kolor na HDJ 100

Moderator: luk4s7

D.A.M.A
Posty: 32
Rejestracja: 13 cze 2013, 16:23
Auto: HDJ 100
Kontakt:

kolor na HDJ 100

Post autor: D.A.M.A »

Witam.
Pokryłem lakier swojego auta powłoką ochronną plasti-dip w kolorze białym. Niestety zrobiły się odparzenia i powłoka zaczęła się marszczyć i kruszyć. Zareklamowałem usługę. Reklamacja została przyjęta. Okazało się że użyte składniki preparatu zostały źle dobrane. Otrzymałem informację, że "stary" (3 tygodnie) plasti-dip zostanie ściągnięty i położony nowy ale nie w kolorze białym. I tutaj chciałem się zapytać o radę, pomysł czy sugestie kolegów forumowiczów. W jakim kolorze najlepiej będzie prezentowało się auto. Bo moja koncepcja białego auta z białymi alufelgami i pozostałymi elementami w kolorze czarnym (opony, zderzak itd.)niestety musi być zmieniona. Może jakieś fotki :wink:

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: kolor na HDJ 100

Post autor: Emek »

Tu masz fabryczne kolory dla setki. Ja bym wybrał coś z oryginału.
http://www.toyotareference.com/landcruiser/1998-2007" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: kolor na HDJ 100

Post autor: qberus »

A co dolega białemu, że nie mogą go ponownie nałożyć? Może to nie był biały z puchy tylko jakiś modyfikowany odcień albo chłopaki oszczędzali na materiale i próbowali rozcieńczać :roll:

Żeby nie być gołosłownym, mam to na felgach 1,5 roku i nic się nie kruszy, nie pęka i nie marszczy a kładłem sam :roll:.

Tak na marginesie przed czym chcesz chronić auto plasti-dipem?

D.A.M.A
Posty: 32
Rejestracja: 13 cze 2013, 16:23
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: kolor na HDJ 100

Post autor: D.A.M.A »

Otrzymałem informację, że towar był zamawiany prosto od importera (OEM tuning) i że już wczesniej były problemy z kolorem bialym. Podono źle były składniki dobrane. Nie wnikam. Ważny jest efekt. W tym wypadku był mizerny. Ale podobno z innymi kolarami takiego problemu nie ma.
Natomiast co do pokrycia samochodu plasti-dipem bardziej traktuję go jako tzw. tunnig optyczny a jak przy okazji ochroni lakier od krzaków i gałęzi to bedzie ok. Na tegorocznym TLC Campie się sprawdził a było na czym ;-) Powłoka nie została zdarta a odparzenia pojawiły sie po myciu.

D.A.M.A
Posty: 32
Rejestracja: 13 cze 2013, 16:23
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: kolor na HDJ 100

Post autor: D.A.M.A »

Emek dzięki za wzornik ale trudno mi podjąć decyzję. Może to jeszcze nie to ;-)

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: kolor na HDJ 100

Post autor: lucjan »

Jakiś czas temu wpadło mi w ręce zdjęcie setki militarnej w kolorze piasku pustyni w macie (tu na forum też było, ale teraz nigdzie nie mogę znaleźć). Wyglądała w tym kolorze po prostu obłędnie i nawet przez chwilę pomyślałem o oklejeniu, ale wycena mnie zmiażdżyła mocno.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: kolor na HDJ 100

Post autor: czobi »

macie cos w podobie. od razu wyglada jak auto dla feceta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: kolor na HDJ 100

Post autor: Maru123 »

Ja bym celował w military green :) w plasti dipie jest taki kolorek więc nie będzie problemu. wg. mnie wygląda super :)


tak z ciekawości jaki jest koszt pomalowania auta ? ile dają na to gwarancji? ile warstw nakładają? przygotowują jakoś specjalnie powierzchnię przed aplikacją?



nie znalazłem foto z j10 ale jest j8


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

D.A.M.A
Posty: 32
Rejestracja: 13 cze 2013, 16:23
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: kolor na HDJ 100

Post autor: D.A.M.A »

Ups, trochę czasu zleciało ;-) Ale jak ktoś jeszcze będzie zainteresowany tematem to odpowiadam.
Koszt pokrycia to ok. 2400 netto. Ale ceny można indywidualnie negocjować.
Warstw jest nakładanych od 4 do 5. wszystko uzależnione jest od koloru samochodu i od wypranego koloru plasti-dipu. Ja pozostałem jedna przy białym, ale trochę złamanym. Teraz jest wszystko ok.
Co do gwarancji. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Każdy odpowiada że uzależnione to jest od sposobu użytkowania, a jak widzi auto szykowane na wyprawy to jest ostrożny w wydawaniu opinii. Potocznie mówią, że jest to okresowa zmian koloru ;-) Na jaki okres? 2-3 lata. Nie jest to trwałe jak folia ale i nie kosztuje 5 tys. jak by to było w tym przypadku. A zakładając że będzie klika wypraw w ciągu roku myślę, że posłuży dłużej.

Awatar użytkownika
ems!
Posty: 175
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:12
Auto: Godzilla HZJ78, Fenix HDJ100, Kronos V8
Kontakt:

Re: kolor na HDJ 100

Post autor: ems! »

Może jeszcze taka okleina? Woody miał chyba podobną na swojej 105.

Obrazek

Pozdrawiam emsi

ODPOWIEDZ