i pozdrawiam m

Niektóre objawy podobne do tego o czym pisał p_oziom parę tematów wcześniej ale silnik nie przełacza się w tryb awaryjny. Jutro podjadę podpiąć sie pod kompa i zobaczymy

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: niskie obroty brak mocy

Post autor: kylon »

Albo filtr paliwa lub zawory SCV. Komp prawdę powie w przypadku elektroniki.

moral
Posty: 39
Rejestracja: 24 lis 2010, 13:58
Auto: Landek 120 '03
Kontakt:

Re: niskie obroty brak mocy

Post autor: moral »

Po dzisiejszych oględzinach w ASO wyrok jest taki:
korekcja wtrysków na 1:2,340 na 2:1,620.
Na jutro mają przygotować wycenę sugerując zrobienie pozostałych wtrysków.
Rozumiem, że nie mam wyboru i trzeba kupować nowe, czy próbować bawić się w regenerację szukając fachowców?
Nie pytam o cenę nowych bo mam miły dzień :evil: .

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: niskie obroty brak mocy

Post autor: seburaj »

po raz kolejny powtarzam: wartosci korekty na poszczególnych cylindrach niewiele mówią wprost o stanie wtryskiwaczy, i wyciąganie takich pochopnych wniosków o wtryskach na podstawie korekt jest delikatnym, hmmm, nadużyciem ;)

brak mocy z dołu to może być typowy ogjaw około EGRowy, może też szwankować zmienna geometria sprężarki, czemu od razu wtryski :-P

Awatar użytkownika
staf
Posty: 69
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:59
Auto: KDJ120-MY07
Kontakt:

Re: niskie obroty brak mocy

Post autor: staf »

Wartości korekt nie są rewelacyjne, ale koledzy mają rację. Umyj przepływomierz, zmień filtr paliwa i podjedź do ogarniętego mechanika na jazdę z podpiętym komputerem. Przy okazji potwierdzisz stan wtryskiwaczy (jakby co, zapytaj w ASO o dostępność regenerowanych fabrycznie (Optifit)).

moral
Posty: 39
Rejestracja: 24 lis 2010, 13:58
Auto: Landek 120 '03
Kontakt:

Re: niskie obroty brak mocy

Post autor: moral »

Dziekuję za merytoryczne sugestie.
Dostałem wycenę z aso na cytuję:
"tańszą wersję wtryskiwaczy (wtryskiwacz regenerowany). Są to oryginalne wtryskiwacze TOYOTY na które jest oczywiście pełna 24-miesięczna gwarancja. Jedynym obostrzeniem jest konieczność odesłania starych wtrysków do centrum TOYOTY. Wymieniony zostanie kpl. wtrysków z podkładkami, uszczelka pod pokrywą silnika oraz filtry" w cenie 5600 PLN za części.
Biorąc pod uwagę to, że nie mam możliwości/czasu na szukanie alternatywnych/tańszych rozwiązań po innych mechanikach czy wersja zaproponowana przez aso spełni jeden określony cel, sprawne auto na kolejne km? Jak sami twierdzicie wartości wtryskiwaczy nie są rewelacyjne więc i tak trzeba będzie je zrobić a reszta i tak wyjdzie w praniu.

Awatar użytkownika
rmaster
Posty: 190
Rejestracja: 23 lis 2013, 14:43
Auto: KDJ 120
Rav4 3,5 v6
Kontakt:

Re: niskie obroty brak mocy

Post autor: rmaster »

Taniej kupisz nówki sztuki z gwarancją, fakturą. Troszkę poszukaj bo warto.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: niskie obroty brak mocy

Post autor: kylon »

Wcale nie jest tak kolorowo z tymi nówkami. Dostępności różne i spore rozbieżności pomiędzy ofertą w internecie a potem rzeczywistością. Wtryski wymieniamy dość często i często się z tym gimnastykuję. W obecnej cenie dolara ściąganie z krajów arabskich też nie zupełnie się opłaca a gwarancja to raczej umowna jest. Co z tego że Pan powie że jest. Jak jest firma fo weźmie na siebie temat ale 3/4 sprzedawców to Pan z laptopem. Miałem okazję na szybko coś kupić w jednym z takich sklepów. Strona super. Czego to nie ma i jakie doświadczenie. Potrzebowaliśmy nedną tuleję na szybko. Wysłałem kierowcę. Zero siedziby, żona wydała bo mąż w pracy, karton z kilkoma częściami w przedpokoju, faktura pisana z ręki na druczkach z lat przedwojennyh. I ciekaw jestem potem reklamacji w takiej firmie np wtryskiwacza. Czasem warto zapłacić więcej i mieć spokój.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: niskie obroty brak mocy

Post autor: seburaj »

święte słowa 8)

fakt, że od pewnego czasu jest jakaś dziwna podaż wtryskiwaczy Denso spoza oficjalnej sieci dystrybucji struktur Denso aftermarket, i to w cenach do których oficjalnie nie da się nawet zbliżyć dając maksymalne rabaty... samo Denso (polskie struktury) ma z tym problem, przynajmniej tak wyczułem w rozmowie z jednym z ich funkcyjnych :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: niskie obroty brak mocy

Post autor: kylon »

Podróbki - ot co. Ale tanio ma być. Naród tylko to widzi.

ODPOWIEDZ