Sygnał MAP sensora

Moderator: luk4s7

tremba
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2023, 13:38

Sygnał MAP sensora

Post autor: tremba »

Nie znalazłem podobnego tematu. Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć czy da się podłączyć pod MAP sensor i wziąć sygnał do wskaźnika doładowania zamontowanego w kabinie? Zastanawiam się czy zamiast kombinować z wpinaniem się w wężyki nie dałoby się wykorzystać fabrycznych sygnałów? HDJ100 1998 europejski.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Sygnał MAP sensora

Post autor: Rokfor32 »

Zależy od typu wskaźnika turbo. Musi mieć bardzo dużą impedancję wejścia, inaczej zakłóci odczyt dla ECU. MAP to sygnał napięciowy zakresu 0 - 4,5V.

tremba
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2023, 13:38

Re: Sygnał MAP sensora

Post autor: tremba »

Dzięki, czyli przy mojej wiedzy elektrotechnicznej lepiej pomyśleć o wężykach :lol:. Ale przynajmniej już wiem czego szukać.

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2241
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Sygnał MAP sensora

Post autor: Jake »

Przewaznie analogowy MAP dziala jako potencjometr / dzielnik napiecia. Jak podlaczony zegar bedzie mial ustroj na bazie woltomierza (woltomierz idealny dazy do nieskoczenie wysokiej impedancji = minimalnego/wrecz pomijalnego plynacego przezen pradu), to powinno byc wszystko OK.
Mierzac na wlaczonym silniku przewody od MAPa - bedziesz mial potencjal 0V, 5V i odczep wyjsciowy na ktorym bedzie zmienne napiecie zalezne od cisnienia w kolektorze. Ten ostatni styk oczywiscie nalezy podlaczyc do akcesoryjnego wskaznika.

tremba
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2023, 13:38

Re: Sygnał MAP sensora

Post autor: tremba »

Dzięki :D

ODPOWIEDZ