SILNIK DIESLA WOLNO SIĘ GRZEJE!!! CZY TAK MA BYĆ?

Moderator: luk4s7

CB4
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2011, 19:09
Auto: KZJ12
Kontakt:

SILNIK DIESLA WOLNO SIĘ GRZEJE!!! CZY TAK MA BYĆ?

Post autor: CB4 »

Witam.
W mojej J12 silnik d4d 120 kw wolno się nagrzewa. Trzeba przejechać sporo kilometrów zanim osiągnie temperaturę roboczą. Zauważyłem ,że wiatrak pracuje zaraz po odpaleniu nawet zimnej jednostki. Po wyłączeniu mam wrażenie ,że silnik szybko stygnie i znowu potrzeba sporo czasu zanim się nagrzeje. Dodam ,że w trakcie jazdy temperatura po nagrzaniu silnika utrzymuje się. Może wiecie co jest przyczyną lub może tak ma być? Z góry dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: SILNIK DIESLA WOLNO SIĘ GRZEJE!!! CZY TAK MA BYĆ?

Post autor: Kwieczor »

zdefiniuj "wolno" i "sporo kilometrów"
u mnie 2,5 d4d ciepły nadmuch daje po jakiś 5 minutach przy temperaturze ok zera i włączonym pwr heat

jak jadę 2 km do sklepu i z powrotem - to nawet nie zdąży wskazówka się podnieść za bardzo

CB4
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2011, 19:09
Auto: KZJ12
Kontakt:

Re: SILNIK DIESLA WOLNO SIĘ GRZEJE!!! CZY TAK MA BYĆ?

Post autor: CB4 »

Dziś rano przy temperaturze ok 2 st. musiałem przejechać ok 15 km zanim strzałka temperatury osiągnęła odpowiedni poziom. Jeżdząc tylko po mieście po kilka ,kilkanaście kilometrów wychodzi na to, że silnik jest cały czas niedogrzany, a jak już się nawet nagrzeje to po 15 minutowym postoju strzałka temperatury spada do zera.

Kameleon

Re: SILNIK DIESLA WOLNO SIĘ GRZEJE!!! CZY TAK MA BYĆ?

Post autor: Kameleon »

Sprawdź termostat czy nie jest zawieszony w pozycji otwartej i poziom płynu chłodniczego.

CB4
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2011, 19:09
Auto: KZJ12
Kontakt:

Re: SILNIK DIESLA WOLNO SIĘ GRZEJE!!! CZY TAK MA BYĆ?

Post autor: CB4 »

Poziom płynu jest ok, więc chyba muszę sprawdzić termostat. Nie jestem pewien , ale będe go szukać na wylocie dolnej rury od chłodnicy czy mam racje?
pozdr

macmal2
Posty: 41
Rejestracja: 08 lip 2010, 23:15
Auto: LC120
Kontakt:

Re: SILNIK DIESLA WOLNO SIĘ GRZEJE!!! CZY TAK MA BYĆ?

Post autor: macmal2 »

3,0 D4d nagrzewają się bardzo szybko.
U mnie w zasadzie po 2-3 km juz leciuteńko dmucha ciepłym, po 3 kolejnych juz jest norma.
Temperatury na zewnatrz jak teraz.
Więc na 100% zachowanie Twojego nie jest normalne.

grzech
Posty: 304
Rejestracja: 01 wrz 2011, 10:05
Auto: Mercedes G W463. By?o kzJ90 3.0 TD,
Rav4 2009 2.0VVTi, Yamaha FJR 1300, Rav4 2014 2.0VVTi
Kontakt:

Re: SILNIK DIESLA WOLNO SIĘ GRZEJE!!! CZY TAK MA BYĆ?

Post autor: grzech »

jak chcesz zeby w miare szybko dobrze grzało i żeby silnik też szybko sie rozgrzewał to przez pierwsze 2 do 3 km jedź z wyłączonym ogrzewaniem, aby woda nie przyepływała przez nagrzewnicę. i dopiero potem włącz grzanie- ja tak robie i zawsze szybko się grzeje. A tak jak od początku masz załączone to sporo dłuzej to trwa no i silniki zimny wiecznie na krótkich odcinkach.

ODPOWIEDZ