jak wyłączyć kontrole trakcji?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
zbynio81
Posty: 41
Rejestracja: 09 sty 2009, 12:08

jak wyłączyć kontrole trakcji?

Post autor: zbynio81 »

Pytanie jak w tytule :lol: jak wyłączyć kontrole bo obecnie z tego co wiem mozna wowczas jak sie wlaczy blokadę różnicową.jednak nie ma zabawy w poślizg na błocie lub śniegu poza wrzucaniem ręcznego. Bez blokady różnicowej niestety mam automatycznie włączoną kontrole trakcji i autko delikatnie moge wprowadzić w poślizg za pomocą gazu-ciut większy poślizg i komputer mnie sam wyprowadza-za co mu dziekuje bo juz raz uratowal mi tylek :wink:

mod

Re: jak wyłączyć kontrole trakcji?

Post autor: mod »

pomyliłeś modele LC120. Trzeba było kupić taką z dołączanym przodem :-) a nie permanent.

Awatar użytkownika
zbynio81
Posty: 41
Rejestracja: 09 sty 2009, 12:08

Re: jak wyłączyć kontrole trakcji?

Post autor: zbynio81 »

nie rozumiem ale czekam na pomoc :lol: włączenie blokady wyłącza kontrole trakcji ale wówczas za pomocą gazu nie da sie lub da ale ciężko zarzucić tył autka
jak pisalem gdzieś tam to mój pierwszy 4x4 tak więc na początku chciałem mieć jakikolwiek model LC120 :lol:
a pytanie zadalem z ciekawosci, poprostu wczesniejsze JAPOŃCE miałem z napedem na przód (nic nowego :lol: )

pozdrawiam

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: jak wyłączyć kontrole trakcji?

Post autor: czobi »

my advice
bo widze ze swiezy zakup...
Zbyniu nie szalej, przeczekaj do wiosny
naucz spokojnie poruszac sie najpierw maszyna
zelazo ma moze naped na4 ale kierownik nie ma swiadomosci pelnej czym sie porusza

spokojnie tas tas

Awatar użytkownika
zbynio81
Posty: 41
Rejestracja: 09 sty 2009, 12:08

Re: jak wyłączyć kontrole trakcji?

Post autor: zbynio81 »

zakup nie swiezy (a moze i tak) bo 3 miesiace temu. moze to tak wynikac z listy postow ale wynika to z tego, że w końcu znalazłem porządne forum w którym moge znalezc nurtujace mnie pytanie :lol:
maszyne mozna powiedziec ze znam a raczej na drodze i powoli szykuje sie na teren-póki co jezdze weekendowo tylko po lesie i obecnie zaspy z koleinami. i nie szykuje sie na przeplyniecie autkiem rzeki jak to widzialem w filmikach :lol:
odnosnie kontroli to wczesniej mialm Accordzika jednak bez takiegobajerku i jestem tylko ciekawy tego co zadalem wczesniej.
teraz wlasnie wracam do korzeni swojej przygody z autem kiedy majac kilka lat ojciec dawal mi samochodzik do jazdy po lesie i koleinach mówiąc :"jak nauczysz sie omijac dobrze dziury i koleiny to bedziesz panował nad samochodem" :lol:
pozdrawiam i dzieki za rade 8)

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: jak wyłączyć kontrole trakcji?

Post autor: LEX »

Zapięcie środkowego dyfra wyłącza napewno ABS i kontrolę trakcji. Po prostu te mechanizmy i tak nie miałyby jak działać z zablokowanym dyfrem, wynika to z praw fizyki.

Natomiast nie spodziewaj się, że samochodem 4x4 będziesz łatwo sobie tyłem zarzucał. Taki jest urok 4x4, że się lepiej trzyma drogi.

W poślizg wpadniesz ale dopiero jak się rozbujasz do 40km/h wrzucisz luz i pobujasz kierownicą. Auto tracąc napęd zacznie się ślizgać...

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: jak wyłączyć kontrole trakcji?

Post autor: MaxLux »

a nie da sie do tych waszych 120'tek i 80'tek dorobic manualnych sprzegielek coby dupcia ladnie pozarzucac ??

120 to pewnie by sie z wrazenia wylaczyla i zadzwonila do serwisu :mrgreen:

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: jak wyłączyć kontrole trakcji?

Post autor: mlodyy »

Było sobie kupić 90 tam nie ma kontroli trakcji :mrgreen:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: jak wyłączyć kontrole trakcji?

Post autor: LEX »

MaxLux pisze:a nie da sie do tych waszych 120'tek i 80'tek dorobic manualnych sprzegielek coby dupcia ladnie pozarzucac ??
Zdjąłem sobie latem przedni wał i miałem sporo frajdy. Palenie gumy spod świateł, przy wchodzeniu w zakręt mocno dodawałem gazu i też guma piszczała itd... Fajna sprawa chociaż wolę 4x4.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: jak wyłączyć kontrole trakcji?

Post autor: MaxLux »

Fakt ! - wal (wau :mrgreen:) nawet latwiej zdjac, chc polosie i dyfer dale sie kreci nadaremno...

Grzegorz
Posty: 13
Rejestracja: 07 sie 2008, 07:18
Auto: KDJ95"02

Re: jak wyłączyć kontrole trakcji?

Post autor: Grzegorz »

mlodyy pisze:Było sobie kupić 90 tam nie ma kontroli trakcji :mrgreen:
Moja 95-ka z 2002 ma VSC i TRC.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18033
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: jak wyłączyć kontrole trakcji?

Post autor: kylon »

VSC OFF.

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: jak wyłączyć kontrole trakcji?

Post autor: mlodyy »

Grzegorz pisze:
mlodyy pisze:Było sobie kupić 90 tam nie ma kontroli trakcji :mrgreen:
Moja 95-ka z 2002 ma VSC i TRC.
2001 rules :mrgreen: tam nic takiego nie ma 8)

ODPOWIEDZ