Problem z Hydrauliką w LC100

Moderator: luk4s7

Mateuszex37
Posty: 29
Rejestracja: 03 maja 2021, 11:58

Problem z Hydrauliką w LC100

Post autor: Mateuszex37 »

Zawieszenie hydrauliczne LC100/Lx470

Witajcie. Kupiłem Lexusa LX47 z uszkodzonym zawieszeniem. Auto podnosi się i opada normalnie. natomiast niezależnie od wysokości jest sztywne jak taczka. Obstawiam gruszki/sfery. Pytanie jest tylko następujące. Jak stwierdzić która to gruszka jest zepsuta? Oraz czy gdyby tylko jedna padła to całe auto zrobiło by się sztywne? czy tylko konkretne koło?

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Problem z Hydrauliką w LC100

Post autor: gwt »

Trochę słabo zaczynasz. Proponuję wyjść i wejść jeszcze raz.

Mateuszex37
Posty: 29
Rejestracja: 03 maja 2021, 11:58

Re: Problem z Hydrauliką w LC100

Post autor: Mateuszex37 »

Nadrobiłem zaległość.

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Problem z Hydrauliką w LC100

Post autor: gwt »

Merytorycznie za bardzo nie pomogę ale pomogę organizacyjnie. O AHC w setce jest kilka jeśli nie kilkanaście wątków. Nie ma sensu zakładać kolejnego. Nikt pełnej diagnozy po 3 linijkowym opisie nie przedstawi i nikomu nie chce się pisać po raz kolejny tego samego.
Poczytaj to co jest już opisane w tych wątkach a zaczniesz rozumieć jak działa ten system.
Upraszczając: w sferach jest gaz oddzielony membraną od cieczy. Membrany ze starości zaczynają przepuszczać gaz, może być jakiś przeciek w całym układzie, w efekcie gazu jest coraz mniej skutkiem czego coraz mniej się kompresuje w układzie. Ciecz jest nieściśliwa stąd taczkowatość całego zawiasu.
Najlepiej byłoby gdybyś pociągnął temat w najbardziej adekwatnym wątku a ten admin mógłby skasować.

Mateuszex37
Posty: 29
Rejestracja: 03 maja 2021, 11:58

Re: Problem z Hydrauliką w LC100

Post autor: Mateuszex37 »

Ok Ja też nie jestem za tworzeniem setek wątków. Po prostu nie znalazłem na szybkości takiego. ale poszukam i tam ponownie opisze swój problem. Zatem ten niech admin skasuje.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Problem z Hydrauliką w LC100

Post autor: kylon »

A mi się nie chce odpisywać w związku z powyższym ;-)

ODPOWIEDZ