Blokada tylnego dyfra

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Może się sam przesunąć.

rav13
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2021, 16:23
Auto: Zbieram na Land Cruiser J12

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rav13 »

OK, czyli będę musiał jakoś unieruchomić tą przesuwkę. Ma ktoś na to sprawdzony sposób?

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2019
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Jake »

Skad jestes? Jakie masz przelozenie? Nie chcialbym sie zamienic na główki mostu? Głowka z J95 zdaje sie jest kompatybilna z 4R 2gen?
Ja bym sobie cos wyrzeźbił z tym silownikiem blokady.

rav13
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2021, 16:23
Auto: Zbieram na Land Cruiser J12

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rav13 »

Z Krakowa. Nie wiem jakie jest przełożenie. Auto mam od niedawna i dopiero się z nim zapoznaję. Nie chciałbym nic więcej rozgrzebywać ani niczego zamieniać, chcę tylko usunąć pozostałości blokady w sposób bezpieczny dla mostu.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2019
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Jake »

Blokada jest w środku - nie usuniesz jej bez wyjecia główki mostu. Ty chcesz zaslepic sam mechanizm sterowania, a nie zdemontowac blokade. Szkoda, bo te dyfry z blokada sa drogie, od dawna szukam zeby zalozyc do swojego auta, niemniej rozumiem.

rav13
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2021, 16:23
Auto: Zbieram na Land Cruiser J12

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rav13 »

Zgadza się, chcę usunąć pozostałości siłownika blokady razem z częścią wchodzącą do środka mostu i zabezpieczyć przesuwkę w nim, żeby przypadkowo nie spięła kół podczas jazdy. Dodatkowo muszę ten otwór jakoś sensownie uszczelnić. Niestety nie mam pomysłu jak to zrobić.

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: stasik »

Po prostu załóż siłownik pneumatyczny i go unieruchom. Coś takiego nada się doskonale https://ore4x4.pl/pl/czesci-i-akcesoria ... 9-j12.html Albo lepiej podłącz do niego kompresor i miej blokadę :-D Trzeba tylko uważać, bywało, że sama mi się włączyła na drodze. Ale to była wina niezupełnego spuszczenia ciśnienia z instalacji po wcześniejszym używaniu.

Swoją drogą likwidowanie blokady to dość oryginalny pomysł. Ludzie specjalnie szukają egzemplarza z blokadą, a Ty chcesz się jej pozbyć ;-)

rav13
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2021, 16:23
Auto: Zbieram na Land Cruiser J12

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rav13 »

Dziękuję, jest to jakaś opcja. Być może w przyszłości założę nowy siłownik blokady, ale na razie z uwagi na wyczerpujące się fundusze muszę rozwiazac ten problem jak najtaniej.

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Kojot »

może po prosu nie rób nic :)

rav13
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2021, 16:23
Auto: Zbieram na Land Cruiser J12

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rav13 »

Tak by było najprościej, ale wydaje mi się, że brud dostaje się przez część wchodzącą od siłownika blokady do środka tylnego mostu. Osłona praktycznie nie istnieje i chyba może się tamtędy dostawać wszystko z zewnątrz. Wymieniłem ostatnio oleje i tylko w tylnym moście był brzydki.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Jeżeli układ byś miał nieszczelny (czyli coś mogło dostawać się do środka) - to przede wszystkim i w pierwszej kolejności by sie inne "coś" wydostało na zewnątrz: czyli olej by wyciekał :wink:

rav13
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2021, 16:23
Auto: Zbieram na Land Cruiser J12

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rav13 »

Słuszna uwaga, spróbuję to sprawdzić, choć przy obecnej pogodzie ciężko coś zobaczyć bo wszystko od spodu jest mokre. Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: sebastian44 »

Jak przejedziesz kilka km to most sie rozgrzewa i cała woda odparowuje. Wiec jak olej cieknie to bedzie to widać bezpośrednio po przejażdżce

rav13
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2021, 16:23
Auto: Zbieram na Land Cruiser J12

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rav13 »

OK, dzieki za wskazówkę. Myślę jeszcze, że może nie w elemencie siłownika blokady jest nieszczelność, tylko poprzedni właściciel wjechał do glębszego bagna i brud wpadł do mostu odpowietrznikiem.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2019
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Jake »

Pamietaj ze ta obudowa co Ci jej brakuje chroni tylko silniczek, nie uszczelnia most. Silniczek nie chodzi zalany olejem, tylko na sucho, wiec wnetrze brakujacej obudowy jest odseparowane od wnetrza mostu.

ODPOWIEDZ