Metaliczne "bzyczenie" na 6 biegu

Moderator: luk4s7

mariusz1
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2016, 21:17

Metaliczne "bzyczenie" na 6 biegu

Post autor: mariusz1 »

Witam
Przeszukałem forum i nie znalazłem takiego problemu, więc pozwolę sobie zacząć temat.
Niepokoi mnie trochę dziwne, metaliczne bzyczenie po wrzuceniu szóstki, nie jest bardzo głośne , ale słyszalne wyraźnie, słychać je też ,ale dużo mniej na czwórce, pojawia się przy dodawaniu/trzymaniu gazu. Na pozostałych biegach jest ok, tak wiec czasem nawet zapominam o sprawie dopóki nie wyjadę za miasto i trzeba wrzucić szóstkę. Dodam, że mimo tego wszystkie biegi wchodzą bez problemu. Znajomy mechanik przesmarował wał (i chyba krzyżak - nie bardzo znam się?), lecz nie to nie wyleczyło sprawy. Będę wdzięczny za wskazówki/porady co to może być.
pozdrawiam
Mariusz

Przemaaas
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2016, 09:56

Re: Metaliczne "bzyczenie" na 6 biegu

Post autor: Przemaaas »

Cześć . daj mi mailem swój nr tel to Ci dokładnie opowiem ... przechodziłem to pól roku :) prawie, ale znalazłem ... czy nasila się to w zimniejsze dni ... banał

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Metaliczne "bzyczenie" na 6 biegu

Post autor: luk4s7 »

Nie rób tajemnicy tylko opisz z grubsza o co chodzi. Po to jest to forum.

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Metaliczne "bzyczenie" na 6 biegu

Post autor: mopar »

... ze strony technicznej to wiele zależy od przebiegu i sposobu użytkowania auta. Wałek sprzęgłowy w 6-cio biegowej skrzyni nie jest podparty łożyskiem w wale korbowym i po pewnym czasie przy dużym obciążeniu dostaje luzu osiowego co prowadzi do zużycia, zniszczenia łozyska sprzegła, samego sprzęgła a w niektórych przypadkach do uszkodzenia skrzyni ( bardzo często w modelu fj cruiser)

mariusz1
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2016, 21:17

Re: Metaliczne "bzyczenie" na 6 biegu

Post autor: mariusz1 »

dziękuję mopar za wskazówki, samochód ma 130tys przejechane, niezczołgany w terenie, tylko to bzyczenie :?

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: Metaliczne "bzyczenie" na 6 biegu

Post autor: KLOSZ »

Przemaaas nie bądź taki tajemniczy. Jest wielu zainteresowanych, każdy ma do Ciebie pisać z numerem telefonu? Napisz w kilku słowach o co chodzi i jaki to banał?

Talarr
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2021, 10:32

Re: Metaliczne "bzyczenie" na 6 biegu

Post autor: Talarr »

Czesc. Chciałbym odświeżyć temat. Ktoś juz wie przez jaki to "banał" słychać buczenie na 6-ym biegu?

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: Metaliczne "bzyczenie" na 6 biegu

Post autor: KLOSZ »

Nie wiem czy nazwałbym to buczeniem, bardziej brzęczeniem albo terkotaniem. U mnie było i jest bzyczenie na niektórych obrotach i biegach - winowajca: rozwulkanizowany tłumik drgań w lewarku od biegów. Wybiła się guma i metal postukuje o metal. Jak dotknę lewarka to przestaje brzęczeć. Przyzwyczaiłem się :)

ODPOWIEDZ