Zderzak 4MAD dla LC120

Moderator: luk4s7

mariuszp
Posty: 7
Rejestracja: 09 lis 2012, 00:10
Auto: TLC 120
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: mariuszp »

Wiadomo za jakosc sie placi :)

Chyba zrobie tak, ze jak mi oryginalny zderzak z rurami popeka to wtedy wymienie na tego chinczyka :)

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: GDLC120 »

Czyli z tego wynika, że 4mad to czinczok... Mimo wszystko wstrzymam się z zakupem ARB do czasu pierwszej fotorelacji z montażu 4Mada:D

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: grzes »

Niestety przy czesci produktow do naszych zabawek jest albo tanio albo dobrze.
Ze zderzakami MAde in China ktory wyglada jak kopia ARB sie spotkalem na foto i relacji kolegow ktorym w Patrolu podczas winchowania turystycznego zeby nie bylo, winda zaczela wyjezdzac ze zderzakiem. To juz jak szukac taniosci zlecic komus u nas do wyspawania i bedzie lepiej a po porownywalnych pieniadzach...


choc w tym roku w Bad Kissingen jak ogladalem TJMa .... to niestety byla naklejka Made in China.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: kylon »

TJM cały poszedł w chinę. Amorki też. Właśmie Terrain Tamer ma po nich amorki przejęte :wink: Po części bo nie do wszystkich modeli ale do Twojego Grzesiu akurat tak :wink:

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: Art »

Takie tematy zaawansowane technologicznie jak zderzak to chinol zapewne potrafi. Szkoda, ze w Polandzie nie ma nikogo kto by zmontował sztance i tłoczył te zderzaki na potęgę. Temat jest prosty jak cep, a koszą kasę za te zderzaki jakby to było klepanie reczne do Rolls Royce'a :D
Dla ultrasów zawsze mozna przyspawać kawał szyny kolejowej to się wciagać bedzie mozna na drzewo :mrgreen:

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: grzes »

kylon pisze:TJM cały poszedł w chinę. Amorki też. Właśmie Terrain Tamer ma po nich amorki przejęte :wink: Po części bo nie do wszystkich modeli ale do Twojego Grzesiu akurat tak :wink:
Czyli ma amorki made in china ? bo mnie sie tam brazil gdzies chyba o uszy obilo :)

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: Adam »

Ten mityczny "chińczyk" to już jest śmieszny, teraz większość najlepszego sprzętu na świecie robiona jest w chinach, kultowe ipady, iphony, wysokiej klasy sprzęt muzyczny, elektronika użytkowa najlepszych marek, i ....tak można by wymieniać. Na forum ten chińczyk to taki fetysz, co ma skłaniać do kupowania pewnych marek a odciągania od innych : )
A jest to bzdura bo chiny dziś mają fabryki z kontrola jakości o jakiej europejczykom się nawet nie marzy, co gorsze to oni fabrykami zaczynają zalewać świat. Ważny jest brand, bo za nim idzie projekt, materiały i jakość, natomiast to gdzie produkt jest wykonywany ma dziś marginalne znaczenie. Oczywiście jak brand jest słaby i nie stoi za nim odpowiednia jakość to stosują się zasady z postów powyżej, ale nie ma to wówczas znaczenia czy krajem produkcji są chiny, polska, czy usa : ) ja np. ze swoich produktów chińskich jak ipad, iphone i kilkanaście innych jestem bardzo zadowolony : )

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: kylon »

Masz Adam 100% racji ale w tym przypadku nie ma brendu więc jest ta pierwsza opcja z brakiem projektu materiałami itp.
Obecnie TJM ma produkcję amorków w chinach. Napis na różnych amorkach made in Australia to też marketingowe działanie bo są z Brazylii :wink: tak więc nie masz amorków chińskich 8)

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: Art »

Panowie, ten zderzak do 120 tki, nawet chiński będzie pasował jak złoto. Nie ma co się rozwodzić nad technologią czy materiałem bo to jest kowalski segment i zawsze zadziała -jak sztacheta z płotu :D Sam chyba sobie coś takiego wstawie i cieszy mnie w miare rozsądna cena. w ogóle jest tego gównianego szpeju tyle po markowych stawkach, że człowiekowi się chce kupić blachę i spawacza z ukariny :D

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: Kwieczor »

Art pisze:Panowie, ten zderzak do 120 tki, nawet chiński będzie pasował jak złoto. Nie ma co się rozwodzić nad technologią czy materiałem bo to jest kowalski segment i zawsze zadziała -jak sztacheta z płotu :D Sam chyba sobie coś takiego wstawie i cieszy mnie w miare rozsądna cena. w ogóle jest tego gównianego szpeju tyle po markowych stawkach, że człowiekowi się chce kupić blachę i spawacza z ukariny :D
Art - pasował to będzie, wyglądał też, gałęzie i krzaczory też ogarnie...

... ale wyciągarki bym do niego nie montował, chyba, że dla ozdoby...

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: Art »

Kwieczor pisze:... ale wyciągarki bym do niego nie montował, chyba, że dla ozdoby...
W 120 prawdopodobnie wyciagarka będzie właśnie do ozdoby :) Auto to nie jest tzw. pompą do gnoju, to i zarówno czestość użycia wyciagarki jak i jego intensywność będzie zapewne niewielka.
Jak ktoś ma ciśnienie, to sobie wspawa blachy na pół centymetra - wytrzymałość będzie pewna, a zaoszczedzona kasa na przyjemności - no chyba, ze przyjemnością jest posiadanie ARB, samo w sobie i czarowanie kolegów gdzieś na leśnych ścieżkach :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: kylon »

Ja tam znam wiele j120 co wyciągarki mają i używają. Paru kolegów też tego auta w błocie używa.

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: Cooder »

Jeśli wyciągarka dla ozdoby, a auto do lekkiego offroadu, to po co w ogóle kawał tandetnego, żelaznego (i "nielegalnego") mela z przodu?

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: Remiołek »

Gdzieś w tej dyskusji cena vs wysoka cena ucieka czynnik bezpieczeństwa. A już parę razy szeroko były komentowane latające uchwyty, dziury w autach, a nawet niestety wypadki śmiertelne poprzez używanie wydumek garażowych, poczynionych na "wygląd", a nie praktykę. Mam proste przełożenie: jak coś do auta montuję, to po to by to działało i to bezpiecznie dla użytkownika. Zakładam też, że duża firma wkłada w badania bezpieczeństwa produktu niemało wysiłku, a i też kosztów. Sam na swoim Kartofelwagenie mam zderzak i płytę home made- ale zakup poprzedziłem zebraniem informacji o tym czy jest to twór bezpieczny i nadający się do użytku. Doskwiera mi natomiast mocno brak homologacji. W razie jakiegoś zdarzenia drogowego przepadam z kretesem. A, że homologacja to dodatkowe koszty dla firmy to cena robi się wysoka. Ale jest to cena bezpieczeństwa i legalności- a tego Pan Kazio nie da niestety.

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: PePe »

kylon pisze:Pytania zaczynają być męczące :mrgreen:
Kup tego chińczyka i będzie super bo tanio :wink:

Wczoraj moje dzieci były u dziadków. Kupili oni zestaw starych gier typu chińczyk, bingo, domino itp.
Opakowania super i budzące zaufanie:
- Na opakowaniu domina - w środku super białe klocki wysokiej jakości (ze zdjęciem). W środku były czarne do wycięcia z zadziorami.
- Na opakowaniu bingo. Zestaw zawiera przezroczyste żetony. W środku obleśne czerwone nieprzezroczyste kółka i filigranowe samo wyginające się karty do gry.

Jaki był napis na pudełku- Made in China :mrgreen:
Na oryginalnych częsciach z ASO TOYOTY juz na coraz wiekszej ilosci pudełek widnieje MAde in China - a zabawki z logo nadgryzionego Jabłka kto robi a płacicie gruba kase . ja na waszym miejscu zadzwonił do http://www.fabryka4x4.pl" onclick="window.open(this.href);return false; zapłacił około 2000zł i zrobili by supeeer zderzak

ODPOWIEDZ