Blokada tylnego dyfra

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: PblO »

Rolkos miał niedawno coś na zbyciu, napisz i zapytaj

macies
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:26

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: macies »

Witam. Dzisiaj postanowiłem przyjrzeć się swojej blokadzie o oto taki widok się ukazał.
https://photos.app.goo.gl/fFt3enj4yRxysTZH8
Rozumiem że siłownika nie mam a jedynie zaślepkę ? :(

M

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Rokfor32 »

I to raczej nie taką, co się "zrobiła sama" z rozpadniętego serwosilnika ... :mrgreen:

macies
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:26

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: macies »

Czyli co teraz zostaje ? Szukać używki zdegenerowanej albo założyć sterowanie pneumatyczne ? Co radzicie ?

tony.zielony
Posty: 18
Rejestracja: 04 lut 2022, 17:22

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: tony.zielony »

Ja mam wszystko na podciśnienie: 700 siłownik pneumatyczny, 150 sterownik podciśnieniowy, 45 zł przewody.
Trzeba było lekko odsunąć tylny drążek stabilizatora dystansami ale wszystko jest ok. Mam tylko mały problem z sygnałem zwrotnym ( blokada zapięta a kontrolka miga) ale myślę że elektryk niedługo ogarnie.
Myślałem że będę wstawiał jakiś kompresor arb do blokad ale zadziałało na podciśnieniu więc zostawiam.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2017
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Jake »

Podcisnienie jest praktyczne bo juz jest dostepne na samochodzie, bez dodatkowych akcesoriow, natomiast w przypadku blokad zapinanych wewnatrz kosza - byloby niebezpieczne, bo obnizenie cisnienia w moscie powodowaloby duze ryzyko zaciagniecia wody. Dlatego stosuje sie kompresory sprezonego powietrza. W przypadku blokady z silownikiem na zewnatrz jak w TLC, tego problemu nie ma, bo metoda zalaczania inna.

tony.zielony
Posty: 18
Rejestracja: 04 lut 2022, 17:22

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: tony.zielony »

Muszę się przyznać że jednak wkładam 10 l zbiornik spr powietrza i kompresor arb. Po dłuższej eksploatacji napęd zapina ładnie na podciśnieniu ale pojawił się problem z rozpoznaniem. Daje rade ale trzeba trochę poczekać i zaczynam mieć obawy że kiedyś nie odpuści ;)

Awatar użytkownika
morz
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2023, 18:05
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: morz »

Witam,

Chciałbym zapytać o dwie sprawy:

1. Czy ktoś miał doświadczenia z blokadami HF Australia? Są one twierdzone jako kompatybilne z ARB i dodatkowo znacznie tańsze.

2. Gdzie można kupić oryginalną blokadę tylną w okolicach 2 tys. zł?

Z góry dziękuję!

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2017
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Jake »

O hohoh, jak fabryczne bylby za 2000zl to ja juz bym dawno kupil dla siebie. 2000zl to potrafi sam silniczek zalaczajacy kosztowac czasami ;)
A co dopiero dyfer.

ODPOWIEDZ