Awaria Tempomatu Pomocy

Moderator: luk4s7

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Awaria Tempomatu Pomocy

Post autor: p_ozim »

Witam....Ostatnio podczas powrotu z wakacji niestety padł mi tempomat.Objawy były takie że najpierw po włączeniu go na autostradzie kontrolka CRUISE zaczęła mrugać.Myślałem że coś nie łapie i po paru próbach w końcu zapaliła się na stałe i tempomat zadziałał(działał bez zarzutu)...No ale niestety podczas ostatniej podróży padł na amen..Kontrolka po włączeniu mruga co jakiś czas a włączyć na stałe się nie chce...Nie wiem co mogło się stać..Może jakieś podpowiedzi..???

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18028
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Awaria Tempomatu Pomocy

Post autor: kylon »

Prosta sprawa to czujnik świateł stopu. Jeśli tam wszystko jest ok to komputer prawdę powie.

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Awaria Tempomatu Pomocy

Post autor: p_ozim »

AAAAA robiłem ostatnio bo zapaliły mi się kontrolki ABS VTC i miałem brak stopu..Rozebrałem czujnik stopu wyczyściłem, ponieważ robiłem to już wcześniej .. Kontrolki zgasły,stop sie pojawił i myślałem że wszystko jest ok ....K....już zgłupiałem....Może coś żle wpiąłem tam...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18028
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Awaria Tempomatu Pomocy

Post autor: kylon »

Tempomat jest powiązany z czujnikiem stopu ponieważ każdorazowe wciśniecie pedału hamulca wyłącza ów.

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Awaria Tempomatu Pomocy

Post autor: p_ozim »

zaraz go wyjmę i sprawdzę ...I oczywiście napiszę co jest grane....Dzięki za podpowiedż..

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Awaria Tempomatu Pomocy

Post autor: p_ozim »

Już wiem.. Wielkie dzięki Kylon...Szwankuje czujnik stopu...Ale chyba jest do wymiany,bo jak jest stop to nie ma tempomatu i odwrotnie...Może jeszcze w wolnej chwili na spokojnie przy nim podłubie...Najważniejsze że wiem gdzie leży wina...Pozdrowionko...

Asior
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2020, 17:53

Re: Awaria Tempomatu Pomocy

Post autor: Asior »

Witam, odgrzeję trochę kotleta.
Zaczęło się od przepalonej żarówki lewej tylnej pozycji. Żarówka do wymiany, sprawdzam działanie świateł, cholera nie świeci lewy stop. Dobra, nie mam czasu olałem temat, pozostałe światła są, pojechałem do roboty (tempomat działał). Wracam z pracy, stówka na szafie, ciach tempomacik, cholera nie działa. Sprawdzam światła, a tam tak:
- włączone światła, świeci tylko trzecie światło stop, naciskam hamulec, ciemno (trzeci stop świeci)
- wyłączone światła, naciskam na hamulec zapalają się tylko obie pozycje.
- tempomat nie działa
Cóż to może być za diabeł?
Czy to czujnik stopu, czy brak masy? Czy inna cholera? Podpowiedzcie coś.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Awaria Tempomatu Pomocy

Post autor: sebastian44 »

Miałem podobne jaja w innym samochodzie. Winna była masa w gnieździe żarówki. Też była dyskoteka światła zapalaly się jak chcialy.

ODPOWIEDZ