J100 - regeneracja przekładni kierowniczej

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: J100 - regeneracja przekładni kierowniczej

Post autor: aadamuss »

Dziękuję Kylon za szybką odpowiedź. Kiedy i za ile? Pisz na priv lub mail.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: J100 - regeneracja przekładni kierowniczej

Post autor: kylon »

Pisz bezpośrednio do Daniela z dw do mnie.
Daniel@wyprawa4x4.pl

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: J100 - regeneracja przekładni kierowniczej

Post autor: aadamuss »

Napisałem i czekam na info. Pozdr adam

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: J100 - regeneracja przekładni kierowniczej

Post autor: kylon »

Ok

Lancer176
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2017, 08:53

Re: J100 - regeneracja przekładni kierowniczej

Post autor: Lancer176 »

Witam. Najprawdopodobniej również stoję przed koniecznością naprawy maglownicy z powodu właśnie myszkowania po drodze i ogólnie dziwnego zachowania układu kierowniczego. LC100 z 2006 roku, więc pewnie VGRS tak? Moje pytanie o zamiennik po VIN sklep motoryzacyjny znalazł za 875 zł. Nie wiem niestety czy to będzie to bo cena można powiedzieć śmieszna, ale chyba zaryzykuję a starą dam do regeneracji. Czy darować sobie regenerację i kupić nową przekładnie na wyprawa4x4? Tylko ta cena, obecnie 6990 zł trochę odstrasza. Jeszcze pytanie czy od przekładni może się zdarzać coś takiego że od czasu do czasu na zakręcie w prawo jadąc tak powiedzmy powyżej 60 kmh na suchej drodze auto wyczuwa poślizg i załącza kontrole trakcji przyhamowując jednocześnie? Jest to mało przyjemne i trochę niebezpieczne. Dziękuję za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: J100 - regeneracja przekładni kierowniczej

Post autor: sebastian44 »

Z Twojego opisu @Lancer wynika że niezłe cuda Ci sie dzieją z samochodem. Czy diagnozował go mechanik? Skąd pomysł że to właśnie przekładnia kierownicza?
To mogą być końcówki drążków, drążki kierownicze, tuleje zawieszenia, źle ustawiona, rozjechana zbieżność. Wiele czynników. Za 875 zł to ja nie wiem z czego jest ta przekładnia chyba z Cinquecento.

Sprawdz dokładnie co dolega temu samochodu i wtedy naprawiaj.

Lancer176
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2017, 08:53

Re: J100 - regeneracja przekładni kierowniczej

Post autor: Lancer176 »

Końcówki drążków nowe. drążki kierownicze ok. Tuleje również w porządku. To się zdarza sporadycznie i moje pytanie czy przekładnia może mieć z tym coś wspólnego czy nie, bo przekładnia do roboty to swoją drogą jest na pewno. Owszem bardzo się zdziwiłem z tą przekładnią za 875 zł dlatego pytałem czy ktoś może coś wie na ten temat bo pieniądze żadne a może na czas regeneracji oryginalnej wytrzyma.

Lancer176
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2017, 08:53

Re: J100 - regeneracja przekładni kierowniczej

Post autor: Lancer176 »

Od czasu do czasu zapalają się również te kontroli vsc i trc off

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: J100 - regeneracja przekładni kierowniczej

Post autor: kylon »

A może warto najpierw zdiagnozować co tam się dzieje. Może masz problem z czujnikiem położenia kierownicy przy VGRS choć poza zaświeceniem nie powinno ściągać ani stukać. Rozumiem, że tuleje nowe oryginalne lub markowe a nie znalezione przez sklep jak ta przekładnia? Na myszkowanie mogą mieć też wpływ tylne powybijane tuleje wahaczy i panharda.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: J100 - regeneracja przekładni kierowniczej

Post autor: aadamuss »

Za kilka stówek to raczej żadnej dobrej przekładni nie kupisz. Jeśli takie zachowanie jest caly czas to latwo znaleźć. U mnie po przejechaniu okolo 6000 km nic sie nie pojawiło- trudno powiedzieć co było przyczyną. I dalej nie wiem czy mam ten vgrs czy nie mam :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Lancer176
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2017, 08:53

Re: J100 - regeneracja przekładni kierowniczej

Post autor: Lancer176 »

Odpisywałem i gdzieś moja wiadomość zaginęła. Kontrolki zaświecają się raz na jakiś czas podczas jazdy i nie ma to nic wspólnego z tym że auto załącza system bo wydaje mu się że wpada w poślizg. Kontrolki i system antypoślizgowy nie występują razem. Ani raz się nie zdarzyło żeby włączył się system antypoślizgowy i zaświeciły kontrolki. Co do czujnika połozenia kierownicy to gdzie go szukać i czy komputer pokaże jego usterkę? Dodam jeszcze że przy np zawracaniu czyli na pełnym skręcie często jest tak że po wyprostowaniu kół kierownica jest krzywo i dopiero po chwili wraca na swoje miejsce. Tuleje wydaje mi się że są ok bo nie dawno na przeglądzie były dobre a jedyne co końcówki drążków wyszły i zostały wymienione. Zgodnie z sugestią przyjrzę się jeszcze tyłowi bo tego nie brałem pod uwagę.

Lancer176
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2017, 08:53

Re: J100 - regeneracja przekładni kierowniczej

Post autor: Lancer176 »

Domyślam się że to jakieś dziadostwo i nie zamierzam tego nawet zakładać. Problem w tym że to nie jest cały czas. Miałem już dosyć mocno zdarte opony i myślałem że może to jest przyczyną. Przez tydzień było ok i już się cieszyłem ale wczoraj znów się to stało.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: J100 - regeneracja przekładni kierowniczej

Post autor: kylon »

A może masz wywalone gumy mocowania przekładni kierowniczej i zwyczajnie Ci się przestawia. Czujnik jest na grodzi na kolumnie kierowniczej. Komputer porządny pokarze a nawet da się go skalibrować. Z iPhona czy nawet Boshem tego nie zrobisz.

Lancer176
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2017, 08:53

Re: J100 - regeneracja przekładni kierowniczej

Post autor: Lancer176 »

Dzięki. Sprawdzę to wszystko

Awatar użytkownika
Maxym
Posty: 16
Rejestracja: 07 lut 2019, 07:29

Re: J100 - regeneracja przekładni kierowniczej

Post autor: Maxym »

Dzień dobry.
Prześwietliłem wątek, jednak szukam aktualnych, przejrzystych informacji.
Mianowicie, cieknie przekładnia z VGRS, i pytanie czy da się to aktualnie regenerować? Jeśli tak, to posiada ktoś namiary na sprawdzony warsztat?

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ