Uzj 100 aluminiowa chłodnica cieczy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Uzj 100 aluminiowa chłodnica cieczy

Post autor: rembacz »

Przyszedł czas na wymianę zmęczonej już chłodnicy wody. Ktoś ma może doświadczenie z dorabianymi aluminiowymi chłodnicami do automatu? Czy wydajność większa? Czy lepiej iść w gotowy zamiennik?
Duża część grila przysłonięta przez stalowy zderzak, wyciągarkę , panel led. Stąd pomysł o większej wydajności.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Uzj 100 aluminiowa chłodnica cieczy

Post autor: plum76 »

Ja mam customową chłodnice w aucie z silnikiem 1UZ.
Dorobienie to nie problem, zawozisz do dedykowanego zakładu i robią kopie.
Zwróć uwagę na lamelki, bo u mnie rdzeń wsadzili z chłodnic powietrza, które mają większą średnicę. Zaleta - nie zapycha się tak blotem, wada - borygo szybciej przepływa, wiec i nie chłodzi tak jak powinno. U mnie dopiero w upały 35stopni dało to o sobie znać.

Jak chcesz wydajniejszą, to chyba są tylko 2 sposoby. Zmienić materiał z którego jest zrobiona chłodnica, lub zwiększyć jej pojemność. To drugie to zależy już od miejsca pod maską. Pierwsze trudne do zrobienia bo wszyscy teraz robią z aluminium. Oryginał w moim aucie był z mosiądzu chyba.

Co do zamienników nie wypowiadam się, zapytaj Pana co robi chłodnie, to ci powie co głownie naprawia.
Paweł

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Uzj 100 aluminiowa chłodnica cieczy

Post autor: jezus »

Jak się auto nie przegrzewało to nowy zamiennik załatwi sprawę. Przy okazji wymiana wiskozy i pompy wody. Miesiąc temu zmieniałem chłodnicę po małym leśnym zdarzeniu na zamiennik firmy: Nissens, są tańsze zamienniki ... ale jakoś mnie nie przekonują. Trzy dni i chłodnica siedziała już w aucie, przy robionych na zamówienie termin może być nieznany. :-)

pinc6x6
Posty: 390
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Uzj 100 aluminiowa chłodnica cieczy

Post autor: pinc6x6 »

plum76 pisze:
30 gru 2021, 11:13
Ja mam customową chłodnice w aucie z silnikiem 1UZ.
Paweł
kto Ci ogarniał UZ ?

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Uzj 100 aluminiowa chłodnica cieczy

Post autor: rembacz »

Przez 13 lat nie było problemu z temperaturą do ostatniego jesiennego wypadu. Długi podjazd pod Borżawe i temperatura na czerwono. Co prawda chłodnica trochę podbita ale była już bardziej i dawała radę. A te Ali.......pres coś warte?

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Re: Uzj 100 aluminiowa chłodnica cieczy

Post autor: szulbor »

Od lat używam customowej chłodnicy od rosolaniec z cyprysowej. A teraz do projektu dorobili 3 chłodnice wody oleju i klimy w jednej kanapce na wymiar. Zdecydowanie polecam.

Wysłane z mojego LIO-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Uzj 100 aluminiowa chłodnica cieczy

Post autor: rembacz »

szulbor pisze:
31 gru 2021, 05:46
Od lat używam customowej chłodnicy od rosolaniec z cyprysowej. A teraz do projektu dorobili 3 chłodnice wody oleju i klimy w jednej kanapce na wymiar. Zdecydowanie polecam.

Wysłane z mojego LIO-L29 przy użyciu Tapatalka
Jakaś wyższość takiej chłodnicy od zamiennika?

Kapel
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2018, 22:55
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Uzj 100 aluminiowa chłodnica cieczy

Post autor: Kapel »

A jak z trwałością OEM vs dorabiana? U mnie leci już 2ga "nieoryginalna" na wymianę, bo od środka mam rozcięcie. I zastanawiam się, czy OEM byłaby żywotniejsza czy tak samo podatna na uszkodzenia (od strony wisko).

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Re: Uzj 100 aluminiowa chłodnica cieczy

Post autor: szulbor »

Jeśli chodzi o trwałość, to na moim przykładzie 6 lat bez problemu.

Nie znam jakości innych dorabianych czy zamienników, ale rosolaniec zajmuje się tylko tym od prawie 30 lat,

Wysłane z mojego LIO-L29 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ