Wyciek z półosi prawej tylny most.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Wyciek z półosi prawej tylny most.

Post autor: rembacz »

Panowie pokusić się na wymianę samego uszczelniacza wraz z bieżnią czy obligatoryjne wymiana całego kompletu z łożyskiem? Łożysko jako tako nie wykazuje żadnych objawów zużycia mierząc zegarem zgodnie z dtr.

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2141
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Wyciek z półosi prawej tylny most.

Post autor: Jake »

Zwykle uszczelniacz pada gdy pada lozysko. Mozesz sprobowac zmienic sam uszczelniacz ale musisz sie liczyc z mozliwoscia ze po kilku dniach/tygodniach problem powroci i bedziesz musial zmienic caly komplet.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18026
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wyciek z półosi prawej tylny most.

Post autor: kylon »

W J100 jest też ważne prawidłowe zamontowanie pierścienia na półosi po którym pracuje uszczelniacz.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8359
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wyciek z półosi prawej tylny most.

Post autor: Rokfor32 »

Generalna zasada jest taka, że wymienia się komplet. Bo jeżeli jest wyciek oleju - to ten olej przedostaje się też do łożyska, i zainstalowany tam smar przestaje być smarem (ulega rozrzedzeniu i wypłukaniu). Teoretycznie można by zdrowe łożysko zostawić - ale trzeba je otworzyć, i wypłukany smar uzupełnić.

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Wyciek z półosi prawej tylny most.

Post autor: rembacz »

kylon pisze:
05 maja 2023, 12:14
W J100 jest też ważne prawidłowe zamontowanie pierścienia na półosi po którym pracuje uszczelniacz.
Jakieś wskazówki prawidłowego montażu?

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Wyciek z półosi prawej tylny most.

Post autor: rembacz »

rembacz pisze:
05 maja 2023, 17:25
kylon pisze:
05 maja 2023, 12:14
W J100 jest też ważne prawidłowe zamontowanie pierścienia na półosi po którym pracuje uszczelniacz.
Jakieś wskazówki prawidłowego montażu?
Dzięki Kylon :(

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Wyciek z półosi prawej tylny most.

Post autor: rembacz »

Znalazłem zestaw SNR . Może być?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18026
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wyciek z półosi prawej tylny most.

Post autor: kylon »

rembacz pisze:
06 maja 2023, 10:39
rembacz pisze:
05 maja 2023, 17:25
kylon pisze:
05 maja 2023, 12:14
W J100 jest też ważne prawidłowe zamontowanie pierścienia na półosi po którym pracuje uszczelniacz.
Jakieś wskazówki prawidłowego montażu?
Dzięki Kylon :(
Czy ja mam obowiązek śledzić forum 24/h? Chyba się komuś coś pomyliło!!! Jestem na urlopie. A nawet gdybym nie był nie mam obowiązku w trybie pilnym nauczania.

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Wyciek z półosi prawej tylny most.

Post autor: rembacz »

kylon pisze:
06 maja 2023, 11:29
rembacz pisze:
06 maja 2023, 10:39
rembacz pisze:
05 maja 2023, 17:25

Jakieś wskazówki prawidłowego montażu?
Dzięki Kylon :(
Czy ja mam obowiązek śledzić forum 24/h? Chyba się komuś coś pomyliło!!! Jestem na urlopie. A nawet gdybym nie był nie mam obowiązku w trybie pilnym nauczania.
No musisz 😁 bo inaczej formu padnie😁. Kylon przejdź do szczegółów jak już ziarno zasiałeś😉

jannickz
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2024, 08:25

Re: Wyciek z półosi prawej tylny most.

Post autor: jannickz »

Jeśli uszczelniacz jest uszkodzony i pozwala na przedostawanie się wody lub brudu do łożyska, to nawet jeśli łożysko jest w dobrym stanie, to może ulec uszkodzeniu w krótkim czasie. W takim przypadku wymiana samego uszczelniacza i bieżni będzie tylko tymczasowym rozwiązaniem. Wymiana samego uszczelniacza i bieżni jest zazwyczaj tańsza i szybsza niż wymiana całego kompletu. Jeśli nie masz dużo czasu ani pieniędzy, to wymiana samego uszczelniacza i bieżni może być dobrym rozwiązaniem.

Jeśli uszczelniacz jest w dobrym stanie i nie pozwala na przedostawanie się wody lub brudu do łożyska, to możesz pokusić się na wymianę samego uszczelniacza i bieżni. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli łożysko nie wykazuje obecnie żadnych objawów zużycia, to może ulec uszkodzeniu w przyszłości.

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Wyciek z półosi prawej tylny most.

Post autor: lecchu »

O, AI nas odwiedziła. Witamy ;)

jannickz
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2024, 08:25

Re: Wyciek z półosi prawej tylny most.

Post autor: jannickz »

jannickz pisze:
20 sty 2024, 08:31
Jeśli uszczelniacz jest uszkodzony i pozwala na przedostawanie się wody lub brudu do łożyska, to nawet jeśli łożysko jest w dobrym stanie, to może ulec uszkodzeniu w krótkim czasie. W takim przypadku wymiana samego uszczelniacza i bieżni będzie tylko tymczasowym rozwiązaniem. Informacje na temat łożysk można znaleźć na stronie https://en.tradebearings.com/Wymiana samego uszczelniacza i bieżni jest zazwyczaj tańsza i szybsza niż wymiana całego kompletu. Jeśli nie masz dużo czasu ani pieniędzy, to wymiana samego uszczelniacza i bieżni może być dobrym rozwiązaniem.

Jeśli uszczelniacz jest w dobrym stanie i nie pozwala na przedostawanie się wody lub brudu do łożyska, to możesz pokusić się na wymianę samego uszczelniacza i bieżni. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli łożysko nie wykazuje obecnie żadnych objawów zużycia, to może ulec uszkodzeniu w przyszłości.
Więc niektórzy ludzie nadal mogą stwierdzić, że napisał to AI, haha. Ale myślę, że ten tekst jest w porządku. Ten, którego próbowałem, to robot bard Google.

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2141
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Wyciek z półosi prawej tylny most.

Post autor: Jake »

Wtf?! Xd

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Wyciek z półosi prawej tylny most.

Post autor: lecchu »

No ale że co? Co Cię dziwi Jake? To po prostu towarzyska AI i stara się podtrzymywać rozmowę ;)

ODPOWIEDZ