Moduł diagnostyczny do UZJ100

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Arkham
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2021, 06:38
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Moduł diagnostyczny do UZJ100

Post autor: Arkham »

Hej!
Przeglądnąłem forum i w zasadzie nie znalazłem? dedykowanego posta.
Czy polecicie jakiś sensowny moduł diagnostyczny do UZJ100, który można podpiąć pod laptop lub smartfon'a (via USB?) celem podstawowej diagnostyki kodów błędów i ewentualnie ich kasowania?
Zależy mi raczej tylko na ich na odczycie celem ustalenia kalibru ewentualnej usterki w trasie i oszacowania pilności naprawy/dalszej diagnostyki.
Coś co się sprawdzi na 100% w tym modelu a nie będzie kosztować pierdyliard cebulionów.
Jeśli już coś polecicie to jaka ewentualnie aplikacja do modułu na laptop albo smartfon'a? (może być płatna).
Jeśli temat już był wałkowany a go nie znalazłem to z góry przepraszam i poproszę o ewentualnego linka do tematu.
Uszanowanie Waszmościom.

Awatar użytkownika
Arkham
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2021, 06:38
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Moduł diagnostyczny do UZJ100

Post autor: Arkham »

Panowie! Nie wszyscy na raz!
Dzięki za tak liczne podpowiedzi.
Prawie zatkało mi światłowód.

Temat ogarnąłem sobie sam.
Można usunąć.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Moduł diagnostyczny do UZJ100

Post autor: luk4s7 »

Całe szczęście że sobie poradziłeś. Uff… Fajnie też że się dzielisz swoimi doświadczeniami co i jak zrobiłeś. To bardzo się przyda komuś innemu kiedy trafi na podobny problem. Wiesz że forum działa w obie strony? Szukamy pomocy i pomagamy sobie wzajemnie. Każdy tak jak umie i ile ma czasu oraz wiedzy. Serio. Nie ma tu fachowców na etacie którzy odpowiadają za grubą kasę w maksymalnie 1 dzień.

O tym żeby się przywitać zgodnie z regulaminem czy też poszukać informacji zanim się wrzuci post z pytaniem już nawet nie wspominam…

Awatar użytkownika
Arkham
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2021, 06:38
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Moduł diagnostyczny do UZJ100

Post autor: Arkham »

Może nie za bardzo się przyłożyłeś do przeczytania pierwszego posta ale jestem na tyle rozgarnięty, że zadaję sobie trud przeglądnięcia forum zanim zadam bezsensowne lub zdublowane pytanie.

Zdaję sobie również sprawę, że nie każdy jest w stanie się od razu wypowiedzieć na każdy temat autorytatywnie choć wydawać by się mogło, że nie zadałem zbyt skomplikowanego pytania.

Ach! Powitalnia...
Bez niej nie ma życia na żadnym forum.
Uściski, gratulacje, zachwyty, komplementy...

Mości dobrodzieju - mam prośbę o skasowanie tego posta bo nie widzę takiej opcji na forum jako jego autor. Okazało się, że w zasadzie jest o niczym.

Dzięki.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Moduł diagnostyczny do UZJ100

Post autor: aadamuss »

Uzj to taki popularny model :-) i każdy użytkownik ma jakieś obd cudo :-)
Pewnie jest kilkanaście/dziesiąt w Polsce a kilka na forum.
Auto niszowe to i brak odpowiedzi.
To nie BMW :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Arkham
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2021, 06:38
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Moduł diagnostyczny do UZJ100

Post autor: Arkham »

Auto jak każde inne ze złączem OBD2.
Okazuje się, że nie ma tu dużej filozofii tylko trzeba kupić markowy skaner i tyle.
Proszę wybaczyć pośpiech ale szukałem na pilnie przed dłuższym wypadem w trasę.
Byłem przekonany, że są tu starzy wyjadacze grzebania w bebechach swoich "świaniaków" i że propozycje się będą sypać jak z rękawa a tu znienacka zapadła cisza :)

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Moduł diagnostyczny do UZJ100

Post autor: aadamuss »

Ładowanie, ciśnienie oleju, temperaturę płynu mam na kokpicie w serii. Wskaznik paliwa też :-)
Co więcej potrzebujesz ? Albo co wiecej możesz odczytać z obd?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ