Problem z elektrycznymi szybami

Moderator: luk4s7

krupi
Posty: 61
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:04
Auto: KZJ95

Problem z elektrycznymi szybami

Post autor: krupi »

Mam problem z elektrycznie podnoszonymi tylnymi szybami w J100. Przy automatycznym podniesieniu do góry, szyba dojeżdża do końca a następnie opuszcza się do połowy.
Przeszukałem forum, znalazłem gdzieś informację, że szyby można "zresetować" poprzez przytrzymanie przycisku kilka sekund w skrajnym położeniu. Niestety nie pomogło. Przy dłuższym przytrzymywaniu w pozycji "do góry" szyba i tak po kilku sekundach zjeżdża na dół.
Czy może ktoś dokładnie opisać, jak powinna wyglądać ta procedura? Włączony silnik czy tylko zapłon? Przytrzymywać na górze, czy na dole?
Ewentualnie co innego może być problemem?

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Problem z elektrycznymi szybami

Post autor: stachu_l »

Nie wiem jak w j100 ale w j120 są różne wersje szyb jedne prostsze a drugie z zabezpieczaniami przed przytrzaśnięciem np ręki czy głowy. Te drugie mają bardziej rozbudowany układ pomiaru prądu silnika i jak napotkają opór przed końcem zamykania to się trochę cofają.
Może szyba za ciężko chodzi i układ wykrywa przeciążenie więc się cofa.
Samo strojenie/programowanie okiem po resecie polegało chyba na dwukrotnym (może trzykrotnym) ręcznym przejeździe góra-dół-góra. Bez zaprogramowania w j120 szyba działała tylko ręcznie - nie było otwierania ani zamykania do końca tylko trzeba było trzymać klawisz. Proces opisuje instrukcja obsługi.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Problem z elektrycznymi szybami

Post autor: kylon »

Kolega zapomniał dodać że auto było uderzone z tej strony. Jest albo źle coś poskładane albo kupione niewłaściwe części na szrocie.

krupi
Posty: 61
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:04
Auto: KZJ95

Re: Problem z elektrycznymi szybami

Post autor: krupi »

Gwoli ścisłości ze strony, z której nie było uderzone jest tak samo :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Problem z elektrycznymi szybami

Post autor: kylon »

A przypadkiem nie został zmieniony sterownik? Jestem w stanie pomóc ale nie na odległość.

krupi
Posty: 61
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:04
Auto: KZJ95

Re: Problem z elektrycznymi szybami

Post autor: krupi »

Spoko, dzięki. Nie oczekuję zdalnej diagnozy. Po prostu byłem ciekaw, co można sprawdzić samemu zanim zacznę zawracać głowę. Wiadomo, że najlepiej u specjalisty, ale głupio by było jak by się okazało, że wystarczy 3x pojechać szybą w górę i w doł albo odłączyć klemy z aku.

ODPOWIEDZ