Wymiana tapicerki na przednich fotelach-oryginał czy szycie

Moderator: luk4s7

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Wymiana tapicerki na przednich fotelach-oryginał czy szycie

Post autor: wojfil »

Dobry wieczór.
Czy ktoś z szanownych Kolegów wymieniał skórzaną tapicerkę na przednich fotelach?
Czy można kupić taką jako "oryginalną z Toyoty", czy lepiej szyć?
Może ktoś polecić jakieś sprawdzone źródło?
Zadzwoniłem na chybił-trafił do pierwszego zakładu z wyszukiwarki i okazało się, że klops, bo potrzebuję wersję z perforowanej skóry z powodu ogrzewania siedzisk i wentylacji oparć, no i pan Zenek powiedział, że takie to tylko oryginały...

Wymiana ma charakter czysto estetyczny - mam chyba najjaśniejszą wersję prosiaka i nieco się już wysłużył.


Pozdrawiam,
Wojtek

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Wymiana tapicerki na przednich fotelach-oryginał czy szy

Post autor: Maru123 »

hej.

w j12 raczej nie masz wentylowanych foteli jedynie grzane, chyba że masz nieoryginalne fotele. Jedynie skóra jest dziurkowana. widzę że jesteś z Warszawy więc możesz podjechać tutaj http://www.mdcar.waw.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

ten człowiek szył mi całą kompletną tapicerkę do mojego auta- ( w moim temacie są zdjęcia) obszywał fotele wraz z montażem mat podgrzewających, boczki drzwi, kierownica, mieszki itd. jestem bardzo zadowolony,

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: Wymiana tapicerki na przednich fotelach-oryginał czy szy

Post autor: wojfil »

Maru123 pisze:Jedynie skóra jest dziurkowana. widzę że jesteś z Warszawy więc możesz podjechać tutaj http://www.mdcar.waw.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

ten człowiek szył mi całą kompletną tapicerkę do mojego auta- ( w moim temacie są zdjęcia) obszywał fotele wraz z montażem mat podgrzewających, boczki drzwi, kierownica, mieszki itd. jestem bardzo zadowolony,
Dziękuję Maru.
Śledziłem od samego początku zmiany w Twojej karocy - tapicerka ma bardzo ładne szycia, ale trochę zwlekałem z napisaniem do Ciebie po tym, jak dowiedziałem, się, że perforowanej skóry to nie ma co szukać, a Ty masz właśnie gładką.
Ile km przejechałeś od wymiany tapicerki?
Jak się zużywa? Może wkleiłbyś jakieś zdjęcie to starsze, tuż po wymianie i obecne?

Mam oryginalne fotele. Siedzisko jest podgrzewane, oparcia mają wentylatory z regulacją siły nawiewu, więc te dziury w tapicerce na coś tam się przydają 8) .

Pozdrawiam,
Wojtek

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Wymiana tapicerki na przednich fotelach-oryginał czy szy

Post autor: MaxLux »

Looknij tez tu - robili nam cala tapicerke na lodke

http://werson.waw.pl/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

nawet niewiele wziely :)

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: Wymiana tapicerki na przednich fotelach-oryginał czy szy

Post autor: wojfil »

Max - wygląda to interesująco - dziękuję !

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: Wymiana tapicerki na przednich fotelach-oryginał czy szy

Post autor: wojfil »

Zrobione :) .
Zaatakowałem najpierw tapicera poleconego przez Maru - nieszczęśliwie odpadł z powodu braku możliwości skontaktowania się :( . Za to bez kłopotu dodzwoniłem się do firmy Werson, poleconej przez MaxLux'a.
Okazało się, że termin prac trzeba umawiać na ponad miesiąc do przodu.
Pojechałem, porozmawiałem - właściciel w pół godziny nauczył mnie o skórze więcej niż mogłem przypuszczać.

Wybrałem kolor/rodzaj skóry, ustaliłem zakres prac: poprawienie trzymania bocznego, wymiana skóry na fotelach przednich i kierownicy.
Odebrałem i... pomimo mojego czepialstwa nie umiem znaleźć jakiegoś słabego miejsca w całej usłudze.
Ciekaw jestem efektu za jakiś czas - wg wykonawcy nic nie powinno się wydarzyć przez co najmniej kilkanaście lat.
MaxLux - dziękuję za polecenie!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wymiana tapicerki na przednich fotelach-oryginał czy szy

Post autor: kylon »

Zaraz, zaraz - a fotki?

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: Wymiana tapicerki na przednich fotelach-oryginał czy szy

Post autor: wojfil »

kylon pisze:Zaraz, zaraz - a fotki?
8)
Będą !

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Wymiana tapicerki na przednich fotelach-oryginał czy szy

Post autor: MaxLux »

A cena ?

:)

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: Wymiana tapicerki na przednich fotelach-oryginał czy szy

Post autor: wojfil »

Dzisiaj o poranku :)
Obrazek

Obrazek

Cena za fotele i kierownicę z wszystkimi dodatkami, o których pisałem wcześniej + 3 krotna impregnacja/konserwacja + zestaw środków do czyszczenia i konserwacji oraz paczka tajnych chusteczek :roll: 2,6kzł. Podoba mi się bardziej niż pierwszego dnia po odbiorze 8) .

Awatar użytkownika
ogrood
Posty: 40
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:38
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Wymiana tapicerki na przednich fotelach-oryginał czy szy

Post autor: ogrood »

No Wojtek normalnie jak w pałacu, pięknie to wygląda 8)

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Wymiana tapicerki na przednich fotelach-oryginał czy szy

Post autor: MaxLux »

przepieknie - wyglada jak nasza lodka :) i cena tez ujdzie

BTW - niezla skarbonke kolego robisz, masz jakas tak manie perfekcjonisty ;)

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: Wymiana tapicerki na przednich fotelach-oryginał czy szy

Post autor: wojfil »

Szydercy... :wink:
Było ładne, jak było nowe, potem się trochę zużyło, to sobie zrobiłem, żeby mi się podobało 8) .
Sporo czasu spędzam w aucie, a jakoś nie za dobrze jeździ mi się jak auto jest brudne, a wyświechtana skóra na krawędzi przednich foteli wkurzała mnie od zawsze :twisted: . Jeżeli na dodatek mogłem trochę zmodyfikować trzymanie - no to już sama przyjemność.

Zastanawiam się tylko jak długo teraz wsiadając, będę sprawdzał czy mam czyste gacie - no i już się widzę jak pierwsza kostka czekolady wkomponuje się w perforację... :lol:

Na poważnie: jestem absolutnym amatorem. Moim niedoścignionym mistrzem jest Maru123

ODPOWIEDZ