V8 2UZ-FE 4.7L 2006r. i "duży przegląd"

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Arkham
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2021, 06:38
Auto: UZJ 100
Kontakt:

V8 2UZ-FE 4.7L 2006r. i "duży przegląd"

Post autor: Arkham »

Cześć.

Już lada chwila na blacie zagości 400.000 km i powoli przygotowuję się do potocznie nazywanego "dużego przeglądu" na 100.000 km.

Czy na te 4 x 100.000 km, według Waszej wiedzy, wymagane jest jeszcze coś ponad "typowe" zalecenia FSM?
Samochód od 100.000 km jest na "podtlenku biedy" :D i chodzi aksamitnie.

Pomijając regularne interwały olejowo-filtrowe i bieżące potrzeby eksploatacyjno-serwisowe z tego co widzę to czeka mnie:

- wymiana świec,
- wymiana płynu chłodniczego (termostat :?: ) + inspekcja przewodów chłodniczych (ewentualnie wymiana) + wymiana sławetnych łączników "T"
- wymiana płynu AHC (tak nadal mam i nadal działa :wink: )
- filtr paliwa
- wymiana płynu hamulcowego
- wymiana płynu hydraulicznego
- smarowanie łożysk przednich kół (ewentualnie wymiana)

Czy o czymś zapomniałem lub nie mam wiedzy?
Co ewentualnie radzilibyście jeszcze wziąć pod uwagę?

Zdaję sobie oczywiście sprawę, że do każdego samochodu podchodzić należy indywidualnie bo nie każde auto przy danym przebiegu będzie wymagać tych samych interwencji w tym samym interwale czasowym ale może z Waszego doświadczenia polecacie coś profilaktycznie "nadprogramowo" sprawdzić, wymienić, zwrócić uwagę?

Nigdzie nie widzę ewidentnych zaleceń odnośnie wymiany oleju w skrzyni biegów.
Jedyne enigmatyczne zalecenie to wymiana w przypadku używania samochodu "w ciężkich warunkach" ale nie widzę jakiegoś konkretnego interwału czasowego. Co do mojej opinii to auto używane jest w "normalnych warunkach" okresowo wjeżdżając w technicznie "umiarkowany" teren bez topienia po klamki i wali o przetrwanie. Skrzynia pracuje płynnie - bez żadnych problemów i dziwnych zachowań.
Wymieniać? Nie wymieniać?

Chętnie posłucham wszelkich porad doświadczonych już na tym polu serwisowych "wyg."

Podziękował i Wasze zdrowie 8)

Obrazek

ODPOWIEDZ