AHC regulacja wysokości przedniego zawieszenia PROBLEM

Moderator: luk4s7

bodo735
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:15

AHC regulacja wysokości przedniego zawieszenia PROBLEM

Post autor: bodo735 »

Cześć!
Mam problem ze swoją 100,
Po wymianie czujnika wysokości zawieszenia przód, wysokosc została złe ustawiona.
Przód stoi za wyskoko a tył za nisko.
Pomiar od dołu błotnika do piasty koła w calch
wysokości N
Przód 22
Tył 21
Na wysokości L
Przód 19.75
Tył 19.5
Do HI nie chce się podnieść

Według serwisowki powinno być na N
Przód 19.75
Tył 20.5

No i jest problem, widać ze kat gornego wahacza nie wyglada dobrze, ogólnie widać ze przód jest za wysoko.
Jak skręcam na maxa to czasem odezwie się zawiesznie.

Nie mam komputera czy mogę obniżyć ustawienia w sposób manualny?
Jest opcja żeby pod domem opuścić przód do normalniej wysokości?

Dodam ze jak nawet zejdzie na nisko czyli tak jak powinno być to i tak ja podniesie po przekroczeniu 40km/h

Dzięki

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: AHC regulacja wysokości przedniego zawieszenia PROBLEM

Post autor: kylon »

Wszystko można ręcznie tylko czy warto? Czy nie lepiej jednak podjechać gdzieś gdzie ogarniają i mają komputer. Ustaw na oko zatem wszystkie czujniki w pozycji środkowej i zacznij walkę z regulację poszczególnych. W połowie wysokości powinien być neutral. Zawsze powyżej 40 km/h opuści lub podniesie do N. Tak jest skonstruowane to zawieszenie.

bodo735
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:15

Re: AHC regulacja wysokości przedniego zawieszenia PROBLEM

Post autor: bodo735 »

Wymieniłem u ciebie wszystkie amorki, plyn i kilka drobiazgów pare lat wstecz i byłem naprawdę zadowolony.
Jak robiłem zawieszenie to oddałem wahacze do piaskowania lakieru proszkowego i wymieniłem w nich gumy oraz sworznie. To był błąd jeżeli chodzi o górny wahacz bo po kilku latach przegnilo mocowanie czujnika.
Stało się to na autostradzie, przód odpadł złapałem na trytke podniósł się i dojechałem do Wrocławia. Oddałem do „super” warsztatu i się zaczęło.
Wymieniony wahacz, założony czujnik, auto oddanie.
Nie podnosi się. Reklamacja. 3 tyg diagnostyki myślenia i wymyślili ze czujnik uszkodzony. Czujnik wymieniony a auto raz reaguje na zmianę położenia a raz nie, powiedzieli ze wina tylnego zawieszenia ze coś tam się nie układa i dlatego czujnik nie czyta czasem.
Problem taki ze robiłem to zdalnie. Mieszkam w uk i kolega odbierał auto ja później jechałem na poprawkę i znowu kolega odebrał. Auto w końcu u mnie ale jest problem z ta wysokością.
Dzwoniłem do kilku warsztatów a żaden nie chce się podjąć, wiec muszę to jakoś ogarnąć.
Dodam ze przed usterka z urwanym mocowaniem w wahaczu wszyskto działało bdb.

Czyli tak jak teraz jest na N przestawić czujniki niżej na wyłączonym silniku, odpalić i zobaczyć co jest i tak aż do pełni szczęścia?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: AHC regulacja wysokości przedniego zawieszenia PROBLEM

Post autor: kylon »

Tak. Zacznij od ustawienia tego na środku. Upewnij się, że każda regulacja działa żeby znowu czegoś nie pourywać.

bodo735
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:15

Re: AHC regulacja wysokości przedniego zawieszenia PROBLEM

Post autor: bodo735 »

Głupie pytanie ale zapytam.
Auto musi stać na równym podłożu. W sensie prosto w poziomie nie na pochyłe.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: AHC regulacja wysokości przedniego zawieszenia PROBLEM

Post autor: kylon »

Raczej nie powinno to mieć znaczenia ale postaw na równym.

bodo735
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:15

Re: AHC regulacja wysokości przedniego zawieszenia PROBLEM

Post autor: bodo735 »

Ustawiłem auto na dźwigienkach i było ok, do ideału brakowało 1/4cala miałem 20 a powinno być 19.75 z przodu, srodek piasty do nadkola. Regulacja działała na każdej wysokości obniżał się i szedł do gory. Pięknie. Dziś po małej trasie 60km auto poszło do gory, regulacja nie działa. Stoi na N przód mam na 21.75 cala. Podniósł się samoczynnie. Kiedyś kupiłem kabel i techstrema z 3/4 lata temu, udało się zainstalować, połączyć z autem i wyskoczył mi błąd C1776 front wheels speed sensor signal.
Poczytałem i wychodzi ze przerwa w obwodzie czujnika aha albo problem w czujniku.
I teraz pytanie
Czy jest mozliwosc ze założony tani czujnik za 170zl bo taki mi założyli szwankuje?
Czy diagnostyka programem texa ma sens, pytam bo tym działali w warsztacie i nie wykazało żadnych błędów a winę na to ze raz działa raz nie działa zrzucili na tylne zawieszenie

Reasumując zamontowali taniego chińczyka i przez to może być problem?
Jest mozliwosc żeby go pomierzyć multimetrem?

Dzięki

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: AHC regulacja wysokości przedniego zawieszenia PROBLEM

Post autor: kylon »

Ja nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Znajomi z dużymi serwisami przyjeżdżają do nas z AHC bo im ich komputery nie ogarniają. No o czujnik? Co mam Ci powiedzieć. Da się pomierzyć. Gdzieś na forum było nawet opisane jak to zrobić. W manualu też jest.

bodo735
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:15

Re: AHC regulacja wysokości przedniego zawieszenia PROBLEM

Post autor: bodo735 »

wracam do tematu, juz wiem co jest nie tak,
blad skasowany c1776 nie powraca, powstal daltego ze ustawilem czujniki recznie bez komputera i "nowy czujnik" a raczej sam potencjometr jest kompletnie zle skalibrowany, (wsadzili najtanszego chinczyka pewnie) i gdy ustawilem je z pomoca miarki ciegna tak samo i taka sama dlugosci wskazania mialem -2.1 i 2,8 przod i tyl -0,1 cala czyli roznica prawie 5 cali miedzy przodem dlatego wyrzucil blad

ramie oryginalnego czujnika (lewa strona) jest po srodku mocowania w wahaczu i skrecone na 35mm od przegubu do przegubu techstream pokazuje 0
ramie wymienionego czujnika (prawa) musi byc na dole whacza i rozkrecone na maxa 7cm i pokazuje -0.2 cala

musze wymienic wymieniony czujnik i opuscic na czujnikach o 1,75 cala i wtedy bedzie stala tak jak nalezy

moje pytanie jezeli opuszcze i wartosc bedzie -1,75 i auto bedzie stalo tak jak serwisowka nakazuje czy mam mozliwosc reset w sterowniku zeby zapisalo mi te zadane wartosci jako moje zero?

poprostu chcialbym ustawic odpowiednia wysokosc w pozycji N i zeby komputer widzial je jako zadane 0


Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-Uu9fGnCbZo
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-29i9Zo428Z
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-hsOttg6EQv

i zawieszenie pozycje N LO HI
na tym czujku bo bie moge go dac nizej, opuscilem czujnik lpiac na trytke ponizej uchwytu i opadla na N do 18,5, wiec jestem przekonany 100% ze to wina czujnika, oni nawet nie wymienili czujnika tylko potencjometr a nie ma mozliwosci manualnej zmiany jego polozenia bo dzwigienka ma wyzlobienie i pasuje tylko w jednym polozeniu

Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-X1T8f1lNbQ
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-MvqZfFcZVd
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-ZQHQuxYSkt

dzieki

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: AHC regulacja wysokości przedniego zawieszenia PROBLEM

Post autor: Rokfor32 »

Z tego co kojarzę na temat tego systemu - to NIE.

Znaczy się - układ nie "uczy" się pozycji - ino trzeba regulatorami (na łącznikach) wyznaczyć żądaną wartość odczytu wysokości.

ODPOWIEDZ