słabe ogrzewanie...

Moderator: luk4s7

Darek...
Posty: 105
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:58
Kontakt:

słabe ogrzewanie...

Post autor: Darek... »

Zima łaskawa tego roku, ale... wydaje mi się ,że ogrzewanie troszkę u mnie niedomaga. Że zimniej w tylnych rzędach to już doczytałem (czyli chyba ten typ tak ma) ale u mnie z przodu też nie za ciekawie :roll: Najlepiej daje na nogi pasażera (na automacie) , a ostatnio zauważyłem ,że ginie ciepło na postoju , trzeba dodać gazu aby z nawiewów znowu ciepełko poleciało... , ale może to norma w LC120 :?:

sagitta
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2012, 20:16
Auto: LC120
Kontakt:

Re: słabe ogrzewanie...

Post autor: sagitta »

Miałem podobne objawy przed wymianą pompy wody - podobno zużyta pompa nie daje wystarczającego ciśnienia w obiegu ( wymieniłem pompę bo miałem wyciek płynu)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: słabe ogrzewanie...

Post autor: kylon »

Z tym ciśnieniem to jakaś bzdura bo łopatki w pompie nie znikają ani się nie wycierają bo działają bezdotykowo. Pompa ma za zadanie dokonać przemieszczania płynu a nie produkcję ciśnienia w układzie. Oczywiście jakieś tam powstaje ale jest ono małe. Najczęściej problem tkwi w zbyt małej ilości płynu w układzie chłodzenia lub złym odpowietrzeniem po wymianie płynu, termostatu, pompy lub chłodnicy. Na wolnych obrotach wieje zimnym dodajesz gazu i ciepłym. Zacząłbym od sprawdzenia płynu w układzie. Potem warto sprawdzić pompę wody czy nie cieknie a jest to częsty objaw w J120, a rzadziej przewody do tylnej nagrzewnicy. Wystarczy niedokręcona opaska na którymś z przewodów i sobie delikatnie ubywa płynu w długim okresie czasu.

Darek...
Posty: 105
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:58
Kontakt:

Re: słabe ogrzewanie...

Post autor: Darek... »

jest jakiś myk, na specjalne odpowietrzenie nagrzewnicy ??

Darek...
Posty: 105
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:58
Kontakt:

Re: słabe ogrzewanie...

Post autor: Darek... »

Znalazłem rozwiązanie więc sam sobie odpiszę- może przyda się innym :wink: U mnie powodem był zbyt niski poziom płynu chłodniczego (ale jeszcze w normie) Ustawiłem pojazd zadarty przodem na podjeździe, dolałem płynu do max, został odpalony na parę minut z odkręconym korkiem i po problemie.

Maciek
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Re: słabe ogrzewanie...

Post autor: Maciek »

Kolega ma problem w 120-ce V6 2003r który polega na tym, że słabo, ale też nierówno grzeje ( trochę bardziej na lewą stronę). Czy w tym aucie jest jakaś kalibracja nawiewów?

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: słabe ogrzewanie...

Post autor: Rafi »

Tego nie wiem, ale np. w J12 mojego taty często się zdarza, że gdzieś tam bez sensu dmucha za chłodno, a gdzie indziej za ciepło, chociaż szczególnie w bardzo gorące dni tak sobie potrafi wariować. Dzieje się tak tylko czasami.

Awatar użytkownika
staf
Posty: 69
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:59
Auto: KDJ120-MY07
Kontakt:

Re: słabe ogrzewanie...

Post autor: staf »

BTW - u mnie od czasu do czasu potrafi z partyzanta (bez włączania pokrętłem) zadziałać podgrzewanie fotela kierowcy, również podczas upału. Najgorsze, że nie można tego wówczas wyłączyć (po kilkunastu minutach odpuszcza samoistnie).

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: słabe ogrzewanie...

Post autor: mopar »

staf pisze:BTW - u mnie od czasu do czasu potrafi z partyzanta (bez włączania pokrętłem) zadziałać podgrzewanie fotela kierowcy, również podczas upału. Najgorsze, że nie można tego wówczas wyłączyć (po kilkunastu minutach odpuszcza samoistnie).

polecam demontaż przycisku i dokładne czyszczenie, ostatnio w lc 120 coca cola zablokowała przycisk poziomowania zawieszenia 8)

Maciek
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Re: słabe ogrzewanie...

Post autor: Maciek »

Ale jest w LC w ogóle coś takiego jak kalibracja nawiewów???

Awatar użytkownika
staf
Posty: 69
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:59
Auto: KDJ120-MY07
Kontakt:

Re: słabe ogrzewanie...

Post autor: staf »

mopar pisze:polecam demontaż przycisku i dokładne czyszczenie, ostatnio w lc 120 coca cola zablokowała przycisk poziomowania zawieszenia 8)
Sterowanie podgrzewaniem foteli działa, mogę je uruchamiać i wyłączać wg potrzeby. Problem dotyczy sytuacji, kiedy fotel z wyłączonym podgrzewaniem (zgaszona kontrolka przy pokrętle) zaczyna samoistnie grzać tyłek. Niemniej jednak, dzięki za radę...

AbuAliHussain
Posty: 84
Rejestracja: 04 paź 2016, 00:31
Auto: J120
Kontakt:

Re: słabe ogrzewanie...

Post autor: AbuAliHussain »

a właśnie, jeśli jesteśmy przy ogrzewaniu foteli. To czy te szmaciane w lc120 były podgrzewane czy tylko skórzane?

bigboykr
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2016, 12:36

Re: słabe ogrzewanie...

Post autor: bigboykr »

Welur też jest/bywa podgrzewany. Moje welury grzeją.

mwasowski
Posty: 27
Rejestracja: 19 sie 2016, 13:14

Re: słabe ogrzewanie...

Post autor: mwasowski »

Czołem Panowie,

Mam podobny problem jak Darek-wymieniono mi plyn chłodniczy jakiś czas temu i LC tez ciężko sie rozgrzewa. Jak wciskam gaz to słychać takie "bulbonienie". Dolewalem plynu ostatnio bo na skali pojemnika poziom był bliżej minimum. Czy może to oznaczać zapowietrzenie układu chłodzenia?

ODPOWIEDZ