Stuk uderzenie huk z przodu pomocy

Moderator: luk4s7

lukk
Posty: 22
Rejestracja: 21 lis 2013, 22:04
Auto: Land Cruiser 120 oraz V8
Kontakt:

Stuk uderzenie huk z przodu pomocy

Post autor: lukk »

Witam
Mam problem z moja 120stka. Auto bylo dwukrotnie w serwisie bez rezultatu. Podczas cofania i np skrecenia kol w lewo, przy podjezdzie pod kraweznik z przodu slychac huk, na pewno nie jest to stukniecie. Dzwiek jest bardzo donosny metaliczny. Dzieje sie to takze bez pokonywania jakis nierownosci, wystarczy cofnac a potem ruszyc do przodu.chodz nie zawsze. Zaznacze ze przeguby byly sprawdzane, zarowno wewnetrzne jak i zewnetrzne. Wahacze i zawieszenie takze, sprezyny i poduszki sprezyn sa ok. Czy taka sytuacja moze sie zdarzyc jest np uszkodzona jest poduszka trzymajaca karoserie z rama?? chociaz te poduchy tez wygladaja ok. Dzwiek jest bardzo glosny, ludzie ogladaja sie na chodnikach:(. Prosze o pomoc. Trwa to juz z 2 lata. Myslalem ze w koncu cos sie rozleci i nie bedzie watpliwosci, niestety albo stety sytuacjia sie nie zmienia.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18058
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Stuk uderzenie huk z przodu pomocy

Post autor: kylon »

Czy jest to przy mocno skręconych kołach :?: Czy nie ma to znaczenia :?:

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Stuk uderzenie huk z przodu pomocy

Post autor: Mesel »

Posiadam takich huk przy skreconych kołach na maxa, badź prawie na maxa.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Stuk uderzenie huk z przodu pomocy

Post autor: Tuco »

Czy huk jest związany z hamowaniem, czy wyłączenie z pokonywaniem nierówności.

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Stuk uderzenie huk z przodu pomocy

Post autor: Mesel »

Huk ten występuje jak np wyjeżdżam tyłem z podjazdu i muszę skręcić koła na maxa, badź jak podejżdżam pod krawężnik na max skręconych kołach.

robson
Posty: 75
Rejestracja: 01 sie 2010, 15:15
Auto: była LJ78, jest KZJ73 i KDJ12
Kontakt:

Re: Stuk uderzenie huk z przodu pomocy

Post autor: robson »

Zabrzmi banalnie, ale to może być kamień wciśnięty pomiędzy tarcze hamulcową a jej blaszaną osłonę od wewnątrz. Całkiem niedawno miałem taki przypadek - auto jedzie bez zarzutu, ludzie się oglądają, a kierowca ma potężny stres bo hałas okropny i występuje w różnych sytuacjach. Zdjąć koło i zajrzeć w tą szczelinę nie zawadzi ...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18058
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Stuk uderzenie huk z przodu pomocy

Post autor: kylon »

Ogranicznik skrętu ;-)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8491
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Stuk uderzenie huk z przodu pomocy

Post autor: Rokfor32 »

Też tak myślę ... :wink:

lukk
Posty: 22
Rejestracja: 21 lis 2013, 22:04
Auto: Land Cruiser 120 oraz V8
Kontakt:

Re: Stuk uderzenie huk z przodu pomocy

Post autor: lukk »

Panowie ogranicznik sprawdzony, jest ok, a wali nawet jak kola nie sa na maxa skrecone. Dzis mialem wymienione tarcze przod, tam tez wszystko ok. Zauwazylem ze jak kola sa dobrze dokrecone to wydaje sie ze huk jest mniejszy. Napiszcie proszs czy u Was takze tarcze maja luz tzn czy bez zalozonego kola mozna je lekko obracac. Wtedy stukaja o sruby/szpilki. Jeszcze jedno, w lc120 czesto urywaja sie szpilki dlatego nie mozna mocno dokrecac wiec moze z racji tego ze nakretki sa krotkie i nie wchodza w otwory tarczy ktora ma duzo wieksze otwory od srednicy szpilki, tarcza ma luz i halasuje uderzajac o szpilki? o co chodzi z tymi nakretkami z podkladkamj i ta zebatka na nakretce pod podkladka

lukk
Posty: 22
Rejestracja: 21 lis 2013, 22:04
Auto: Land Cruiser 120 oraz V8
Kontakt:

Re: Stuk uderzenie huk z przodu pomocy

Post autor: lukk »

Tylko wtedy powinno tez halasowac bez skrecania. Cofam do tylu hamuje tarcza uderza ruszam do przodu znow uderza. Przy przeszkodzie tzn krawezniku podobna reakcja...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18058
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Stuk uderzenie huk z przodu pomocy

Post autor: kylon »

Teraz zupełnie inaczej to opisałeś więc faktycznie należy wykluczyć ograniczniki. Tarcza trzyma się na szpilkach i dociska ją koło. Nakrętki dokręca się kluczem dynamometrycznym i wtedy nic się nie ukręca. Nie wiem skąd ten mit. Może skoro ukręciły ci się szpilki masz obecnie zamontowane nieprawidłowe i szpilka nie ma oparcia w otworze tarczy. Kiedyś też mieliśmy auto z klockami które latały w zaciskach.
Niech ktoś nachyli ucho podczas występowania tego efektu i będzie wiadomo.

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Stuk uderzenie huk z przodu pomocy

Post autor: Mesel »

Ja też mam takie coś :( wiec wydaje mnie sie ze tak ma byc

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18058
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Stuk uderzenie huk z przodu pomocy

Post autor: kylon »

Dawaj Mesel na wizytację to poszukamy z ciekawości. Z resztą w poniedziałek możesz pomacać na żywo nowe Cepki ;-)

lukk
Posty: 22
Rejestracja: 21 lis 2013, 22:04
Auto: Land Cruiser 120 oraz V8
Kontakt:

Re: Stuk uderzenie huk z przodu pomocy

Post autor: lukk »

kylon pisze:Teraz zupełnie inaczej to opisałeś więc faktycznie należy wykluczyć ograniczniki. Tarcza trzyma się na szpilkach i dociska ją koło. Nakrętki dokręca się kluczem dynamometrycznym i wtedy nic się nie ukręca. Nie wiem skąd ten mit. Może skoro ukręciły ci się szpilki masz obecnie zamontowane nieprawidłowe i szpilka nie ma oparcia w otworze tarczy. Kiedyś też mieliśmy auto z klockami które latały w zaciskach.
Niech ktoś nachyli ucho podczas występowania tego efektu i będzie wiadomo.
Szpilki mam oryginalne, zauważyłem tylko ze nakrętka nie wystaje z otworu w feldze,tzn nie przechodzi na wylot, jutro zrobię foty i podeśle to będzie wiadomo o co mi chodzi:) A może wiesz po co te ząbki pod podkładka na nakrętce?? czy maja zabezpieczać przed odkręcaniem się srub??

lukk
Posty: 22
Rejestracja: 21 lis 2013, 22:04
Auto: Land Cruiser 120 oraz V8
Kontakt:

Re: Stuk uderzenie huk z przodu pomocy

Post autor: lukk »

AAA i problemem jest ze nie za każdym razem słychać to pukniecie tzn. czasami trzeba kilkakrotnie pokręcić kierownica i podjechać do przodu a potem cofnąć, w serwisie bezradnie rozkładają ręce, wszystko sprawdzone żadnych luzów, a najlepsze jest to ze mój kolega ma 120 z tego samego rocznika 2xwiekszy przebieg i żadnych problemów. A czy to może być poduszka pod mostem przednim, ewentualnie ta która mocuje nadwozie do ramy??

ODPOWIEDZ