Mokra podłoga z dachu

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Mokra podłoga z dachu

Post autor: szymano »

Dzień dobry,

długa LC 120.
Otworzyłem dach i woda stała w korycie. Zakładam, że mam zatkane kanały z dachu i przez to mam mokrą podsufitkę.

Ale... Jak lałem na dach i szybę to woda leci pod nogi pasażera po prawej stronie w ilości hurtowej. Co to może być?

Dodam, że jak jadę to słyszę dziwne odgłosy jakbym przelewała się woda z naczynia do naczynia.

Samochód mam od nowości. Używam do off :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Mokra podłoga z dachu

Post autor: kylon »

Zatkany odpływ z klimatyzacji i woda zamiast wylewać się odpływem leci górą przez plastiki obudowy klimy. A drugi temat to szyba czołowa źle wklejona. Temat dość częsty gdy wymieniacze jej nie podklejają i wypuszczają klienta w drogę. Na świeżym kleju się opuszcza pod ciężarem. Do wyboru wedle usterki.

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Re: Mokra podłoga z dachu

Post autor: szymano »

Odpływ klimatyzacji mimo nie używania klimatyzacji obecnie?
Szyba była wymiana lat pięć albo sześć. Możliwe, że po takim czasie?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Mokra podłoga z dachu

Post autor: kylon »

A wiesz jak się naprawia samochody przez internet? Bierzesz wąż ogrodowy i patrzysz skąd cieknie. Może Ci już ramka przegniła bo wymieniając szybę przecieli lakier. A może Ci chlupie nieodpowietrzony układ w nagrzewnicy a przy okazji cieknie i już robi się zagadka kryminalna. Przecież to łatwiej organoleptycznie sprawdzić niż szukać pomocy u wróżki ;-)
Piszesz latem a potem że klimy teraz nie używasz. Gubię się ;-)

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Re: Mokra podłoga z dachu

Post autor: szymano »

A pomogłeś przez internet :)
Cieknie okno dachowe. Uszczelka nie dociska i zapchane są kanaliki. Nie używam okna dachowego więc myślę nad zamknięciem na stałe i odliczeniu silnika.
Zobaczę jak wygląda sprawa z nową uszczelką i czyszczeniem mechanizmu.

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Mokra podłoga z dachu

Post autor: Mirekk »

Żeby szyber dach nie ciekl, trzeba go używać.i regularnie czyścić odpływy. Aktualnie robisz coś odwrotnego, dlatego ci cieknie.

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Re: Mokra podłoga z dachu

Post autor: szymano »

To prawda.
Nie używam wogólę.

stachu_l
Posty: 420
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Mokra podłoga z dachu

Post autor: stachu_l »

To, że podsufitka mokra nie wyklucza przepływu wody pod nogi kierowcy lub pasażera.
U mnie (też j12) pierwszy zauważony efekty był taki - dzwoni ochrona firmowa "panie Staszku, awaryjne panu migają". Co się okazało - zatkane otwory odpływowe z szyberdachu, na podsufitce nie było śladów ale ta woda z kanalików (rynienek) wylewała się do słupka (u mnie głownie lewego) i zamoczyła moduł migaczy/awaryjnych który jest przy lewej nodze kierowcy. Na mokrą podłogę nie zwróciłem uwagi bo nie podnosiłem dywaników.
Takie efekty jak przelewanie wody i wrażenie jakby wentylator zanurzał się w wodzie to był z kolei własnie problem kanalików od klimy. Także daje mokra podłogę kierowcy i/lub pasażera.
Nie wiem jak Ty ale ja zazwyczaj cały rok mam układ wentylacji w trybie AUTO i w zasadzie stałą temperaturę nastawioną więc nie wiem kiedy klima pracuje a kiedy nie. Przy obecnej pogodzie jest prawdopodobne, ze pracuje (a przynajmniej jeszcze tydzień temu gdy temperatury były powyżej 10oC) bo lepiej się suszy powietrze. Dawniej w Carinie gdzie klima była ręczna często odpalałem klimę i grzanie w wilgotną pogodę. Klima jest pierwsza na drodze i wychładzając wstępnie wilgotne powietrze powoduje wkraplanie wilgoci a potem ogrzewanie osusza powietrze (spada wilgotność względna bo ciepłe powietrze zmieści więcej gramów wody w litrze). Dzięki takiej konfiguracji przy nawiewie na przednią szybę dużo szybciej ustępowało zaparowanie okna.
Wydaje mi się, że automatyczna klima w j12 robi podobnie przynajmniej gdy jest nawiew na przenia szybę ale nie mam dodatkowej kontrolki do kompresora i nie badałem dokładnie tego tematu.
Klima się wyłączy jak parownik ma ok 4oC więc jak jest zbliżona lub niższa temperatura powietrza to klima i tak nic nie pomoże.

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Re: Mokra podłoga z dachu

Post autor: szymano »

Okazała się nieszczelna uszczelka okna dachowego i zapchane kanaliki. Przepchanie i wyczyszczone.
Dzięki!

ODPOWIEDZ