Wpadajcy pedal hamulca J12

Moderator: luk4s7

Twardy120
Posty: 31
Rejestracja: 13 lip 2015, 00:51
Auto: Land Cruiser j120 2005
3,0 D4D ATM

Wpadajcy pedal hamulca J12

Post autor: Twardy120 »

Witam serdecznie , otoz od niedawna jestem posiadaczem 120tki , nie cale 2 tygodnie i juz mam maly problem z hamulcami ( szukalem tematu chociazby podobnego ale nie znalalzlem nic na taki temat) .
Mam problem z wpadajacym pedalem hamulca w podloge, i jest to troche niebezpieczne bo stojac na krzyziwce czy jakis swiatlach co 30sek musze puscic hamulec zeby napompowac go. Przy automacie nei jest to przyjemne. Poniewaz sam siedze w autach ale akurat innej marki robilem rozna rzeczy typu wymiana plynu ham, odpowietrzanie techstremem oraz "po staremu" jak w reszcie autach noznie, i dalej to samo. Gadalem z gosciem z ASO i powiedzial ze moze to byc tez przyczyna tloczkow i zaciskow przednich w co jakos mi trudno skumac jak np zacierajacy sie tloczek moze prowadzic do wpadania pedalu hamulca??!! gdyby byly nieszczelnosci to ok ale plyn jest ok caly czas taki sam poziom. Co ciekawego zauwazylem to na wylaczonym zaplonie po nocy pedal nie wpada czyli po kilku godzinach a po podjechaniu paru km i po wylaczneniu zaplonu i odczekaniu nawet 15min pedal wpada. Rozmawialem z roznymi osobami i wszyscy mowili ze nigdy nikt nie wymial pompy (kombajna z absem) w tym aucie lacznie z ASO . wiadomo ze pompy za bardzo nie mam jak sprawdzic chyba ze kupie druga ale to znowu spore koszta.
Czy ma ktos jakas sugestie odnosnie mojego problemu lub ewentualnie spotkal sie z nim??? jakies porady przed rozebraniem calego ukl. ham??? :) Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8424
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wpadajcy pedal hamulca J12

Post autor: Rokfor32 »

Korektor tylnych hamulców - odpowietrzałeś?

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Wpadajcy pedal hamulca J12

Post autor: górol »

Miałem ci i jak takową przypadłość,aso wymieniło pompę abs-u,ale przypadłość po kilkuset km powróciła :twisted: ,coś tam później pogrzebali już bez wymiany czegokolwiek i jest ok.Przypadłość ta nastąpiła po naprawie przez aso zapieczonego tłoczka, także podejrzewam że mogło być nie do końca poprawnie odpowietrzone,a pompę abs wymienili ot tak profilaktycznie i z rozpędu,no chyba że to faktycznie był niefortunny zbieg okoliczności,a aso wykonało wszystko poprawnie :lol: ,na szczęście było to jeszcze na gwarancji tak że zbytnio nie bolało.

Twardy120
Posty: 31
Rejestracja: 13 lip 2015, 00:51
Auto: Land Cruiser j120 2005
3,0 D4D ATM

Re: Wpadajcy pedal hamulca J12

Post autor: Twardy120 »

Hmmm korektor ? niee , nawet nie zauwazylem ze on tam jest ale w sumie powinien z automatu sie odpowietrzyc jak robilem procedura techstreama?! hmm
jakas metoda odp reduktora jest ? tez jest nypel na nim?

Plyn na tyl byl brudny i przepusilem po litrze na tylne kolo razem 2l, a z przodu widac bylo ze w miare swiezy, tak jakby faktycznie robili w ASO moze zaciski i zle odpowietrzyli (auto caly czas w aso robione) :/ kurde ale przepompowalem na przednie tez z 1,5l plynu i dalej dupa.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8424
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wpadajcy pedal hamulca J12

Post autor: Rokfor32 »

W toyotach korektor nie odpowietrza się automatycznie - jest ręczny odpowietrznik. I żaden techstreem tego nie ogarnie - bo tam jest dwumetrowy, "ślepy kanał" (podawany jest sygnał ciśnieniowy z przedniego obwodu - dochodzi to tłoczka korektor, i nigdzie dalej nie leci). Ten obwód odpowietrza się jako pierwszy w kolejności.

Ale - patrząc w katalog wychodzi - że J12 z ABS korektora już nie ma. W J9 z abs jeszcze był, w J12 najwyraźniej już wyleciał - więc w Twoim przypadku to raczej nie to ... :wink:

Twardy120
Posty: 31
Rejestracja: 13 lip 2015, 00:51
Auto: Land Cruiser j120 2005
3,0 D4D ATM

Re: Wpadajcy pedal hamulca J12

Post autor: Twardy120 »

No wlasnie obadalem dzis i nie ma korektora ;) jeszcze raz odpowietrzalem ale dupa dalej rozebralem przednie hamulce i tloczki chodza ladnie wszystkie 8 , ma ktos moze opis serwisowy lub jakas specyfikacje hamulcow? Na jakiej zasadzie dziala pompa na tyl? Cisnienie czujnik stopu? Wychylenie pedalu?

Odpowietrzanie przodu techstremem jest dziwne bo sie nawet nyplu nie odkreca to cobon niby robi? Zasysa plyn? A raczej powietrze? Chyba bede zaslepial rurki od przednich zaciskow i zobacze wtedy czy tez bedzie wpadal, bo mialen taki nr ze waz delikatnie puchl i tak sie tez robilo ;)

P.s. Panowie szukam kpl schematow ale ciezko jest z kpl najlepij zakupilbym nawet plytke te co sa w spisie zniknely z chomika a raczej chomik :P ktos ma?

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Wpadajcy pedal hamulca J12

Post autor: MaxLux »

Jak juz nic nie wymyslisz to wymien tez te gumowe laczniki idace do zaciskow - czasem one sa przyczyna dziwnych problemow

Twardy120
Posty: 31
Rejestracja: 13 lip 2015, 00:51
Auto: Land Cruiser j120 2005
3,0 D4D ATM

Re: Wpadajcy pedal hamulca J12

Post autor: Twardy120 »

Wszystkie tloczki chodza normalnie bez wiekszych problemow, tyl tez, zostaly przewody lub pompa ale ze Landek ma.gwarancje bo z komisu kupowane wiec jade do ASO i komis bedzie bulil i tak duzo czasu stracilem. Zobaczymy co powiedza. Pompa raczej nie wydaje mi sie i mimo wszystkiego ze zaciski z przodu tzn tloczki chodza mam przeczucie ze cos z nimi nie tak . Moze i masz rqcje ze te gumki szlag trafil :) nie ch sie aso meczy a komis buli :P

Twardy120
Posty: 31
Rejestracja: 13 lip 2015, 00:51
Auto: Land Cruiser j120 2005
3,0 D4D ATM

Re: Wpadajcy pedal hamulca J12

Post autor: Twardy120 »

A jednak pompa , starej jeszcze nie rozbieralem ale podobno jakas membrana sie sypie i tak sie dzieje. Po sekcji zwlok przypatrze sie co jest grane. Wymieniona pompa na uzywke (1000pln - nowa6500zl) zaciski z Trw do tego i stare na polke do zregenerowania aby w zapasoe byly:) i hamulce jak ta lala :)

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Wpadajcy pedal hamulca J12

Post autor: 021CLT »

A próbowałeś najpierw odpowietrzać starą pompę? Pomimo przelania całego układu czasami tam zbiera się powietrze i na samym początku należy odpowietrzać pompę potem resztę układu. Sprawdzone osobiście, i nie wierz w gadanie, że się sama odpowietrzy... :mrgreen:

Twardy120
Posty: 31
Rejestracja: 13 lip 2015, 00:51
Auto: Land Cruiser j120 2005
3,0 D4D ATM

Re: Wpadajcy pedal hamulca J12

Post autor: Twardy120 »

Taa odpowietrzalem z 5 razy , przelalem chyba z 10l plynu. Robilem manualnie i techsreamem nic nie dawalo :)

ODPOWIEDZ