Czerwona kontrolka w kształcie kluczyka.

Moderator: luk4s7

mabor
Posty: 37
Rejestracja: 18 sty 2013, 16:54
Auto: LC 4.0 V6 J125
Kontakt:

Czerwona kontrolka w kształcie kluczyka.

Post autor: mabor »

Dzień dobry!
Aż mi wstyd :oops: ,że o taką błachostkę pytam ale od czasu ostatniego podłączania do komputera zauważyłem, że po zamknięciu auta pilonem z kluczyka, na desce rozdzielczej, pomiedzy zegarami zapala się czerwona kontrolka w kształcie kluczyka. Zapala się i cały czas się świeci, aż do czasu rozzbrojenia przez otwarcie pilotem z kluczyka... Miałem ostatnio trochę problemów elektrycznych z autkiem i teraz sam już nie wiem czy zawsze tak było a ja nie zwracałem przez ten cały czas na to uwagi, czy znowu coś się sp...ło??? :evil: Będę wdzięczny za podpowiedzi!!! A jeśli to objaw awarii to czego? Pozdrawiam

kzmg
Posty: 10
Rejestracja: 20 lut 2013, 10:19
Auto: J120
Kontakt:

Re: Czerwona kontrolka w kształcie kluczyka.

Post autor: kzmg »

Może to być przypomnienie o serwisie, po jego wykonaniu kontrolka powinna zniknąć. Sprawdzałem u siebie, w moim przypadku po zamknięciu auta kontrolka klucz miga. Ten temat jest jeszcze poruszany tutaj: http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... cz#p146579" onclick="window.open(this.href);return false; może Ci w czymś pomoże :)

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: Czerwona kontrolka w kształcie kluczyka.

Post autor: wojfil »

Czerwony kluczyk (taki w kształcie klucza np. do kłódki :) ) sygnalizuje uzbrojony alarm.
Żółty klucz (taki w kształcie klucza płaskiego) to sygnalizacji zbliżającego się, lub koniecznego przeglądu (zależnie od tego czy się zapala i gaśnie, czy świeci stale).

Pozdrawiam,
Wojtek

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Czerwona kontrolka w kształcie kluczyka.

Post autor: Tomek92 »

Cześć,

Mam podobny problem w swojej KDJ95. Mam nieoryginalny kluczyk. Jeżeli kluczyka nie ma w stacyjce, non-stop miga mi kontrolka od immobilisera (nawet, jeśli zamknę samochód). Podejrzewam, że właśnie z tego powodu jeden z akumulatorów ma tylko 51% sprawności, a drugi jest jeszcze bardzo dobry, mimo że oba akumulatory są dokładnie takie same i zostały kupione w tym samym momencie. Po prostu nieustannie pobierany jest prąd. Jak tylko włożę kluczyk do stacyjki, kluczyk jest wykrywany i kontrolka przestaje migać. Co mogę z tym zrobić?

Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Czerwona kontrolka w kształcie kluczyka.

Post autor: Tomek92 »

No chyba że tak ma być i akumulator rozładowuje coś innego, ale nie spotkałem się jeszcze z kontrolką od immobilisera, która miga po zamknięciu auta i włączeniu alarmu.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czerwona kontrolka w kształcie kluczyka.

Post autor: Rokfor32 »

Ma migać. Tak jest to przewidziane fabrycznie.

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Czerwona kontrolka w kształcie kluczyka.

Post autor: Tomek92 »

O, to ciekawe. Dobrze wiedzieć. Dzięki!

ODPOWIEDZ