wskaznik temperatury

Moderator: luk4s7

baum maciej
Posty: 9
Rejestracja: 31 maja 2009, 16:45
Auto: land cruiser 90

wskaznik temperatury

Post autor: baum maciej »

Witam
Wielka prosba o radę
J9 automat 3.0 td 98 rok temu przegrzany, pęknięty blok glowica 1000 km na lawecie czarna rozpacz
Silnik wymieniony na nowy stary ( 2000 rok) i niby wzysko ok tojka znowy żyje, nowe plany wyprawowe :lol:
jedno male ale -wskazania temperatury przy nowym silniku ciut wyzej (ale nadal ponizej polwy skali)
Nie przejmowalem się tym bardzo bo temp nie rosła wszystko bylo ok do upałow - przy wł klimie duzej gorze wskaznik ożył
szybka analiza forum tlc 8) czyszczenie ukladu chlodzenia nowe wisko nowy termostat ( oczywiscie wyprawy4x4 :) )
No i skonczyły sie upały nie mam jak przetestowac tojki :| plynu nie ubywa pali od strzała, białych dymow nie puszcza,słyszę jak włącza sie wisko wskaznik temp tak jak wczesniej napisałem trochę wyzej niz wzamordowanym silniku jak jade, na wolnych obrotach natomiast opada o milimetr nizej przy przegazowaniu znowu sie lekko podnosi i jest stabilny
Pytanie do szanownych forumowiczów przejmowac sie tym wskaznikiem czy nie?
Za dwa tygodnie Macedonia gory i upały i oby nie lawetka :roll:
Doradzcie mi prosze co jeszcze moge sprawdzic?
Olej ok
Chcialem sprawdzic zawartosc co2 w plynie chlodniczym ale mechanik powiedzial ze jesli nie wyrzuca plynu inie gotuje to nic nie wyjdzie
Pozdrawiam maciek

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: wskaznik temperatury

Post autor: seburaj »

zapowiadają upały, to zdążysz posprawdzać :wink:
baum maciej pisze: na wolnych obrotach natomiast opada o milimetr nizej przy przegazowaniu znowu sie lekko podnosi i jest stabilny
a to - w mojej opinii - typowe nie jest :roll:

baum maciej
Posty: 9
Rejestracja: 31 maja 2009, 16:45
Auto: land cruiser 90

Re: wskaznik temperatury

Post autor: baum maciej »

No i gorąco jak wpiekle :mrgreen:
Zapakowalem lampucere :4 dorosłe osoby, a do bagarznika 4 mteki na stalowkach i chajda na górke która dała nam ostatnio radę, no i nic(tylko wisko wyje jak potepione),wiec nawrotka i jeszcze raz ale z zasloniętą atrapą chłodnicy no i tez nic (wczesniejsze objawy wystepowały na pusto tylo ze nmą na pokladzie) po wjechaniu na gorke po jakichs 30 sek wskaznik opada odrobinke i tak stoi
Gdzies na forum byl poruszany temat bezwladnosci wskaznika temp (ze niby nie pokazuje prawdziwej temp) czy mozliwe jest ze mi sie popsul i teraz pokazuje rzeczywistą temp :| :?:

Awatar użytkownika
dmuchawiec
Posty: 82
Rejestracja: 22 gru 2008, 20:27
Auto: 93 Hilux Surf KZ-TE
Kontakt:

Re: wskaznik temperatury

Post autor: dmuchawiec »

seburaj pisze:zapowiadają upały, to zdążysz posprawdzać :wink:
baum maciej pisze: na wolnych obrotach natomiast opada o milimetr nizej przy przegazowaniu znowu sie lekko podnosi i jest stabilny
a to - w mojej opinii - typowe nie jest :roll:
tak się zachowują wskaźniki w moim wiekowym uazie - związane jest to z mniejszym prądem z alternatora na wolnych obrotach (czyli po przegazowaniu jak obroty się uspokoją, albo po wjechaniu na górke itp.)
może sprawdź alternator, i/lub pasek
pzdr
jacek

ODPOWIEDZ