Zestaw głośnomówiący do LC120

Moderator: luk4s7

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: mutaz »

Wreszcie jakiś konkret z montażu, no ciekawe chińczyki wycieli połowe przewodów i radio dalej działa :) widocznie były zbędne . Proszę jeszcze o info jak wygląda sprawa włączania radia ponoć można go trzymać w jakimś uśpieniu jak włączony tablet tylko czy to nie zeżre akumulatora w dłuższej perspektywie ewentualnie ile trwa botowanie systemu od zera chcący włączyć radio po wyjechaniu z garażu?

Izza
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2020, 20:15
Auto: Kruszynka, J12
Kontakt:

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Izza »

Dabr pisze:
14 lis 2020, 14:39
Czekam jeszcze na dostawę kamery cofania i w między czasie rozgryzam jak podłączyć zewnętrzny mikrofon który dostałam jako gratis (brak gniazdka z mini-jack) oraz do czego może służyć drugi, cieńszy kabel antenowy z oryginalnej instalacji - był wpięty do mojego orygnalnego radia obok zwykłego kabla antenowego. Myślałem że to może antena GPS ale moje oryginalne rado to wersja bez nawigacji :?:
Sprawdź, czy potrzebujesz podłączać mikrofon - ja mam niepodłączony (zapomnieli dosłać) i bez problemowo chodzi na tym wbudowanym w stację.

Iza

Izza
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2020, 20:15
Auto: Kruszynka, J12
Kontakt:

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Izza »

mutaz pisze:
16 lis 2020, 19:29
Wreszcie jakiś konkret z montażu, no ciekawe chińczyki wycieli połowe przewodów i radio dalej działa :) widocznie były zbędne . Proszę jeszcze o info jak wygląda sprawa włączania radia ponoć można go trzymać w jakimś uśpieniu jak włączony tablet tylko czy to nie zeżre akumulatora w dłuższej perspektywie ewentualnie ile trwa botowanie systemu od zera chcący włączyć radio po wyjechaniu z garażu?
Mam już trochę to radio i jak na razie nie ma problemu z akumulatorami. Inna bajka - w ustawieniach możesz włączyć informację o naładowaniu akumulatorów :)

Co do włączania - może z kilkanaście sekund?
Iza

Dabr
Posty: 20
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Auto: j120 '07 D4D
Kontakt:

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Dabr »

Kilka kolejnych obserwacji: mikrofon wbudowany rzeczywiście działa ok. Na górnej belce można wyświetlić napięcie akumulatora (pokazuje całkiem dokładnie) oraz stan telefonu podłączonego przez BT.
Jeśłi chodzi o czasy startu: Zminy start (po odłączeniu aku) 25s, start normalny po przekręceniu kluczyka na ACC lub włącznikim ok 5s. Po wyjęciu kluczyka radio się wyłącza i zapamiętuje w jakim stanie było.
Pierwszy minus jaki zauważyłem to ekran pokryty jest jakąś wartwą antyodblaskową któa niestety jest dość podatna na zarysowania. Na wszelki wypadek nakleiłem matową folię ochronną od tableta.

Arteles
Posty: 15
Rejestracja: 17 maja 2020, 17:45

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Arteles »

Dabr pisze:
14 lis 2020, 14:39
Czekam jeszcze na dostawę kamery cofania i w między czasie rozgryzam jak podłączyć zewnętrzny mikrofon który dostałam jako gratis (brak gniazdka z mini-jack) oraz do czego może służyć drugi, cieńszy kabel antenowy z oryginalnej instalacji - był wpięty do mojego orygnalnego radia obok zwykłego kabla antenowego. Myślałem że to może antena GPS ale moje oryginalne rado to wersja bez nawigacji :?:
Czy działanie radia na jednym kablu antenowym jest u Ciebie zadowalające?
Nie mogę znaleźć teraz tej informacji, ale gdzieś wyczytałem że LC120 ma 2 instalacje antenowe. O ile dobrze pamiętam w uchylnych tylnych szybach bocznych oraz nad głowami na wysokości słupków B.
Ubolewam, że u mnie wyszukiwanie stacji kiepsko działa co wiążę właśnie z podpięciem tylko tej jednej anteny do radia z androidem, druga gdzieś wisi pod deską. Szukałem też informacji o adapterze-przejściówce z dwóch anten na jedną 2->1 ale nie znalazłem.

Dabr
Posty: 20
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Auto: j120 '07 D4D
Kontakt:

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Dabr »

Co do działania radia to nie zwróciłem uwagi, znalazło mi RMF grało czysto więc "zaliczyłem test". Teraz od kilku tygodni mam rozgrzebane to auto.
...ale poszukałem trochę, ta druga wtyczka to DIN-mini i rzeczywiście jest jakiś adapter:
https://strathfieldbrookvale.com.au/col ... ucts/apa82

Dabr
Posty: 20
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Auto: j120 '07 D4D
Kontakt:

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Dabr »

Dziś miałem chwilę na testy radia - jest OK, znalazłem chyba wszystkie dostępne stacje radiowe, RDS także działa poprawnie.
Arteles zwróć uwagę czy nie masz włączonego jakiegoś filtra PTY. U mnie podłączyłem tylko ten grubszy kabel antenowy, drugi zaizolowałem i zniknął w tej plątaninie kabli za radiem.

SHREK81
Posty: 54
Rejestracja: 14 wrz 2019, 14:10
Auto: LC 120 Luna 2008 r.

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: SHREK81 »

Mam pytanie, gdzie jest zamontowany ten parrot ? Gdzie go szukać bo chyba się spier... nie chce gadać, rozmawiałem z człowiekiem z ASO ale chyba sam nie wie bo twierdzi że jest wbudowany w radio?

Arteles
Posty: 15
Rejestracja: 17 maja 2020, 17:45

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Arteles »

SHREK81 pisze:
11 cze 2021, 19:20
Mam pytanie, gdzie jest zamontowany ten parrot ? Gdzie go szukać bo chyba się spier... nie chce gadać, rozmawiałem z człowiekiem z ASO ale chyba sam nie wie bo twierdzi że jest wbudowany w radio?

TO jest oddzielne od wbudowanego radia urzadzenie, zmień ASO:-) u mnie Parrot "dołożony" był pod deską rozdzielczą w pobliżu radia. Ale u Ciebie miejsce instalacji może być inne jeśli instalowało go wymienione ASO.

SHREK81
Posty: 54
Rejestracja: 14 wrz 2019, 14:10
Auto: LC 120 Luna 2008 r.

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: SHREK81 »

Czasami mam wrażenie że ci ludzie to są tam z przypadku. Masz może zdjęcia jak to ustrojstwa wygląda? podobno już tego Parrota nie robią?

Arteles
Posty: 15
Rejestracja: 17 maja 2020, 17:45

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Arteles »

Niestety nie posiadam już Parrota, wyrzuciłem go. zDjęć nie robiłem ostatnio wymontowałem jakiś moduł by Siemens a na nim napisy Nokia 6310i, Ericsson i tego typu telefonu.

SHREK81
Posty: 54
Rejestracja: 14 wrz 2019, 14:10
Auto: LC 120 Luna 2008 r.

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: SHREK81 »

Dzisiaj rozebrałem plastiki przy podłokietniku i tam znalazłem moduły zestawu głośnomówiącego o dziwo jest to Motorola, tak jak w tej instrukcji jedyna różnica jest taka że są 2 pudełeczka żółte i niebieskie a na instrukcji jeden w podłokietniku i jeden pod deską, to połowa sukcesu teraz tylko rozgryźć czemu nie gada może jest po drodze jakiś bezpiecznik albo coś się rozłączyło?

Mosken
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2021, 20:21

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Mosken »

Witam wszystkich podpinam się do tematu wymiany oryginalnego radia na stacje multimedialna oczywiście chińska która według sprzedającego ma bez problemu działać z oryginalnym wzmacniaczem Pioneera pod fotelem kierowcy. Stacje zamówiłem na Ali wraz z przejściówką, bez przeróbek podłączyłem stacje do samochodu. Wszystko działa dobrze jak na urządzenie za te pieniądze. Jednak po dokładniejszym sprawdzeniu wszystkich możliwości nowego radia zasmuciła mnie jedna rzecz a mianowicie nie ma możliwości sterowania dźwiękiem przod-tyl ! Nigdy bym nie pomyślał, że kiedykolwiek będę potrzebował wyciszyć tył, do teraz. Urodziło mi się dziecko ta funkcja jest niesamowicie potrzebna. Po wstępnych ustaleniach okazało się że "majfrend" nie pomoże nigdy nie mieli takiego zapytania od klientów i nie wiedzieli o takim problemie. Samemu udało mi się wyczytać , że z oryginalnego radia wychodzi tylko L/P kanał i że toyota ma jakiś wewnętrzny sterownik w radiu, który potrafi sterować wzmacniaczem w ten sposób 

Może ktos zna ten system i wie czy jest jakiś sposób, żeby sterowanie przod-tyl działało ??

mirekm
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2010, 21:22
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: mirekm »

Nie żebym chciał coś reklamować.
Ale ostatnio kupiłem takie coś, do swojego landka z 2006:
https://www.musikimauto.de/BlueMusic-Bl ... Toyota-5-7
Rozwiązanie jest ciekawe, bo wpina się je do gniazda zmieniarki. I działa po wybraniu na oryginalnym radiu zmieniarki CD.
Oczywiście okazało się, że u mnie jest starsze gniazdo zmieniarki, więc musiałem dokupić jeszcze przejściówkę. Ale po podłączeniu wszystkiego działa nawet niczego sobie.
Mogę odtwarzać muzykę, czy programy z telefonu, oraz rozmawiać. Jak dla mnie jest to w zupełności wystarczające.
W przypadku odbierania połączenia telefonicznego automatycznie przełącza się profil komunikacyjny z A2DP na HSP/HFP.
Odbieranie/odrzucanie połączeń na przyciskach next/prev na radiu.
Jedyny minus jaki zauważyłem dotychczas, to numerki utworów wyświetlane na radiu są z dupy. Ale w niczym mi to nie przeszkadza.

ODPOWIEDZ