95 prado fotele grzanie elektryczne

Moderator: luk4s7

Dexter
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2011, 20:40
Auto: 95 prado
Kontakt:

95 prado fotele grzanie elektryczne

Post autor: Dexter »

Witam
Mam do was pytanie może ktoś się z was spotkał z problemem spalonej maty grzewczej w fotelu kierowcy czy jest możliwość kupienia takiej gdzieś w zamienniku? bo chyba w ASO to jedynie cały fotel można. Dodam ze fotel pasażera grzeje normalnie. rozbierałem fotel kierowcy i w jednym miejscu jest przepalona mata grzewcza po próbach naprawy grzała przez chwile i przestała pewnie się gdzieś znowu przepaliła chciałbym nową. może ktoś ma jakiś pomysł gdzie można taką mate kupić :?:

Awatar użytkownika
tomas
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:23
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: 95 prado fotele grzanie elektryczne

Post autor: tomas »

Zalezy od rocznika twego Cruiserka. Pozniejsze roczniki (chyba od 1999, ale nie jestem pewien) mialy maty grzewcze w obiciu fotela i tu jest trudniej, przy odklejaniu maty. Wczesniejsze roczniki mialy maty klejone do poduszek. W obu przypadkach trzeba fotel wyjac i zdjac tapicerke. Dla majsterkowicza nic trudnego. Kilka zapinek, drucikow. Ja kupilem na alledrogo zestaw waeco. Kabelki przelutowalem do fabrycznych zlaczek. Dziala bez problemu, dwa stopnie grzania jak w fabrycznych, zima cieplutko w pupe :)

Dexter
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2011, 20:40
Auto: 95 prado
Kontakt:

Re: 95 prado fotele grzanie elektryczne

Post autor: Dexter »

Autko mam z 2002roku. Już raz rozbierałem fotel w celu dostania się do maty. Okazało się ze przepalił się przewód zlutowałem i nagrzała się ale tylko raz i później już nie grzała. W moim fotelu mata jest zamontowana plastikowymi zaczepami. Czyli Ty skorzystałeś z czegoś takiego? http://allegro.pl/waeco-mata-grzejaca-p ... 65848.html" onclick="window.open(this.href);return false; Nie było problemów z z połączenie i wymiarami?

Awatar użytkownika
tomas
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:23
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: 95 prado fotele grzanie elektryczne

Post autor: tomas »

Tak, dokladnie taki zestaw, tylko inny sklep go sprzedawal. Jesli juz rozbierales fotel to OK, wiesz co i jak. Z podlaczeniem nie bylo problemow. W zestawie tym jest rowniez wlacznik dwustopniowy, ja go odlaczylem. Ze starych mat odcialem wtyczke z kawalkiem przewodow i polaczylem z nowym zestawem. Trzeba tylko znalezc ktore przewody sa od ktorego stopnia grzania i tak podlaczyc nowe maty do oryginalnej instalacji pod fotelem. Nic nie zmienialem w instalacji pojazdu. Naprawde montaz nie jest trudny. Duzo wiecej czasu zajelo mi rozebranie fotela. Sprobuje odnalezc schemat i pokazac gdzie i co trzeba odciac z nowego zestawu.

Awatar użytkownika
tomas
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:23
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: 95 prado fotele grzanie elektryczne

Post autor: tomas »

Wymiary tez pasuja. Jedna jest wieksza, druga mniejsza, Ja ta wieksza dalem w oparcie.

Awatar użytkownika
tomas
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:23
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: 95 prado fotele grzanie elektryczne

Post autor: tomas »

Schematu nie ma, ale przedstawie na fotkach co i jak.
Jak pisalem wyzej: ze starej maty odcialem oryginalna wtyczke, ktora laczy fotel z instalacja pojazdu. Na fotce widac druga wtyczke, ktora laczy mate z siedziska z druga w oparciu.

Obrazek

Tutaj widac wiazke z zestawu z wlacznikami i przekaznikami na dwa siedzenia, tego nie wykorzystamy. Obok po prawej stronie leza zlaczki odciete z nowych mat. Sa dwie poniewaz ja zmienialem w obu przednich fotelach. Te zlaczki tez nie potrzebne bo w ich miejsce trzeba podlaczyc stare oryginalne.

Obrazek

Na ostatniej fotce widac podlaczenie pod fotelem, z lewej strony wychodza kable z maty. O ile dobrze pamietam to czerwony jest pierwszym stopniem grzania, zielony - drugim, czarny - masa. Na zdjeciu sie troche schowal czarny. Podlaczenie tak jak widac na fotce: czerwony z bialym, zielony z pomaranczowym, czarny z czarnym.
Powodzenia.

Obrazek

Dexter
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2011, 20:40
Auto: 95 prado
Kontakt:

Re: 95 prado fotele grzanie elektryczne

Post autor: Dexter »

Wielkie dzięki za dokładny opis i fotki. Teraz zostało mi zabrać się do roboty. Myśle ze napewno innym tez sie przyda wątek. Ogromny plus dla Ciebie.

Pozdrawiam Dominik

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: 95 prado fotele grzanie elektryczne

Post autor: realBiker »

a zmotanie ogrzewania w aucie co nigdy tego nie miało? Chodzi mi o instalację niż o samo przerobienie fotela.

Awatar użytkownika
tomas
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:23
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: 95 prado fotele grzanie elektryczne

Post autor: tomas »

Jesli myslisz o tym zestawie waeco to jak najbardziej tak. Masz tutaj pelna instalacje z przekaznikiem, bezpiecznikami i wlacznikami. Podlaczasz mase, napiecie stale 12v i po stacyjce. Przewody sa dosyc dlugie wiec spokojnie da sie wszystko rozprowadzic i zamontowac wlaczniki nawet na panelu pod radiem. Wlaczniki nie maja sygnalizacji ktory stopien grzania jest zalaczony, wiec jesli ma to znaczenie to mozna zastosowac toyotoskie. Jesli komus nie odpowiada allegro to taki zestawik jest tez dostepny na conrad.pl.

LandIce
Posty: 44
Rejestracja: 09 mar 2011, 20:20
Auto: J95
Kontakt:

Re: 95 prado fotele grzanie elektryczne

Post autor: LandIce »

Hejka podłącze się do tematu.

W Mojej Toyotce mam orginalnie zamontowane grzanie foteli przednich ale ono nie działa.
Znaczy się po wciśnięciu przycisku (jednego bądź drugiego tudzież obu :wink: ) zapalają się diody w przyciskach ale fotele się nie robią ciepłe. Czy skoro te przyciski się palą to znaczy że nawet nie ma co sprawdzać bezpieczników? Mam na myśli: że maty grzewcze w obu fotelach są naderwane?

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: 95 prado fotele grzanie elektryczne

Post autor: Kwieczor »

LandIce pisze:Hejka podłącze się do tematu.

W Mojej Toyotce mam orginalnie zamontowane grzanie foteli przednich ale ono nie działa.
Znaczy się po wciśnięciu przycisku (jednego bądź drugiego tudzież obu :wink: ) zapalają się diody w przyciskach ale fotele się nie robią ciepłe. Czy skoro te przyciski się palą to znaczy że nawet nie ma co sprawdzać bezpieczników? Mam na myśli: że maty grzewcze w obu fotelach są naderwane?
odpowiedź dość łatwo znaleźć - wypinasz przewody z kostki pod fotelem, włączasz grzanie, przykładasz miernik
jest prąd przy fotelu - masz zwalone maty, nie ma prądu - szukaj dziury we wiązce

Miłosz
Posty: 8
Rejestracja: 07 sty 2014, 10:24
Auto: Land Cruiser J95 1KZ TE 2000r
Kontakt:

Re: 95 prado fotele grzanie elektryczne

Post autor: Miłosz »

Witam,

Czy ktoś się orientuje jak rozwiązać problem z podłączeniem maty ktora ma 2 przedowy plus i minus a w aucie są trzy przewody jak to zestroić ze sobą zeby zachować dwa stopnie grzania?

macies
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:26

Re: 95 prado fotele grzanie elektryczne

Post autor: macies »

Witam przymierzam się do renowacji siedzeń w swoim landku k95. Czy myślicie że taki zestaw się sprawdzi.
https://www.conrad.pl/p/mata-grzewcza-d ... ia-1556045

PJX
Posty: 54
Rejestracja: 24 cze 2020, 23:32

Re: 95 prado fotele grzanie elektryczne

Post autor: PJX »

Kupiłem ten zestaw do osobówki kilka lat temu i działa. Ale poproś może tapicera żeby Ci założył te maty.

macies
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:26

Re: 95 prado fotele grzanie elektryczne

Post autor: macies »

No tak w ogole planuje do tapicera oddac siedzenia.

ODPOWIEDZ