Listwa isofix

Moderator: luk4s7

macbef
Posty: 34
Rejestracja: 07 sty 2017, 22:47

Listwa isofix

Post autor: macbef »

Czy istnieje możliwość dołożenia listwy isofix do fotelików dla dziecka??
Serwisy autoryzowane nie dają jednoznacznej odpowiedzi i kierują z zapytaniem do toyota motor poland..
Czy ktoś ma jakaś wiedzę odnośnie dokładania isofix do 100 z 2001r?

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Listwa isofix

Post autor: aadamuss »

Nie masz wcale czy masz jedno mocowanie? Dodatkowy zaczep w podłodze bagażnika do taśmy jest ?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Listwa isofix

Post autor: everybike »

Ja nie mam w cale , a też chętnie bym zamontował isofix. Otwory na taśmy czy haki w bagażniku są, ale one raczej nie są przystosowane do montażu listwy isofix.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Listwa isofix

Post autor: luk4s7 »

Z tego co zaobserwowałem mocowanie isofix składa się z dwóch zaczepów w kanapie (tam gdzie wychodzą wtyczki do pasów) oraz tzw. TopTether czyli miejsca na wpięcie taśmy górnej za oparciem fotela. Czyli taśma przechodzi pod zagłówkiem „na plecy”.

Nie spotkałem jeszcze aby któryś fotelik wykorzystywał to górne/tylne mocowanie. Ale może nie widziałem wiele. Moja przygoda z isofix zaczęła się dopiero od fotelików dla większych dzieci - przodem do kierunku i bez własnych pasów.

Widziałem takie rozwiązanie a’la isofix w J9. Kolega zamocował poprzeczną listwę stalową za tylną kanapą do punktów mocowania ładunku w bagażniku. Do tej listwy przymocował fotelik customowym pasem przeciągając go między oparciem a siedziskiem kanapy. Górne mocowanie do tej samej listwy również pasem tylko górą oparcia pod zagłówkiem.

Na pewno lepiej by było mieć listwę wbudowaną w kanapę ale sądzę że trzeba by szukać całej kanapy już z isofix. Czy fo J10 takowa występowała? Nie mam pojęcia.

Opisany wyżej system ma na pewno skuteczność i pewność mocowania jak isofix. Natomiast montaż i demontaż fotelika już lekko upierdliwy. No ale z doświadczenia wiem że jak się fotelik wsadzi do auta to już tam siedzi miesiącami albo i latami.

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Listwa isofix

Post autor: everybike »

Ja dosyć często wrzucam rower , więc fotelik wędruje wtedy na fotel pasażera. W osobówce jest isofix na wszystkich fotelach oprócz kierowcy :)
Ale nie ma żadnego mocowania górnego. Wyposażony w system isofix fotelik wpinam w mocowanie dolne tylko. Pasy ori samochodowe. Fotelik dla większych dzieci.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Listwa isofix

Post autor: aadamuss »

Dwa isofixy mam w 100 z 2006. Kanapy czasami do kupienia są dostępne.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Listwa isofix

Post autor: everybike »

hmmm czyli wygląda na to ,że trzeby by zmieniać całą kanapę a nie jedynie dokręcić listwę isofix.
ps. gniazda isofix na 3 foteliki , setka jest na prawdę szeroka :)

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Listwa isofix

Post autor: aadamuss »

Na tym odchylanym nie ma isofix. Wersja 7os. Może w 5os jest ?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

camino
Posty: 25
Rejestracja: 06 gru 2017, 08:33
Auto: UZJ100

Re: Listwa isofix

Post autor: camino »

Ja mam 5-osobową wersję po lifcie i ISOFIX jest tylko w podwójnej kanapie. W pojedynczej części po prawej nie ma żadnych mocowań. Ciekawe kto taki patent wymyślił, bo przy dwójce dzieci naturalne jest, że obsadzone będą oba miejsca przy oknie, a nie lewe i środkowe. Tym sposobem lewy fotelik mamy na fixie, a prawy standardowo na pasach.

ODPOWIEDZ