J100 - okiem użytkownika

Moderator: luk4s7

Kryhu
Posty: 51
Rejestracja: 10 lis 2021, 18:11
Auto: HDJ100, LJ70, S6 C8, Touareg R5

Re: J100 - okiem użytkownika

Post autor: Kryhu »

Chiavares pisze:
24 paź 2021, 18:03
Ciekawy jestem Waszych wrażeń co do mocy/dynamiki HDJ100 na asfalcie pod górkę.

W te wakacje miałem sporo takich podjazdów i moje wrażenie jest takie, że auto męczy się strasznie. Mam koła 285/75/16, opony AT, automat 4 biegowy - to napewno nie pomaga. Ale będąc w Alpach automatem operowałem jak manualem pomiędzy 2 i L (czyli max 30 km/h) bo inaczej nie dawał rady. Kampery mnie wyprzedzały, jeśli miały miejsce. Żałowałem bardzo, że jest ten asfalt bo inaczej bym sobie reduktor załączył (spięty z blokadą centralnego) i po problemie.

Na płaskim/małych wzniesieniach jeździ mi się super.
Mam takie same koła i u mnie wprawdzie 5-biegowy manual ale właśnie wróciłem z Turcji, gdzie na południowym wybrzeżu trzeba się sporo wspinać. Podjazdy po 10km z nachyleniem 8-9% są tam bardzo częste. Mój HDJ100 ważący ponad 3t jeśli nie dopuściłem do spadku obrotów poniżej 2tys obr., to wjeżdżał bez problemu na 4 i 5 biegu bez zadyszki i dymienia.

Chiavares
Posty: 58
Rejestracja: 03 mar 2020, 22:55
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: J100 - okiem użytkownika

Post autor: Chiavares »

Wydaje mi się właśnie, że manual może robić różnicę. W automacie trudniej jest zachować wysokość obrotów bo zmienia biegu gwarantuje, że nie utrzymam 2 tys obrotów.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: J100 - okiem użytkownika

Post autor: aadamuss »

Możesz ręcznie ustawić bieg o zobaczyć jak bedzie jechał na kazdym biegu.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Chiavares
Posty: 58
Rejestracja: 03 mar 2020, 22:55
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: J100 - okiem użytkownika

Post autor: Chiavares »

Tak, wiem. Tak właśnie jechałem ustawiając na L lub 2. Na 3 już za bardzo zrzucał obroty i jadąc ciagle pod górę moc siadała.

mrsz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2017, 21:32
Auto: HDJ100

Re: J100 - okiem użytkownika

Post autor: mrsz »

Chiavares pisze:
24 paź 2021, 18:03
..... Żałowałem bardzo, że jest ten asfalt bo inaczej bym sobie reduktor załączył (spięty z blokadą centralnego) i po problemie.

Na płaskim/małych wzniesieniach jeździ mi się super.
Co prawda ja mam manual - i niby łatwiej - ale też doświadczałem podobnego żalu z braku możliwości załączenia reduktora na twardych , krętych , stromych drogach gdzie muszę jechać naprawdę bardzo wolno (np. między ludźmi, owcami, kozami itp). I jedynka to za szybko w takich sytuacjach
Manualem pewnie łatwiej - ale i tak zacząłem się zastanawiać czy jest u mnie możliwy coś takiego jak 7pin mod (możliwość rozłączenia centralnej blokady prz załączonym reduktorze) Co prawda kolega bardziej obeznany - odradzał takie mody - argumentując że przy pracującym reduktorze moment jest naprawdę serio-serio i lepiej aby się zawsze na obie osie rozkładał - stąd ta blokada centralnego dyferencjału - domyślnie jest załączona.
pozdr M

ODPOWIEDZ