mechanizm wycieraczek - zużyte ośki

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

mechanizm wycieraczek - zużyte ośki

Post autor: seburaj »

Panowie, mam skrajne wy.ebane, znaczy zuzyte :wink: maksymalnie oski w mechaniźmie wycieraczek (zwłaszcza tą po stronie pasażera - total demolka)

mianowicie chodzi o to:

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_199807 ... _8501.html

czesc oznaczona jako 85160, oczywiscie bez tych popychaczy, bo te są zdrowe :wink:

do ASo boje sie dzwonic, na szrotach tego niewiele (zapewne idzie na przerobki anglikow)
cwiczyl ktos temat ? czy ten mechanizm jest identyczny jak w J80?


a tak btw to toyota ma jakis problem z tym elementem - jak mialem 70tke to tez te tulejko-ośki sie zużyły a na dodatek pozacierały :evil:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: mechanizm wycieraczek - zużyte ośki

Post autor: seburaj »

apdejt - może sie komuś kiedys przyda :wink:

mianowicie element ten występuje równiez jako całość w ASO, cena podobna jak powyżej (około 1000 PLN) - co ciekawe, według ich mądrego programu mechanizm pasuje tylko do J100, odpada zatem ewentualna kompatybilność z J80

używek z europejczyków na rynku wtórnym brak, są sporadyczne używki z anglików - według zeznań handlarzy pasujące do wersji europejskiej (z silnikiem nie pasuje, ale same mechanizmy się nadają)

zamówiłem taką używkę z anglika, sprawdzę :mrgreen:

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: mechanizm wycieraczek - zużyte ośki

Post autor: Tuco »

Witaj,

w razie czego możesz się przyłączyć do mojego zamówienia z http://www.toyotapartscheap.com

Pozdrawiam,

Tuco

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: mechanizm wycieraczek - zużyte ośki

Post autor: seburaj »

niezależnie od tego, ze ciężko tam coś znaleźć (na tej stronie znaczy) - pozostane jednak przy używce na rynku lokalnym, dzięki 8)

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: mechanizm wycieraczek - zużyte ośki

Post autor: Tuco »

$202 dolary ;)

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: mechanizm wycieraczek - zużyte ośki

Post autor: seburaj »

w kwestii podsumowania wątku - założony z powodzeniem został mechanizm wycieraczek z anglika, który po podmianie jednego z "patyków" pasuje doskonale :wink:

Maciek
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Re: mechanizm wycieraczek - zużyte ośki

Post autor: Maciek »

Mam pytanie czy ktoś wymyślił patent na naprawę tego mechanizmu. U mnie zużył się plastikowy element na końcu cięgna które łączy się z silnikiem. Udało mi się, bez rozbierania podszybia, wyjąć sinik i nałożyć cięgno na kulkę ale po kilku minutach pracy wycieraczek znowu to zeskoczyło i po dwóch kolejnych "naprawach" już wiem, że to nie ma sensu. Wiem, że jest taki sposób aby przewiercić kulkę i założyć śrubkę z podkładką ale może ktoś już to przerabiał i coś wykombinował ? Dzięki

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2080
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: mechanizm wycieraczek - zużyte ośki

Post autor: Jake »

Mialem dokladnie to samo w Oplu Fronterze - z tym ze tam odpadalo ciegno od wycieraczki po stronie kierowcy. Niebotycznie denerwujace. Naprawilem to po prostu zmieniajac na niezutywa uzywana czesc. W Przypadku J100 jesli dobre uzyki sie nie zdarzaja kupowalbym nowki, nie lubie prowizorki ze srubkami cudami itp...

Awatar użytkownika
Kabal
Posty: 78
Rejestracja: 11 mar 2020, 10:45
Auto: HDJ100

Re: mechanizm wycieraczek - zużyte ośki

Post autor: Kabal »

nówka kosztuje ok 700 zł u belniaka.

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: mechanizm wycieraczek - zużyte ośki

Post autor: Darek_LC_J95 »

Jake pisze:
14 gru 2022, 01:05
Mialem dokladnie to samo w Oplu Fronterze - z tym ze tam odpadalo ciegno od wycieraczki po stronie kierowcy. Niebotycznie denerwujace. Naprawilem to po prostu zmieniajac na niezutywa uzywana czesc. W Przypadku J100 jesli dobre uzyki sie nie zdarzaja kupowalbym nowki, nie lubie prowizorki ze srubkami cudami itp...
No właśnie Opel Frontera to nic innego jak Mistubishi Amigo, czyli japończyk w niemieckiej skórze, stąd podobne rozwiązania.

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2080
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: mechanizm wycieraczek - zużyte ośki

Post autor: Jake »

Opel Frontera to nie Mistu tylko Isuzu, ale reszta sie zgadza.... czesto mowilem na to niemiecka fantazja na temat japonskiego samochodu produkowana w Anglii ;) Zmian Rodeo vs Amigo jednkowoz bylo sporo. Zupelnie inaczej niz w przypadku Opla Montereya ktory jest calkowita kserokopia Isuzu Troopera.
A co do wycieraczek - mysle ze akurat mechanizm na kulkowych przegubach jest rozwiazaniem tak powszechnym ze wystepuje jesli nie we wszystkich to przynajmniej w 3/4 samochodow na rynku.

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: mechanizm wycieraczek - zużyte ośki

Post autor: Darek_LC_J95 »

Całkowita prawda.
Mistubishi to raczej Pajero :). A Amigo to Isuzu, a propos fajny Opel Frontera stoi w mojej okolicy.
Opel współpracuje z Isuzu, często korzystał z ich diesla 1,7D.
Generalnie Niemcy wykorzystują japońskie rozwiązania, na ten przykład Volkswagen współpracował z Toyotą i powstało Taro.

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2080
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: mechanizm wycieraczek - zużyte ośki

Post autor: Jake »

A wlasnie, skoro juz temat wyplynal. Taro to jest dokladnie to samo co Hilux czy sa jakie zmiany??

Maciek
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Re: mechanizm wycieraczek - zużyte ośki

Post autor: Maciek »

Wracając do wycieraczek, nowy mechanizm w toyocie kosztuje 110 zł i 6 tyg. oczekiwania, ale znalazłem coś takiego w sieci:
https://www.fruugo.pl/wiper-linkage-mot ... BQQAvD_BwE

Maciek
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Re: mechanizm wycieraczek - zużyte ośki

Post autor: Maciek »

Faktycznie, znalazłem ten mechanizm u Belniaka i ma on numer 85150-60230, (po podaniu modelu i rocznika) natomiast według mojego katalogu ma on oznaczenie 85150-60200
Jak można sprawdzić czy będzie to pasowało do mojego auta?

ODPOWIEDZ